Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel másabb 3 gyermekkel,...

Mennyivel másabb 3 gyermekkel, mint kettővel?

Figyelt kérdés
Nehezebb?Milyen nehézségek adódtak?Mi csak tervezzük a harmadikat, de döntésképtelen vagyok, mert kettővel is számomra nehéz, de mindig is nagy családra vágytam.Minden tapasztalatot szívesen olvasok, köszönöm!:)
2014. júl. 16. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Saját tapasztalatom nincs!! :) így keírom amit anyukám mondogatott mindig! :)

A legjobb döntés az volt, hogy három gyereket szültem!!


Én vagyok az utolsó! "potya baba" :D

Sajnos a szüleim idővel elváltak de nem miattunk! Apukám imádott minket mi voltunk a hercegnői! :) anyukám mindig azt mondta egy gyerekkel el sem tudta volna képzelni az életét a kettő talán talán! De mikor egyszerre három lány kacajától zeng a ház az felbecsülhetetlen!! =)


Immár én is 20 éves vagyok legkissebb létemre! :D én is úgy vélekedek mint anyukám így hárman volt a legjobb!! Mert amikor egyik nővérem távol van ott a másik ha baj van! :) mindig mindenben segítünk egymásnak!! És így a tökéletes!!! El sem tudnám képzelni az életem a nővéreim nélkül!! :)

2014. júl. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Nekem nincs saját tapasztalatom,ezért ne is adj nagyon a szavamra ;)

A környezetemben lévő 3 gyerekesnél azt látom,hogy mindenhova nagymama kísérettel mennek...és még így is egy mindig "szökésben van" :) Szerintem energia az nagyon kell :)

2014. júl. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk 3 van,és tervezzük a negyediket! :) Igazából hazudnék,ha azt mondanám,nem fárasztó,nincsenek olyan napjaim,hogy legszívesebben világgá szaladnék. :D DE...MINDEZEK ELLENÉRE,IMÁDOM ezt az életet,és simán szülném már is a negyediket. A nagyok 11-és 8 évesek, a kicsi 3. Türelem rengeteg kell hozzájuk,és azért egyik gyerek sem egyforma. Ismerősömnek kettő van,de felér öt gyerekkel,amit azok levágnak nap mint nap. Nem irigylem. Mondta is,hogy neki ezért nem kell harmadik,mert a kettővel sem bír. A kislánya felér 3 fiúval. :D Elhiszem...mert látom,és tényleg tébolyda ami ott megy.Bár jelzem a nevelésben is látok hiányosságokat,de tény,hogy eleve a gyerekek alap természete is sokat dob a lantba. Én ilyen téren nem panaszkodom,nyugodt alap természetűek az enyémek,és többnyire szót fogadnak. :D Bár szigorúak vagyunk,nem fér hozzá kétség,valószínűleg ez is segít,hogy kezelhetőek legyenek,és a nehezebb időszakokban se hulljon ki a hajam.Ezért is érzem úgy,hogy elbírnék még 1 -el. :)Viszont ha úgy érzed a kettővel sem bírod,ne vállald be a babát. A rokonságban van olyan család,ahol így vélekedett anyuka ahogy te...véletlen csúszott be a 3. Töprengtek,majd csak megtartották.Aztán ott tartanak,hogy nyugtatót szed,örjöng egész nap,nem bír velük,mert nincs türelme hozzájuk.Ennek semmi értelme így. Megviseli az egész családot,tönkremennek a gyerekek is,nem csak anyuka. Gyerek párti vagyok,de ha valaki nem bírja már így se,ne szülje meg a következőt!
2014. júl. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem csak egy van. Minimium 3-at szeretnék. Baráti rokoni körben van 3 és 3-nál több. A legjobb barátnőmnek 4. Szerinte a páros számnál nehezültek a dolgok a páratlan fel se tűnik :). Ugyanezt hallottam 5 és 8 gyerekes anyukától is. Szóval a 2. után nehezebb lett, meg a 4.-nél. Amit még látok, hogy ha az első kettőt jól neveli a család, a harmadikat már nem nagyon kell, a szabályokat, és sokminden mást átvesz a nagyoktól. Egyébbként én nem félek a sok gyerektől. Pedagógusként dolgoztam és a nehezen kezelhető gyerekekkel is jól boldogultam. Sokszor kérdezték hogyan. Partnerként kezelem a gyerekeket, de közben nem felejtem el, hogy még gyerek.(A szabályokat már a 3 évessel is közösen hozzuk, de amikor nem tartja be, nem úgy élem meg, mint egy személyes sértést.)

Sajnos a felnőttekkel való kapcsolatom nem ennyire zökkenőmentes. :( A házasságom is problémás. Bevonzottam egy felnőttkorú gyereket, aki nem akar felnőni. :( Ezért kérdés, hogy végül lesz-e nagycsaládom.

Ha neked jól működik a házasságod, a gyerekeket pedig szereted, akkor hajrá! A gyereknevelés fortélyai tanulhatók, elleshetők, de bízni kell az ösztönökben is, mik általában a vággyal együtt adottak.

