Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek tényleg plázacicát...

Szerintetek tényleg plázacicát nevelek ezzel a keresztlányomból?

Figyelt kérdés
5 éves múlt a keresztlányom és az anyja nagyon régimódi...40 éves de többnek néz ki, nagyon elhanyagolja magát. Úgy látom a kislányt ugyanúgy öltözteti mint saját magát..öregesen. Csak egyszinű ruhái vannak a kicsinek, soha nem lehet benn egy minta, max a csikos, mert anyuka szerint az a kislány kedvence. Ha szoknyát ad rá akkor csak térd alá érő lehet, de az se divatos hanem régimódi. Nálunk volt pár napig a kislány és sírt hogy làtott valami aranyos ruhát de az anyja nem vette meg. Elmentem vele megvettem neki..egy kis pántos ruhárol van szó picit térd fölé ér ès pónis. Választott még magànak egy nyakba akasztós felsőt és egy farmer rövidnadrágot hozzá. Tényleg nagyon aranyos mindegyik. Na mikor az anyja meglátta teljesen kiakadt hogy mik ezek a ruhák vihetem is haza őket mert az ő gyereke ilyen utcanős ruhákba nem fog járni. Szerinte én plázacicát csinálok a kislányból. Azt mondta ha nem viszem el a ruhákat akkor kidobja...persze a kislány sírt a ruhákért. Annyira sajnàlom a kicsit...játékja is csak lego lehet 1-2 rongybaba, fajàtékok meg ilyesmi. Barbit kért szülinapjára tőlünk de az anyja azt mondta meg ne próbàljam, mert attól is plázacica lesz és nem kell a barbi meztelen testét nézegetnie. Szerintetek ezzel már plàzacicát csinálok a gyerekből??
2014. aug. 4. 09:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%

A vallást se szabad ráerőltetni egy gyerekre, ha nem akarja...

Az más lenne, ha venne egy doboz cigit egy 14 évesnek, na de pár kis ruha? Miért kell utcanőnek nevezni azt, ami divatos? :(

2014. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Jaj de értetlen vagy! Aszuloanya nem akarja, akkor a keresztszulo nem csinálja. Ennyi.
2014. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%
42%-os. Te is ilyen lelki sérült vagy mint az itt szereplő anyuka? Nem értem ki az aki szándékosan akar a saját gyerekének rosszat. Ilyen idős korban már bizony csúfolják a régies ruhái miatt. Nem abból lesz valaki k.va ha kicsiként színes ruhákban jár. Hanem pont abból, ha majd lázadni kezd emiatt a szigorúság miatt. És se tartom magam túl engedékeny szülőnek, de nehogy már minden örömet elvegyünk a kicsitől.
2014. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Te valamit nagyon elnéztél 13-as...épp azt mondom, amit te.
2014. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem akartam semmi rosszat a kislánynak. Imádom őt és azért vettem meg neki mert sírt hogy nem vette meg az anyja. Azt mondta nem szereti azokat a ruhákat amikbe jàratja az anyja mert azok csúnyák és az ovis társai mindig csini ruhákban járnak, és csúfolják őt. Azt mondta még a koszos roma kislány ruhái is szebbek mint az övé. Èn próbáltam az anyukát meggyőzni hogy 1-2 ruhától semmi baja lesz a gyereknek de hajthatatlan. De szerintem az sem normális hogy az anyuka 35 éves kikopott kabátjában járjon egy gyerek vagy azokba a ruhàkba amik akkor voltak divatok. Pedig pénz lenne új ruhákra..ugyhogy nem is azzal van a gond!
2014. aug. 4. 12:05
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem, nem normalis. De az anyának joga van hozza. Ha o igy akarja öltöztetni, akkor igy öltözteti. Neked, a szomszéd Pistinek, akárki másnak meg semmi koze hozza.
2014. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Igen lehet hogy nincs jogom beleszólni, de talán a lányát meghallgathatná. Minden nap sirva jön a gyerek az oviból haza de nem is èrdekli mi a baja :(
2014. aug. 4. 12:51
 18/24 anonim ***** válasza:
Nem, 42%-os pont az ellenkezőjét mondod. Te azt harsogod mindenben az anya akaratának kell érvényesülnie. Én meg nem ezt mondom. Tehát ki is nézett be mit?
2014. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%

Szegény kislány... az anyja nem ezen a bolygón él.


Sajnos már az oviban elkezdôdik a "különc" gyerekek kiközösítése, és a kislány anyja a nehéz felfogásával mocskosul megnehezíti a gyereke beilleszkedését. Teljesen érthetô, ha a gyerek nem érti, hogy miért tilos neki az, ami mindenki másnak szabad.


Kérdezô, szerintem próbálj beszélni a szülôkkel. Ha az anyával nem lehet, akkor az apával. Közelítsd meg a dolgot a beilleszkedés oldaláról, hogy mennyire nehéz lehet a lánynak az, hogy folyamatosan csúfolják a kortársai.


A szülôk akarata ellen nem tehetsz. Legfeljebb elspájzolod otthon a ruhát, és ha jön a kislány vendégségbe, titokban ráadod...


Azt nem taglalom, hogy anyukáról mi a véleményem, de ha azt mondom, beteg, akkor még NAGYON finoman fogalmaztam.

2014. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Amit még tehetsz, kérdezô:


Beszélgess anyával arról, hogy milyen veszélyeket lát abban, ha a lánya kicsit "szabadabban" öltözködik. Mutatkozz megértônek! (De ne érts egyet.) Maradj higgadt, és próbáld meg rávezetni anyát arra, hogy nincs igaza. De ne te mondd ki, hanem ô. Közelítsd a dolgot abból az irányból, hogy mi a jó a gyereknek, mi az ô érdeke. Milyen lenne az anyának a lánya helyében lenni. Milyen volt az ô gyerekkora. Stb.


Egy próbát megér... hiszen anyának pszichológus kéne, de tuti nem lenne hajlandó elmenni hozzá. Hátha azonban egy segítôkész ismerôs is hasznos lehet...

2014. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!