Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves kislányomat már vihetem...

1 éves kislányomat már vihetem 1 hétre kirándulni tengerpartra?

Figyelt kérdés
minden évben járunk kirándulni. Eddig mindig a párommal kettesben jártunk. Tavaly nemvoltunk mert májusban született a kislányunk. Idén viszont én már nagyon mennék. ilyen kicsi babát vihetünk már vagy inkább várjunk még 1 évet ?
2014. júl. 15. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, de nem főszezonban kellene, mivel nem iskolás akár szeptemberben is mehettek. Akkor még jó az idő de nem annyira gatyarohasztó mint a július és az augusztus.
2014. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

augusztusban mennénk egyiptomba az a gond. és nemtudom hogy oldjam meg hogy ne ártson neki a nap.

a másik dolog meg hogy im´dok napozni. ez az én kikapcsolódásom. ezt se tudom hogy fogom megoldani

2014. júl. 15. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyiptomba nem vinnék kisgyereket. Görögország, Olaszország, Horvátország, tengeri hajóút, nem csúcsszezonban, nem felkapott helyen tökéletes lehet. Mi vittük a 3,5 és az 1 évest. 1 éves mellett meg nem hiszem, hogy sok időd lenne napozni :)
2014. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mi mikor 1,5 éves a fiunk, "leadtuk" anyukámnak, ö vigyázott rá, mig mi kikapcsolodtunk. egy 1 éves gyerek mellett neked nem lesz nyaralás a nyaralás.. sajnos.
2014. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én Egyiptomba és pont augusztusban nem vinném a gyereket, pedig elég laza anyuka vagyok.


Egyik ok az augusztus és mediterrán vidék. Én Dél-Spanyolországban lakom, meg lehet aszalódni szeptemberig a napon, persze a tengerparton jobb, de pl. most is várok még és csak egy óra múlva megyek ki.

Nem véletlen a szieszta idő. Ilyen picivel nem nagyon mennék nyaralni ebben az időszakban.

A másik az, hogy mit szeretnétek? A szálloda medencéje mellett a pálmafa alatt hűsölni - ez esetben egy közelebbi európai célpont is megfelelő, vagy megismerni a kultúrát, némi városnézéssel: ilyenkor viszont zavaró a gyerek, aki bár babakocsiban elvan, de nem hiszem, hogy a műemlékek környéke akadálymentesítve lenne.

Én szeretném egy picit megismerni a kultúrát, felülnék tevére, elmennék ide-oda, ebben egy ekkora gyerek zavarna.


Aztán egy ekkora gyerekkel ha bármi apróbb dolog is történik (kisebb orvosi kezelés) és gyógyszer vagy orvos kell, biztosabbnak érezném, ha az európai kontinensen lennék: tudom, hogy Egyiptomban is van orvos és Európában is vannak műhibák, de valahogy egy ekkora gyerekkel nagyobb biztonságban érezném magam egy európai országban, ahol vészhelyzet esetén egyszerűbben hazajutunk.


Szóval én Egyiptomot a gyerekkel idén kihagynám, jövőre viszont már egy hétre bevállalhatja nagyi is, és mi mehetnénk a párommal nyugodtan. A gyerekkel közösen meg lehet valami közelebbi uticél.

2014. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát egy ilyen koszos helyre egy ilyen pici gyerekkel... És nagyon nagy ott a forróság. Te tudod, de én inkább oda nem vinném. Te pedig most tudj rá, hogy már nem te vagy az első, nem fogod süttetni a hasad valószínűleg órákon át, hanem azt fogjátok csinálni, ami a gyereknek jó. És ez igaz lesz más dolgokra is.
2014. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egy dolog hogy Egyiptomba en sem mennek kisgyerekkel. Másrészről meg miért ne mehetnetek tengerpartra ekkora gyerekkel, mennyit láttam mar, sőt még kisebbeket is. Ha a ferjed foglalkozna addig a gyerekkel, akkor tudnál napozni is, ilyen helyeken nem kell fel óra hogy lebarnulj, vagy elég az is ha homokozol a gyerekkel vagy rohangálsz utána a parton. Nekem is ekkora volt a lanyom, amikor először vittük nyaralni dél Franciaországba, hőség volt, de nem lett semmi baja, holott egész nap a parton voltunk, állandóan locsoltam a sapkajat, igy nem kapott napszúrást es uv ruha volt rajta. De annyi kisgyereket láttam ugyanígy reggeltől estig a parton voltak vele, vittek sátrat, abba altattak. Csak mi magyarok parazzuk túl ezt a dolgot, aki hozza van szokva a tengerhez meg a hőséghez az nem félti annyira a gyereket ezektől.

Amúgy en is napimádó vagyok, szerencsére ott voltak velünk a szüleim, igy sokat tudtam napozni, addig ok játszottak a gyerekkel. Azóta is meg tudom oldani a napozást, ha nincs segítségem akkor is, pl hogy ülök mellette a parton miközben homokvarat épít.

2014. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!