Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves kislányomra ha...

2 és fél éves kislányomra ha rászólok erélyesebben akkor megsértődik és elfordul. Lehajtja a fejét és csak áll ott pecekig. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Még jó hogy ha utánna elterelem a figyelmét valamivel akkor hamar megbékél és elfelejti az egészet.De mégis:nagyon rosszul esik ez a viselkedése.
2008. aug. 3. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért szólsz rá?Mert olyat tesz,amit nem szabad neki.Innentől kezdve,ha teljesen jogos a rászólás,mert te korábban már ezerszer elmondtad neki,hogy azt azért nem szabad,mert...Akkor ne legyen lelkifurdalásod.Szerintem már most kihasználja,de később mindenképpen ki fogja,hogy ennyire érzékenyen reagálsz erre.Légy kemény,de mindig igazságos.Tudja,hogy mit miért nem szabad,és nem azért,mert te bántani akarod.Aztán majd kinövi.
2008. aug. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy korszak a gyerekeknél, a dackorszak első jelei. Ne tulajdoníts nagy jelentőséget neki és le fog szokni róla, de ha látja hogy neked lelkiismertfurdalásod van akkor később elszabadul a pokol.

Ha rendreutasítottad mert úgy volt helyes és ő megsértődik akkor legyen nyugodtan megsértődve, ( majd ki is sértődik, ne aggódj ) tarts ki amellett hogy ez így volt helyes hogy rászóltál, és ne gyengítsen el a babatekintet mert a gyerekek csak kicsik, nem buták. Kell neki megtanulni megkülönböztetni mikor anya haragszik valamiért, és mikor ez így van akkor nem anya fog bocsánatot kérni hanem majd neki kell megtanulnia bocsánatot is kérni.

Az én fiamnál mindez úgy történt mikor ennyi idős volt hogyha én is rászóltam akkor ő meg lefeküdt a földre arcal a föld felé és ott duzzodott. Egy fél év múlva magától elmúlt mert egyszerűen nem álltam le megsajnálni ( nagyon nehéz volt ), de nálunk sose volt ennek a következő fokozata a foldön fetrengős hiszti.

2008. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A lányom ugyan ennyi idős, és ugyanezt csinálja.Ő rögtön a szobájába megy és az ágyára kucorodva duzzog.Ilyenkor nem szoktam utánamenni, sem vígasztalni, pedig nagyon szoktam sajnálni,de tudnia kell hogy nem véletlen szóltam rá, és igenis felelnie kell a tetteiért.ha rossz akkor szidást kap, ha jó akkor dícséretet.Kitartás.
2008. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!