Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Au pair vagyok, hogyan értsek...

Au pair vagyok, hogyan értsek szót a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
6 és 9 éves fiúk, és megállás nélkül ölik egymást. Mikor hisztizni kezd az egyik, a bőgéstől nem tudom kivenni, mi is történt, eleve kicsit nehézkes az ő angoljuk, pláne ha sírnak közben. Nem tudom leállítani őket, mikor elkezdenek verekedni, nem hallgatnak rám, aztán sírás lesz a vége. Amúgy jó gyerekek, és el tudnak játszani szépen békességben is, de azért elég sok nehéz nap van, főleg így nyáron, mikor egész nap én vagyok itthon egyedül velük. Hogyan értsek szót velük? Hogyan állítsam le őket?

2014. aug. 7. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Fáraszd le őket és kínálj nekik értelmes programokat (ne tévézés, meg lakásba bezárva lenni...)

Menjetek kirándulni, játszótérre, legyetek úton piknik, könyvtár, gyerekprogramok stb.- ha elfáradnak fizikailag is, akkor könnyebb :)


(az unalom, a vég nélküli tévézés a legnagyobb ellenséged)

üdv: egy édesanya

2014. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy kicsike faluban lakunk, itt nincs a közelben se játszótér, se könyvtár, se semmi. Ki szoktam menni velük az utcára és a kertbe, az utcán bicikliversenyeznek a többi sráccal, akkor jók, de mikor megint ketten vannak, akkor nemsokára megint kezdik, legyen az a kertben vagy a házban...
2014. aug. 7. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:

...első válaszoló vagyok ismét.

Azért gondolom a kis falu sem az űrben, légüres térben van.

csak van a közelben:

- erdő, vagy tó vagy rét vagy bármi természeti dolog- séta, bogárgyűjtés, piknik, virágcsokor az anyjuknak, köveket dodni a patakba, ezzel versdenyezni, pecázni bármi

- csak van busz vagy vonatközlekedés, vagy autó, amit használhatsz- internet is akad, ahogy látom, beírod a keresőbe a közeli város gyerekprogramjait

- megismerkedsz a szomszéd vagy környékbeli gyerekekre vigyázó bébiszitterekkel és együtt hoztok össze hetente 1-2* valamit (pl. fociverseny, valami kalandos feladat, kidobós, Simon mondta vagy ország-városozás, fakardozás, pancsolás stb.)

- igaz, ehhez neked is kellene egy kis motiváció, hogy ne tunyuljatok együtt- inkább mozduljatok ki- pedig hosszú távon hidd el, hogy megkönynítené az életedet és neked is lenne benne (több) örömöd

- ha ultrarossz az idő, akkor feladatlapok, színező nyomtatása a netről, rajzolás, kreatívkodás (családi ünnepre ajádnékkártyát kivágni, színezni, asztalidíszt csinálni, dekorációt, szülinapi meghívót, lyukasztóval kis flittercsillagokat, origamizni (fiúsat is lehet, én sem vagyok profi ezekben, de a neten minden fent van)

- szólánc vagy más versenyeztetős-tanulós feladat

2014. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pacsi, én ugyanebben szívok.


tényleg ne unatkozzanak, és ha lehet ne nyomd tele őket cukorral.

2014. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!