Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek kis gond? Ugye ezt...

Kisgyerek kis gond? Ugye ezt majd kinövi? Vagy ő ilyen?

Figyelt kérdés

Imádom a négyéves lányomat, de néha nagyon idegesít.

Pl. az, hogy úgy tud szenvedni. Nincs elkényeztetve szerintem, de az igaz, hogy sok mindene van, sok mindent kap, és nem csak a tárgyiasult dolgokra gondolok. Hanem arra, hogy játszom vele, igyekszem figyelembe venni a vágyait, ha lehet. Ha kap valamit, annak nagyon örül, percekig mondogatja. Az ebédet is minden nap dícséri, megköszöni, amit én főzök neki. Ez nekem nagyon jól esik.


De mégis sokszor szomorú, mert türelmetlen, annyira sokat akar. Nyilván nem tudja élvezni a mesét, amit ő kért, mert már közben egy másodikat, harmadikat akar. Aztán csapkod, dühöng, dobál.

Meg például elvisszük valami szép helyre, jó programra, aztán akkor is talál problémát, ami miatt annyira rossz neki.


Nem akarom, hogy olyan besavanyodott ember legyen, aki nem tudja élvezni az életet.


Igyekszem neki szépen tagoltan magyarázni, hogy ő milyen szerencsés, értékelje, amije van stb.


Kérlek ne mondjátok, hogy nem értek a kisgyermekek lelkivilágához, meg azt se, hogy a f€ne az én jódolgomat is, mert másnak sokkal rosszabb. Tudom, hogy ez jellemző, de mostanában már zavaró.

Leszögezem, tudom, hogy nekem nem rossz, és ez a probléma semmiség.

Csak azt kérdezném, hogy ez a viselkedés másoknak is ismerős-e.


2014. júl. 29. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság, majd kinövi. Esetleg annyi, hogy nem mehet majd suliba, mert még nem iskolaérett. De ezt a vizsgáltok eldöntik.
2014. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szimpla hiszti, hercegnőnek hiszi magát, mivel mindent megkap, unokatesóm 4 éves lány is ilyen és még az én 3 évesem is, mert el vannak kényeztetve, sajnos:(

Majd kinövik egyébként igen.

2014. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az en 5 éves lanyom is ugyanilyen. Megnyugodtam amiket az előző válaszolok írtak, hogy kinövi. De tényleg borzasztó, ahogy viselkedik. Ilyenkor eszembe jut az en gyerekkorom, mennyivel jobban örültem apró dolgoknak, ellenben vele.
2014. júl. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én 4évesem is ilyem.Annyira lehangoló mikor készülök valamire és ő meg látványosan szenved meg bosszankodik valamin.
2014. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!