Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél ilyen helyzetben?

Mit tennél ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

CSalád, 3kisgyerek 6-4-2évesek.

Nyáron 3napra a balcsira mennétek... péntek-vasárnap. CSütörtök délután minden bepakol, este 11kor az egyik gyerek belázasodik.

MIt csinálnál?


2014. júl. 22. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mennénk.
2014. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Másnap kora reggel elvinném orvoshoz, ha nem vészes és nincsenek normálistól eltérő tünetei (mint pl. kiütések - vírusos megbetegedés, nem ömlik a vér belőle, stb).

Ha szokásosnál súlyosabb a helyzet, akkor még aznap este/éjszaka ügyelet.

Ha reggel vinném el, akkor pedig megkérdezném, hogy az orvos mit javasol.

Ha súlyosabbnak tűnő betegség, amivel ágyban kell feküdnie napokat, akkor lemondanám a nyaralást. Ha csak c-vitamin + lázcsillapító és társai, akkor mennék nyaralni, de felírnám az összes közeli kórház nevét/címét, valamint hogy az ügyelet hol található meg.


Ügyeleti időn kívül (reggel 8- este 8-ig), ha nem rendel a saját házi v. gyerekorvos köteles az éppen aktuálisan rendelő házi v. gyerekorvosnak ellátni a pácienst, ha súlyos a beteg állapota.


Ergo: ha köhög és lázas, de csillapítással lemegy a láza, akkor nem kell másik orvoshoz vinni. Viszont, ha súlyos a betegség/tünetek, akkor kötelező ellátnia a nem hozzá tartozó beteget is.

2014. júl. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megvárnám a reggelt, vagyis a délelőttöt, ha nem lesz újra lázas, akkor esetleg elindulnék Nurofennel. Azért írtam, hogy esetleg, mert a lánykám mindig estére lázasodik, tehát az én esetemben nem mennék, mert ha ott másnap este is belázasodna, akkor az nem túl jó dolog.
2014. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Reggel orvossal kezdeném! Ha nem súlyos, nem nagyon beteg, lehet már aznap nem is lesz láza, akkor mennék, persze ha az orvos nem tiltja kifejezetten. Nálunk nyaraláskor lett beteg. elmentünk ott a helyi dokihoz és tudtuk folytatni a nyaralást, szerencsére nem volt vészes.Idén a torka fájdult meg előző este. Felírtam az ottani doki telefonszámát és mentünk nyaralni:)
2014. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszer úgy jártam, hogy 2 gyerekkel elindultam nyaralni (7 és 9 évesek), és a 7 éves aznap este, hogy megérkeztünk, belázasodott. Adtam neki lázcsillapítót, és másnapra nem volt semmi baja. Ha lett volna, akkor azonnal hazajövünk. Ha előző este lázasodott volna be, akkor nem biztos, hogy elindultunk volna.
2014. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azonnal lázcsillapítás. Ha reggel semmi baja, elindulok, ugyanis a Balaton nem a világ vége, ha valami van, akkor hazajövünk. Ha reggel is lázas, akkor doki, a többi meg ennek függvénye. Voltunk így, mi megúsztuk egy adag Nurofennel, csak egy kis semmiség volt.
2014. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!