Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire engeditek óvodás...

Mennyire engeditek óvodás gyereketeket nyerni a játékokban?

Figyelt kérdés
Kisfiam idén nyáron beleszeretett a társasokba. Sajnos többnyire csak velem játszik, a hasonló korú társaival nem szeret. Vannak egyszerű esetek, ahol nagyrészt a szerencsén múlik, hogy ki nyer, így itt nincs gond, de néhány esetben ha akarom, természetesen meg tudom verni. Nem akarom, hogy azt higgye, mindig csak ő nyerhet, de azért "lealázni" sem szeretném, hiszen még csak most tanulja a játékokat. Szerintetek hol van a határ?
2014. júl. 17. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi óvodás korban nem játszunk ki nyer -ki veszít játékokat. Olyat keresünk, amiben nincs jobb-rosszabb, győztes-vesztes.
2014. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fele-fele! Még most kell megtanulnia, hogyan kezelje a vereséget. Láttam már gyereket, akit folyton hagytak nyerni. Most elsős és dührohama van, sőt van hogy elhajítja a játékot, de minimum befejezi. Már nem szeret vele senki játszani.
2014. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 éves es mérhetetlenül ki van akadva ha nem o nyer. Szerintem ebben a korban még nem értheti mi az hogy szerencse, az ügyessegrol meg azt hiszi hogy akkor most o nem volt ügyes. Engem az idősebb bátyám mindig megvert társasba (mindig malmoztunk) de a végen rájöttem magamtól, hogy vele szemben csak akkor nyerhetek ha hagy nyerni. Mondogatni kell néha azt, hogy "most hagytalak nyerni", néha meg azt hogy "most ügyes voltál legyőztél", hogy tudja mi a különbség. Előbb utobb rá fognak ők is jönni.
2014. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
5 évese és tökéletesen megérti. Ha nem nyer újra akar. Kezdetektől ezt szokta meg. Én sosem bántam velük mimózalelkülettel. Kemény az élet. Sok nyámnyila gyereket látni manapság.Tárast imádja. Ha veszít elfogadja és újra újra akarja. Ha nyert örül! Lényeg, hogy hagyni is kell azért. Mondjuk engem memóriába és unóba folyton legyőz, pedig már komolyan küzdök:)
2014. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az nyer,aki.

Kezdetektől nem hagytam nyerni,ha nem ő állt nyerésre (dobókockás játékokkal játszunk,ami szerencse kérdése) így azt szokta meg,hogy van mikor anya nyer,és van amikor ő.Soha nem volt ebből gondja,remélem nem is lesz.Anyósom mesélte,hogy párom mindig hagyni kellett nyerni mert hisztizett,szerintem ez marhára nem jó.

2014. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ovis kor is azért ebből a szempontból elég tág 3-7 éves korig is akár.

A kisfiam 4 éves- kb. egy éve játszunk társasokat (pl. bogyó és babóca úton az oviba, ki nevet a végén jellegű kisvakondos)- ezek között pl. a felsoroltakban van nyertes.

3-4 éves korban tényleg ki tudnak akadni a gyerekek és nagyon a szívükre veszik, ha nem ők a győztesek- de minél többször játszik, annál könnyebben érti meg a szabályokat.


Direkt kedvezéssel, csalással sosem nyert, de olyan az elején gyakran volt, hogy ha az én bábum ért be előbb a célba, akkor addig játszottunk, hogy az övé is beérjen és akkor azt tudta mondani, hogy "mindketten beértünk", "mindketten nyertünk".


Szerencsésebbek a kisebbeknél viszont inkább a tanulós jellegű vagy kézügyességfejlesztő vagy gyorsasági vagy memória játékok, ahol nincs ilyen első meg második hely.

Pl. ilyen lehet a frenzy froggys (olyan golyókapkodós gyorsaságiügyességi, mint a hugóhami)


[link]


vagy pl. a monkey business- kézügyességi játék, nagyjából ugyanolyan eséllyel szakad le nálam a pálmafa, mint nála:


[link]


van nálunk nagyon népszerűek az orchard toys játékcsalád tagjai.

Pl. a bus stop (tanuló jellegű játék, lépni, számolni és a plusz-mínusz fogalmakkal ismertet meg szuper játékosan már egy 4 évest is):

[link]


vagy a dotty dinosaurs (színeket és formákat kell megkeresni, beilleszteni):

[link]


vagy a bevásárlást lehet gyakorolni a Shopping list játékkal:

[link]



sorozatokat összegyűjteni, állatok neveit, hangjait utánozni, vicces a quack-quack (háp-háp)

[link]


Az óvodáskor vége felé, az iskolaérettség körül szerintem már lassan elvárás az, hogy megtanulja a kicsi, hogy vannak helyzetek, amikor úgy fordul, hogy nem ő nyer- de ettől a játék maga a fontos- ezt valószínűleg a sok játék során megszokással és helyes példamutatással lehet megtanítani.

Szóval nem mindegy nagyon az életkor- így szerintem az életkor és ezzel párhuzamosan az érettség fogja jelezni a határt.


(az orchard toys játékokat Magyarországon is forgalmazzák, sok közülük egyébként díjnyertes játék a tudásátadásban, az iskolára való játékos felkészítésben- pl. itt:

[link]

2014. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6 éves a lányom, Ő imád mindenféle társasjátékot, kártyát stb. Úgy kezeljük ebben, mintha felnőttel játszanánk, tehát az nyer, akinek nagyobb szerencséje van vagy jobban gondolkodik (pl. kártyánál). Nem kivételezünk vele, oviban is úgy játszanak, hogy akár az óvónő is nyerhet, ha úgy jön ki a lépés. Szerintem ez a helyes, mert így tanulja meg azt, hogy nem mindig ő nyer, hogy el kell fogadni a vereséget is. Amúgy nagyon jónak tartom a kártyajátékokat (UNO-zni szoktunk), mert megtanít előre gondolkodni, több lépéssel. :)
2014. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

enyém nagyon rosszul viseli ha nem nyer. bár vannak jobb napok.

ha olyan a játék akkor első körben hagyom nyerni. utána meg nem csalok :D általában akkor van vége a játéknak ha nyerek, befejezi, csalódott. de néha azért sikerül folytatni, de tényleg rosszul viseli.

nem tartom helyesnek, hogy csalok, hogy szeretném ha nem menne el egyből a kedve

2014. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyerni engedem, de csalni nem azért szólok.
2014. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
most 4 évesen már nem hagyom nyerni ,de adig társasozunk amig nem nyer ő is az egyik társasával szerencsére van jó pár különbozö.ekkor megnyugszik a lelke.
2014. júl. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!