Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ételallergiás gyerekek szülei...

Ételallergiás gyerekek szülei - nálatok az egész család diétázik vagy titokban eszik a gyerek számára nem ehető ételt, vagy csak a gyerek?

Figyelt kérdés
Kicsit meglepődtem, amikor rácsodálkoztak, hogy miért eszünk a gyerek előtt olyat, amit ő nem ehet. De hogyne ennénk? Nemcsak nagyon drága a "külön"étel, de miért fosztanám meg a többieket a számukra, ehető ételektől?
2014. aug. 12. 20:02
 1/10 A kérdező kommentje:
×számukra ehető
2014. aug. 12. 20:18
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Nos, nem igazán illő dolog olyat enni egy allergiás elott, amit neki nem szabad. Pont olyan udvariatlanság, mintha valaki dietazik, a masik meg nekiáll mellette habos tortat enni.

Nálunk nincs etelallergias, de ha lenne, akkor mindenki ugyanazt ennél.m

2014. aug. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Három gyermekem van és az egyikük tejallergiás. Egyi ksem kap tejes dolgokat. Én nem ennék ilyet előtte, bár ehhez tudni kellene, hogy milyen idős a gyerek és milyen allergiáról van szó.
2014. aug. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Gyerekemnek ir-ja van, mi sem eszünk semmit amit ő nem ehet. Nem akarjuk fájdítani a szívét.
2014. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ugyanazt eszi mindenki. Egyrészt csak macera kétfelé főzni, másrészt meg szerintem csak kicseszés előtte azt enni, amiből ő is enne szívesen, de nem lehet
2014. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A két fiam és én sem ehetünk tejes dolgokat.

Attól még van itthon tej,sajt,mert a férjem nem allergiás.

A gyerekekben fel sem merül már,hogy ők miért nem kapnak belőle?!

2014. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azta, most meglepődtem :)


Őszintén: teljesen mindegy, hány éves az a gyerek, hiszen bölcsiben, oviban, iskolában és a nagybetűs életben végigkíséri (már akit) az a probléma, és úgy gondolom, ott sem fognak majd az ő kedvéért nem enni, hogy ne legyen neki rossz.


És akkor mit csináltok az olyan dolgokkal, amit semelyik gyerek nem ehet/ihat? Gondolok itt alkoholra (sosem isztok meg előttük egy pohár bort?), alkoholos csokira, kólára, vagy úgy általában a be nem vezetett ételekre.


A másik: a testvérnek akkor hogy mondjam, hogy te azért nem ehetsz, mert ő sem? Ez meg vele szemben nem kerek.


Egyébként semmilyen tejterméket nem ehet - sem tej, sem sajt, sem joghurt, sem tejföl, sem túró, sem kefír és semmi, amiben egy csöpp is van ezekből. Érdemes megnézni, hogy majdnem mindenben van...


Úgy érzem, irreális lenne mindezt megvonni mindannyiunktól, csak mert egyikünk nem eheti/ihatja. Egyszerűen így szokja meg - no meg azt is, hogy kérdeznie kell, hogy szabad-e ennie.

2014. aug. 13. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam tej- és tojásallergiás. A szójára nem, de gasztroenterológus tanácsára kifejezetten szójából készült terméket sem adunk neki. 4,5 éves, 1 éves kora óta tartjuk a szigorú diétát, ő ebbe nőtt bele.


Én általában úgy főzök, hogy ő is ehessen belőle, mi pedig, amibe kell, beletesszük magunknak a tejfölt pl.


Van itthon sajt is, meg joghurt is, tudja, hogy ő azt nem eheti, de ehet mást, és ennyi. Hozzá van szokva, hogy mást eszik, a bölcsiben sem volt és az oviban sincs ebből gond. Mindent megkérdez, hogy ehet-e, ihat-e olyat. De tényleg, olyan szinten, hogy az óvónők is megjegyezték, hogy szinte egy pohár vizet sem iszik meg, ha nem "anyukám hozta".

Amit csak lehet, megcsinálok neki, meg ő nem válogatós, mindent megeszik. Én pl. rizstejszínből pudinggal készítek neki "joghurtot", ő örömmel eszi.


Ha étteremben eszünk, vagy pl. lakodalomban vagyunk vagy családi bulin, akkor vagy viszek neki kaját vagy válogatottan eszik, de sose volt ebből probléma. Mi hasonlóan gondoljuk, mint te, kérdező, hogy fel kell készítenünk az életre, mert neki nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy kinője az ételallergiát.


És ezen a kései órán egy kicsit dicsekszem is, ha nem bánjátok. Bolti eset, hetente megyünk, egy dolgot választhat. Ez most egy jégkrém volt:

-Anya,azt ehetem?

Elolvasom, tejsavat tartalmaz: - Nem, szívem.

- Biztos?

- Biztos.

Mire egy hölgy mellettünk: - Majd én megveszem neked, én nem sajnálok 89 forintot egy ilyen aranyos kisfiútól!

A gyerek:- Tudod, én tejallergiás vagyok, és kórházba kerülök, mert abban van tej, anyukám mondta. De anya szereti, megveheted neki,ha szeretnéd!

2014. aug. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
AZért írtam a kort, mert az én lányom 16 hónapos, neki nyilván nem tudom még elmagyarázni, hogy a két tesó kap rudit és te nem. MIért?Nekem az az egyszerűbb út, hogy akkor senki nem eszik és nagyon jól al van a két nagy rudi és joghurt nélkül, pedig előtte gyakran ettek.
2014. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hat ez óriási, 8! Gondolom a no csak pislog ott :D
2014. aug. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!