Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, ha a 10 éves fiam...

Mit tegyek, ha a 10 éves fiam nem akar tanulni? Nem buta, csak lusta. Miért ilyen szófogadatlan?

Figyelt kérdés
Nem ért se a szép szóból, se a büntetésből, egyszerűen semmiből. Inkább a tévét nézné állandóan. Verni sosem vertem, nem is fogom. Fogalmam sincs, mit csináljak vele.
2008. szept. 9. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
tv-t, rádiót és minden lehetséges játékot elvenni tőle, amit lehet. Nem is kell, hogy megverd, mert abból tényleg nem fog érteni. De azért kérdezd meg tőle, hogy mi az, ami bántja és próbáljátok megbeszélni, ha kell vond be az apukát is.
2008. szept. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
77%
Szerintem próbáld meg élvezetessé tenni neki a tanulást.Viccessé, vagy érdekessé.Tanulni sokféleképpen lehet.Nálam mindig bejött, és az egyik legjobb tanuló voltam.Biztos nehéz, de ne add fel!Ha elég ideig próbálgatod, sikerülni fog.Mutasd meg neki, hogy a tudás érdekes.
2008. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem jutalmazd meg ha jól tanul kérdezd meg tőle hogy mire vágyik mit szeretne és mond neki hogyha mondjuk kap 5db 5-st akkor megkaphatja de ha 1-est kap akkor nem

én most vagyok 16éves nálam régen amikor kocsi voltam a szüleim így csinálták és bevált :-)

2008. szept. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap ülj le vele. Nézzétek meg együtt a leckefüzetét, mit adtak fel másnapra. Együtt vegyétek elő és kérd meg, hogy olvasson. Ne úgy mondd neki, hogy tanulj, hanem , hogy olvassa, nézegesse. Esetleg kezdd el neki felolvasni, aztán kérdezd meg mire emlékszik. Lehet, hogy csak az önálló tanulás nem megy neki, esetleg van amit nem ért, vagy nem tudja egyedül elkezdeni. Ha mindennap így foglalkozol vele, javulni fognak az eredményei.

egy 11 éves fiú anyukája

2008. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

van számítógépe?

ha igen tiltsd le róla minimum fél évíg

el kezd tanulni

és majd 7-8 hónap után ad neki vissza úgy fog neki örülni mintha új lenne!

meg nézd meg először hogy fent-e van a gépén a World of Warcraft nevű játék!


ha nincs számítógépe

akkor gondolom csavarog akkor ne enged el míg meg nem mutatja a leckét!

és ha csavarog de van szgépe akkor ne enged hogy el menyen de ha beküldöd tanulni akkor gépezni fog

vagy ha egyik módszer se jön be ültesd le magad mellé és figyelj rá 3-4 nap után hagy kevesebb időre egyedül és fogozatosan több időre és nézd meg hogy lazsál-e amikor nem vagy. velem így csinálták! és nekik bejött :D

2009. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!