2014. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Mi heten vagyunk, hát gondolhatod...


Anyagilag vannak változások, 3 gyerekkel már nagycsaládosok lesztek, így rengeteg támogatást meg fogtok kapni, amit eddig nem. Szocpolt is lehet még felvenni.


Mást nem tudok írni mert nincs még gyerekem, de az biztos hogyha anyagilag készen vagytok rá, akkor mindenképp jöjjön! Én négyet szeretnék, szerintem ez az ami még nem túl sok és pont nem kevés.

2014. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ...

Kettővel is szuper volt, bár akkor válás után épp, örültem, hogy ott vannak, imádtam őket. Amikor összejöttünk a párommal, akkor olyan jó dolog volt, vonatozni, állatkertezni, fagyizni együtt. Nálam az egyik csajszi, nála a másik... :-)

Majd beköszöntött a 3. gyerkőc, ő is kislány... akkor jöttem rá, hogy kevés a két kéz egy embernek. Ha sétálni mentünk, babakocsival egyik az egyik oldalt, másik a másik oldalt fogta. Ma már együtt játszanak, báboznak, sikítoznak, szaladgálnak, öröm nézni őket. Számomra 3-nál derült ki, hogy addig nem volt teljes a család.

Anyagilag annyiban könnyebb, hogy ingyenes az óvodai étkezés, iskolai étkezés, tankönyvek, évente kétszer erzsébet utalványt kapunk a gyermekvédelmi támogatás részeként.

Részt vehetünk falunapon a nagycsaládos programokon, plusz nálunk akkor ingyen játékot, ruhát, ebédet, tartós élelmiszert kapnak a nagycsaládosok.

És 9 hónapja már, hogy újabb taggal bővültünk, a 4. gyerkőcünk egy kisfiú. :-)

2014. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kevésbé érezte meg a 3. baba születését, mint a 2.-at. Akkor minden teendő, gond, probléma megduplázódott, sokszor azt éreztem, hogy szétszakadok a gyerekek között. A 3. baba érkezésekor ezt nem éreztem, már belerázódtam a feladatba.

Sokszor kifutnék a világból, de ma sem csinálnám másképpen. A nagy és a pici között pont 5 év van, közöttük félúton a középső. Mi nem sokat vacilláltunk, mindig is 3 gyermeket terveztünk, a nagyok pedig tündérek voltak pici korukban. 3-4 hónaposan átaludták az éjszakát, szépen ettek, ... Ezzel szemben a pici 9,5 hónapos, de még mindig ébred éjjel minimum 2x, nehézkes volt a hozzátáplálása, most kezd szépen eszegetni.

2014. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebb mint kettővel, mert ezentúl 3 gyerek különböző igényeit kell kielégítened és muszáj összehangolni a 3 gyereket, ami nyilván nehezebb mint 2 gyereket összehangolni.

De jó szerintem, persze nehéz, de nagyon jó, hogy három gyerekem van.

Ami 2-nél és 3-nál is nehéz, ha csak az egyik dögbeteg, emiatt a másik egészséges gyerek szív, mert nem mehet le az utcára, csak otthon ülhet.

2014. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
nehezebb mert 3 gyerek 3 féle dolgott kivánhat ,3 gyerek veszekedését nehezebb csilapitani.ha nem birsz 2 gyerekel gondolom kicsik akkor várj a 3 gyerekel mig a 2 kisebb nagyobb nem lesz ,nekem 3 gyerekem van ,egyszere akkarnak mindent mondani ,kérni,pedig 2 fiam már iskolás lányom a leggkisebb ,ja és néha elég zajosak föleg ha 3 együtt játszanak,és egyátalán nem olcsobb 3 gyerek mint 2 gyerek sőt többe van .
2014. júl. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6.21-es válaszoló. Nem mondanám hogy többe lenne a 3 gyerekem.Sőt! Most tudunk spórolni...mikor még ketten voltak nem tudtunk. Semmi nem járt rájuk,24 ezer ft volt csak a menzájuk,most semmit nem fizetek.Ingyenesek a könyvek is..és még sorolhatnám.És amit nem költünk rájuk ,az megy a megtakarításba.Nekünk nem mindegy,ha havi szinten közel 30 ezer ft megmarad. Rengeteg tartós élelmiszer csomagot kapunk,1 évben 2x. Mi látjuk el a családot pl. tésztákkal. Mert annyi van,hogy képtelenek lennénk fél év alatt annyit megenni. És azért ez sem mindegy.Hogy veszem a 400 ft-os tésztát,vagy van a kamrában rakás számra. Beiskolázás előtt is jár az Erzsébet utalvány,az összes füzetet,csomagolót és egyéb dolgokat kifut. Táskát értelem szerűen nem minden évben vesz nekik az ember,arra sem kell minden évben számolni azért. Szóval szerintem jobban kijövünk most,mint akkor,mikor még nem voltunk nagy család. Persze ehhez azért az is hozzátartozik,mind a ketten dolgozunk,ha csak a családi volna éhen pusztulnánk.
2014. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!