Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyzet nálatok, ha a...

Mi a helyzet nálatok, ha a gyerek nem szeretné azt enni vacsorára, amit a család?

Figyelt kérdés

Ma rántotta lett volna a vacsi, de a lányom már nagyon fáradt is volt, meg nyűgös, kért egy szelet vajas kenyeret. Erre a párom kiakadt, hogy nehogy már egy 3 éves döntse el, mi lesz a vacsora. Elkezdett kiabálni, a szalonnát a mosogatóba vágta. Aztán közölte, hogy ha a gyerek azt eszik, amit akar, akkor ehet csokit is. És leült mellé, és elkezdett csokit enni, és kínálgatta a kicsit is. Nagyon eldurrant az agyam...

Nálatok dönthet étel kérdésben a gyerek?


2014. júl. 23. 20:35
1 2 3
 1/23 Jégtánc ***** válasza:
89%
Igen.Mindenkinek más az izlése.Ha már nagyon fáradt a lányunk akkor Kellogsot szokott enni.Az mindig beválik.Alapból megszoktam kérdezni hogy ki mit szeretne.Nem szokott nálunk ez gond lenni.
2014. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 3,5éves néha finnyázik,egyik nap szereti,másik nap már utálja,pedig eleve nem adok olyat amit tudok h nem szeret,szóval ő kénytelen megenni amit kap,a 1,5éves viszont tényleg tud olyan fáradt lenni,hogy a kanalazást már nem*
2014. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
*bírja,idegesíti,ő kap ilyenkor falatkákat.De ha elég nagy lesz,úgy tervezem mind uazt esszük majd.Párod túllihegte és nem a gyerek előtt kellett volna megvitatni.Csokitól meg eleve felpörög a gyerek:-(
2014. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Mindenki azt eszik, amit kér, főleg vacsorára, inkább egye azt a gyerek, amit szeret, minthogy beleerőltessek olyat, amit nem eszik meg ha fejre állok se és kihányja (volt már ilyen, addig kínálgattam és evett pár kanállal mondjuk tökfőzeléket, hogy rögtön kijött szegényből). Ebédnél azért meg kell ennie a főtt kaját, amit főzök, de eleve olyat készítek, amit azért szeret, vagy ha pl magunknak tökfőzelék a köret, neki csinálok krumplipürét, de azért az hülyeség, amit a párod mond, hogy akkor ehet csokit is vacsira, más az, hogy most vajas kenyeret kér rántotta helyett és más az, hogy csokit kér és adtok neki készségesen.
2014. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ebed kivételével azt eszik, amit kér.

Én pl reggelire csak egy ivó yoghurtot eszek, ő attól még kakaót kér szendviccsel :) csak az ebed fix, mert nem főzök 1 nap 2 félét :)

2014. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Amugy durva hogy ilyenen igy kiakadt a ferjed... Nincs más a háttérben?
2014. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Három gyermekünk van, és van,hogy mind mást eszik vacsira vagy reggelire. Az ebéd fix, de nem erőltetek rá olyan kaját amit nem kér. Főleg ha fáradtak és nyűgösek..

Van,hogy vacsit se kérnek,csak egy bögre meleg kakaót.

Ebből nem csinálunk cirkuszt.. én se enném meg azt amit a férjem eszik,ha nem kívánnám..

Szóval igen,dönthetnek.De csokit nem...

2014. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Az ebéd adott, de amúgy azt eszik, amit kér. Nekem se szabja meg senki, hogy rántottát egyek, ha nem akarok.
2014. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Igen, az ebéd nálunk is adott. Akkor maximum annyit engedek, hogy ha nem kér a főzelékhez mondjuk fasírtot, akkor nem kell ennie. De akkor nincs vajas kenyér vagy akármi.

Vacsorára azt kap általában, amit kér. Erre mondta a párom, hogy ez náluk nem így működött, vagy megette ami volt, vagy nrm volt kaja. Na nálunk ilyen sosem volt. Mindig volt választási lehetőségem.

Ja, és a legszebb, hogy hiába mondtam, hogy én azért szívesen ennék vele rántottát,nem érdekelte. Kidobta a hozzávalókat, és közölte, hogy akkor egyek egyedül.

2014. júl. 23. 21:14
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Felénk ugyan az az ízlés (fene a pofánkat) és így nincs gond ezzel. A vacsorát amúgy simán engedném. Keveset eszik, legalább este had lakjon jól, ha már olyan vékony és tényleg keveset eszik :)
2014. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!