Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha a gyerekün...

Mit lehet tenni, ha a gyerekünk olyasmin problémázik, ami egyébként teljesen banális dolog?

Figyelt kérdés

Vannak dolgok, amiken a gyerekek teljesen kiakadnak (pl. ha elveszi tőlük az apukájuk a kiflit a boltban, mert nem szabad megenni ott, vagy ha meleg van, hideg van, fáradtak).


Nincs még gyerekem és kíváncsi vagyok, hogy kell kezelni azt, ha a gyermek egy teljesen jelentéktelen dolgon borul ki teljesen. (pl. elkezd bőgni rajta)


Nyilván nem szabad kinevetni érte, de elnevetheti az ember magát véletlenül? Vagy úgy kell tenni, mintha ez tényleg probléma lenne? Vagy pedig csak egyszerűen tovább kell rajta lépni, elterelni a figyelmét?



2014. aug. 5. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

én el szoktam nevetni magam rajta :-)

ált ezzel el is vonom a figyelmét

és a gyerek szintjém meg kell beszélni vele kompromisszumot kell ajánlani


gyere apa vagy neked kiflit te választhatod ki de megenni csak akkor lehet ha kifizettem !


am meg nekem lehet h jelentéktelen de neki az a világ közepe !

egy gyerek még más szinten gondolkodik sokkal egyszerűbben, kicsi korban még nem érti a múlt jelen jövő fogalmát és a többi.....

2014. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha bele tudsz érezni mások helyzetébe (a pldádban a kisgyerekébe) az máris nagy előny- empátia a neve :)

Annak a kisgyereknek (gondolom 1-2-3 éves körüliről mesélhetsz) még hiányzik a képessége arra, hogy tudja, ha valami eltűnik, ha valamit elvesznek tőle, az legtöbbször nem örökre szól.


Akkor és ott az neki az aktuális legnagyobb és legégetőbb problélmája a kis életében. Ezt az édesanyák többsége ösztönösen megtanulja kezelni.


Egyébként mindezzel együtt mosolyogni, együtt nevetni nem baj, lehet, kell is- kinevetni nem nagyon.

Gondolj bele: lehet, hogy neked meg éppen a párválasztás vagy a pénzed beosztása a gond- más sem nevet ki téged, akinek meg potn ez megy jobban (aki igen, annak bizony felnőtt létére is hiányzik az a bizonyos érzelmi intelligenciája).


Egyébként én igyekszem türelmes maradni és elmagyarázni. A kiflis példánál maradva számára érthető közelségbe hozni, hogy mikor eheti meg (pl. ha jössz velem gyorsan szépen a pénztárig, odaadjuk a néninek a pénzt, akkor meg is kapod- de ha itt sírdogálsz vagy hisztizel, akkor csak később).


Az ilyen korú gyerekek nem értik azt, hogy MAJD meg 5 perc múlva, de azt igen, hogy "gyere ide és akkor megtörténik"


Egyébként mi felnőttek is ki tudunk akadni, mégsem röhög ki bennünket senki (jó esetben)- annyival vagyunk szerencsésebb helyzetben, mint a kicsik, hogy

- már elég érett az idegrendszerünk ahhoz, hogy a fizikai késztetéseket valamennyire visszatartsuk (éhes vagyok, pisilni kell, fáradt vagyok)

- megtanultuk a szociális normákat (akkor sem üvöltünk, ha egyébként szeretnénk...)


:)

Nem olyan bonyolult ez. Ha saját gyereked lesz, akkor kapsz hozzá egy jó kis ösztönt arra, hogy ráérezz az igényeire és ez átsegít azokon az éveken, amíg a kicsi nem tudja normálisan szavakkal kifejezni, hogy mi bántja. Utána már könnyebb (közte pedig megkönnyíthető normális példamutatással, neveléssel és előrelátó szülővel, aki pl. 40 fokban nem viszi ki inni- vagy ennivaló nélkül a gyereket vagy nem megy uzsonna nélkül vele vásárolni :)

2014. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
valószinű még fiatal vagy,és nem gondolsz bele olyan dolgokba,hogy ami nekünk semmiség,az egy gyereknek nagyon sokat jelent.és igen,mint az előző válaszoló irta,nagyon fontos az empátia.kinevetni nem szabad-terelni kell,hiszen kicsik még,magyarázattal nem érünk el semmit-vagy még esetleg a nem odafigyelés jó,amikor hisztiznek
2014. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: nem vagyok tini, csak nincs a családunkban gyerek, a tesóim még csak 30-33 évesek (ott nincs gyerek), nálunk sem, én 26 vagyok, még évekre a családalapítástól.:)
2014. aug. 5. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked az a problémád, hogy épp elfogyott a pénzed, vagy beteg az anyukád, a pici gyereknek pedig az a problémája, hogy kiveszik a kezéből a kiflit.

Mindenkinek az életkora szerint vannak problémái!!!

Meg kell értened a gyerekedet, de persze úgy, hogy ne nőjön a fejedre, ne hisztizzen minden vackon.

2014. aug. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!