Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is így beszél a kisgyer...

Másnak is így beszél a kisgyereke?

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdett el normálisan beszélni! Vagyis már mindent mond amit mondok neki!! Néha már a mondókákat is mondja egyet már magától igaz nem hibátlanul de nagyon büszke vagyok rá!! A kérdésem lényege pedig az, hogy más kisgyerek is össze cseréli a szóvágokát? Ha gyorsan akar mondani szavakat a szóvágok össze cserélődnek! Na meg az M betű valamiért B lesz a szavakban! De ha szóvágolva mondom neki a szót pl Ma-lac akkor ő is M -nek ejti az M betűt!!! :)

Igazából nem zavar csak arra vagyok kíváncsi hogy változni fog e ez a hadarásból adódó beszédhiba?

Egyébként 2 éves a kisfiam!!


2014. júl. 29. 07:53
 1/8 A kérdező kommentje:

*szótagok

Bocsánat a hibáért!

2014. júl. 29. 07:54
 2/8 anonim ***** válasza:
Kicsi még. Sokan ilyenkor még egyáltalán alig akarnak beszélni. Teljesen normális h hibásan mondja. Majd alakul. SOkat kell mondogatni, beszélgetni kell vele. Tanulja a helyes kiejtést. Ez még egyáltalán nem baj ennyi idősen. Alakul még rengeteget hidd el.
2014. júl. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! :)
2014. júl. 29. 07:59
 4/8 anonim válasza:
100%
Amikor a kisfiam 2 éves volt, én alig értettem, hogy mit beszél, az anyja "fordított" nekem. :) Ne aggódj az M és a B betűi miatt. Ő pl. a dinnyét folyamatosan nyinnyének mondta, most viszont már semmi gond nincs.
2014. júl. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én autóban ültem és láttam az uncsikát az anyjával menni az uszodába,másnap kérdem tőle :

-Szia ,te már jársz úszni ?

-Mama ,én úszok járni !

2014. júl. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. júl. 29. 08:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2évesed most kezdett beszélni- és téveszt- ez tök természetes- ne aggódj!! 6éves koriág- nagycsoport végégi, mire iskolába megy- addigra kell az összes betűt ejteni- pl R, és majd meglátod, hogy mennyit fog tisztulni a beszéde, ahogy egyre nagyobb lesz.

Én kicsim is beszélt 2évesen, de sok betűt nem mondott, a szóeleji mássalhangzókat nem mondta, vagy H betűvel mondta. Most 2,5éves és már fél év alatt annyit tisztult a beszéde, nagyon sok betűje megvan már, az ilyen ty, gy, ty betűkkel gondban van még, de azért alakul ez is. A szavak első betűjét is ejti már- ez is kialakut egyszercsak. És iszonyú sokat beszél és kérdez mindenről egész nap. A miért korszakba cseppentünk... :)) Énekel-dalol mondokázik sokat. :)) Imádom hallgatni, ahogy csipog egész nap.

2014. júl. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nehéz is a magyar nyelv, mit vársz egy 2 évestől? :)


csakmert ahogy látom a neheze, a lágyhangok és az R, a külföldieknél ez pont nincs is, ők meg sem tanulták anno, így kimaradt az ABC-jükből

2014. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!