Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mégis, miket mond egy 20-21...

Mégis, miket mond egy 20-21 hónapos kisgyerek?

Figyelt kérdés

Tudom, lerágott csont a beszédfejlődés ezen az oldalon.

Csak mindig mindenkitől azt olvasom, hogy ennyi idősen még nem beszél egy kisgyerek. Ezért lennék kíváncsi, hogy akinek már beszél ennyi idősen a kisgyereke, miket mond? És mennyire beszél tisztán, érthetően, vagy mennyire van úgy, hogy csak a szülő hallja ki a beszédéből az értelmes szavakat, mondatokat?

Az én kisfiam ennyi idős, és szerintem nem beszél, mások szerint meg igen.


2010. jan. 11. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia. Gyerekfüggő. Az én lányom 13 hónapos, és mások számára is teljesen jól érthető szavakat próbál kimondani. Néha mutatja is azt, amit épp mond. :) Kb. 20 szót tud, de az anyukám állandóan beszél neki és beszélteti.. (anyu ilyen kényszeres beszélő, be nem áll a szája) :)


Öcsémék kisfia most lesz 2 éves, ő még egyáltalán nem is próbálkozik. Talán baba, cica, mama meg apa.. és kész.


Mindkettő belefér a normális-ba..

2010. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia az én kislányom 18hós és sok mindent mond vannak olyan szavak amiket csak én tudok de többségben meg lehet érteni.Én azt vettem az enyémen észre hogy az első betűket nem nagyon mondja ki(maci=aci,Zsiráf=iráf,stb...) viszont még csak másfél éves szerintem változni fog!Egyébként én is úgy gondolom hogy gyerekfüggő!
2010. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23 hónapos a fiam, gyakorlatilag mondatokat állít már össze. Meg tudja mondani amit akar, már a végződéseket is kezdi a helyére tenni. Általában érhető amit mond, legfeljebb kicsit ismételgeti ha ismeretlen van nálunk és csak néz rá hogy mit akar mondani.
2010. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lánykám 17 hós és kb ő is olyan 20 szót tud mondani.Van mikor úgy mondja: tea hol? ott an (an=van).

Nagyon tanulékony.Rokonom kislánya 3 éves volt mikor megszólalt.De azóta be sem áll a szája.

2010. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi lánykánk 21 hós lesz,szinte mindent beszél.Az apjának azt mondja: sia sejelmem,jaaaa de sép pofád van!Rendes több szavas mondatotokat.Enni kér, elmondja mit szeretne,kenyejet,sajámit,paacsicsomot.Ha telefonálok kérdezi egyfolytába kiabálva:anya ki az,ki az anya mondooom ki az?Reggel ha felébred:jójeggelt, ajudtam, a tesójának:nejjike ébrettő főkeni.Szóval mindent, egy élmény vele minden nap.Meg mondja,hogy hívják őt,engem az apját.Sokszor a nevünkön szólít minket,Szívija nem hajjod?Nagyon aranyos zabálni való.

2010. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ez a sija sejejmem ez nagyon tetszik! :)) Fogadnék, hogy az apjától tanulta!!! :)) Nagyon cukik mikor már elkezdenek beszélni... :))))
2010. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
fiam 20 hósan kb 150 szóval rendelkezett, 80 %-a teljesen érthető volt. 3-4 szavas mondatokat rakott össze. lányom ennyi idősen 20-30 szót mondott. unokatesóm 5 éves, mai napig alig értem mit mond. tolmács kell hozzá. ismerősöm fia 3 évesen csak mutogatott. nem nevelés kérdése, inkább genetika. hetedíziglen visszaüt.
2010. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon hasznosak (és aranyosak) voltak! Már én is várom, hogy ilyen sokat és ilyen egyértelműen felismerhetően beszéljen a fiam! :-)
2010. jan. 12. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 21 hós, és mindent próbal utánunk mondani. Van amit tisztán mond, (anya, apa, kanál, ló, baba...), van amit selypegve (Dzsena=Gena, villa=billa, pohár=poál, asztal=attal) és van ami, semmire nem hasonlit, csak mi tudjuk, hogy mit jelent (egér=dundune, fogkefe=fufu, maci=brum-brume) De szerintem ez ilyen idos korban még igy van jól. Haláli a szoveguk!
2010. jan. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van. Az első a 3. születésnapja előtt néhány héttel kezdett igazán beszélni, addig kb. 10-15 szót használt. Azóta sem tudja befogni a száját egy percre sem! :-)

A második 2,5 évesen már egyszerű 2-3 szavas mondatokat mondott.

A harmadik most 20 hónapos és szinte mindent mond, többnyire érthetően, nem utánoz mint egy papagáj, hanem értelemmel beszél.

Mindhárman egészséges, jó képességű gyerekek, egyszerűen már génekkel születtek.

2010. jan. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!