Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam órákig...

2,5 éves kisfiam órákig visszatartja a kakilást, majd minden megy bele a bugyiba anékül, hogy szólna, vagy a bilit kérné. Mi a baja?

Figyelt kérdés
Az elején nagyon jól haladtunk a szobatisztasággal, először a kakinál szólt, aztán a pisinél; éjjel biztonsági okokból van még pelus rajta, de reggel mindig száraz. Egy kis ideje azt vettük észre, hogy a kakinál nem szól, hanem megy minden a bugyiba, a fürdővízbe... Újabban pedig visszatartja, ha bilire akarom ültetni, üvölt, ellenkezik; próbáltuk szép szóval, kilátásba helyeztünk büntetést, jutalmat, semmi nem használ. Amikor bekakil, nem engedi kivenni /volt, hogy benne hagytuk, hogy érezze: kellemetlen, büdös; a popsija is kipirosodott, de semmi hatás/. Pár hónap múlva mehetnénk oviba; van valami ötletetek?
2008. aug. 3. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Nekünk a kismanó jött be itt kaptam az ötletet,igaz nálunk még csak most kezdődik.

2008. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!


az én kisfiam amikor két éves volt, akkor a pisinél nem nagyon volt gond. Aztán a kaki az már nehezebb ügy volt. Nem tudtuk ,hogy mitől lehet. Aztán a drágám elmondta, hogy egy néni a boltban azt mondta, hogy a WC-ből kijön az egér!!! nem mert még a bilire sem ráülni. Kénytelenek voltunk a kakinál mindig pelust rakni a segge alá, mert csak abba kakilt. Aztán egyszer amikor a pelus már fogyóban volt, megmutattam neki, hogy tényleg elfogy, és hogy anya már nem tud többet venni,akkor tényleg egyik napról a másikra fordult egyet a kocka. Aztán amikor sikerült a WC-be kakilni ott volt az egész család, és együtt örültünk az alkotásnak:)

Ha egy másik tanácsot is megfogadsz: szerintem nyugodtan hagyd el az éjszakai pelust is. Én is mindig alátettem, aztán egyik este elfelejtettem. Nem Pisilt be. Próbálkozz, mert most jó idő van, nyár van, ha be is pisil, nem olyan nagy az esélye a felfázásnak mint télen.

Remélem tudtam valamennyit segíteni!

2008. aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

az előző válaszoló vagyok..

szerintem ha a bugyiba kakil, akkor magyarázd el neki, hogy azt anyának kell kimosnia (esetleg vidd oda magad mellé és egyszer tényleg előtte mosd ki a bugyit), és hogy az neked nem jó.. nekem a védőnőm mindig azt mondta, hogy büntetni nem szabad, mert akkor a kakilást szorongásnak éli meg.

2008. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egyátalán ne bübtesd a kicsit. Én soha nem erőltettem a szobatisztaságot, mindent szépen kényelmesen csináltunk. Nálunk is volt csak bugyi és belepisilt, akkor lecseréltem a bugyit felkínáltam a bilit, de az én kisfiam somfordált a hóna alatt szorongatta a pelust, én meg visszaadtam rá a pelust. Aztán később mikor jöttek az autós pólók, meg pizsamák, megkérdezte hogy anya van-e autós pelus? - mondtam autós pelus nincs, de autós bugyi az van, de abba aztán nem szabad se belepisilni, se belekakilni. Azt mondta ha veszek autós bugyit akkor ő nem csinál bele. Nosza vettem autós, buszos, kamionos bugyikat, boldogan feszített benne, fél óránként a bilire ült nehogy baleset érje a szép bugyiját. Nem is érte egyszer sem. Ripsz-ropsz szobatiszta lett, és akkor töltötte a három évét.

Szerintem légy türelmes, ha érzi a kicsid hogy nem erőlteted vagy bünteted, hamarosan ráál a bilire, vagy szűkítővel a WC-re.

2008. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Valóban nem szabad büntetni, mert szorongás alakul ki benne.Valószínűleg szorulása lehetett valamikor, ami nagyon fájt,és azóta nem mer kakilni, fél tőle.Vagy esetleg kicsit megsérült a végbele, az fájhat.Mi onnan vettük észre, hogy vérzett a popsija kakiláskor.(mintha aranyere lenne)Lehet kapni a patikába paraffinolajat, kaki előtt mekenni, és pár nap múlva minden rendbe lesz.Próbáld meg, hogy a bili aljára teszel wcpapírt, nekem bejött.2,5 évesen már wc-n ült.
2008. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!