Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy másfél éves...

Szerintetek egy másfél éves kisgyerek mennyit ért meg a halálból?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagypapája a múlt héten halt meg. Imádták egymást. Amikor meghalt mondtam neki, hogy elment a papa, már nem jön többet vissza, köszönjön szépen el tőle. Intgetett a kis kezével és mondta, hogy pápá papa. A temetésen nem volt ott. A nagymama is mindig mondogatja, hogy nincs a papa, a gyertya érte ég, énekelj neki, küldj neki puszit. A szívem majd megszakad ilyenkor. Nyilván érzi, hogy szomorúak vagyunk, látja a fekete ruhákat, nyűgösebb us mint szokott lenni.


1-2 napja viszont folyamatosan mondogatja, hogy papa ott a (ott a papa) és mutat valahová, vagy egyszercsak felkiált hogy pápá papa. Szerintetek?


Tényleg szerették egymást, minden nap találkoztak,sokat voltak együtt.


2014. aug. 13. 23:54
1 2
 1/15 anonim válasza:
42%

Szerintem másfél évesen azt még nem fogja fel hogy meghalt csak azt hogy nincs.

Én kb 3-4 éves lehettem mikor felfogtam hogy mi is az a halál. Emlékszem mert akkor halt meg a mamám. :(

2014. aug. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
67%

én 6 éves voltam mikor elveszitettem egy közel állo családtagomat.Nekem is mondták hogy ö már nincs köztünk,de

én ettöl fügetlenül 1 hét után is megkérdeztem hol van,

pedig akkora már elmondták.

2014. aug. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

A kisgyerekek latjak a szellemeket ezert mutogat. Nyugi, par ev mulva mire felfoghatna mar nem fog ra emlekezni.

A mazlista..

2014. aug. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Semmi különös, csak megmaradt benne és nem érti még ennyi idősen, miért. Tanult valami újat ("pápá papa"), és ismételgeti. Teljesen normális viselkedés 1,5 évesnél. Ismételgeti, így tanul.
2014. aug. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

lehet. tényleg nem tudom. olyan is volt hpgy felkiáltott hogy pápá, megkérdeztem hogy kinek köszön, amire mondta hogy papa....

vagy lehet hogy tényleg kezdi érteni hogy nem jön többé vissza és így dolgozza fel? így búcsúzik? tényleg nem tudom.

2014. aug. 14. 00:18
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell elhinni.

Csak annyit mondok, hogy az apam 2 eves koromban meghalt.

De nem hagyott itt.

2014. aug. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező ne tulajdoníts ennek különösebb jelentőséget.


Az unokaöcsém éppen most egy év 5 hónapos, szóval pont ilyen korú. Ha mondok neki valamit, a következő találkozásunkkor random megismétli, egyszerűen meg akarja mutatni, hogy ő ezt tudja. Amikor a szülei az integetést tanították neki, mindenkinek integetett orrba-szájba, akár ismerte akár nem, közben meg ment a szia, szia :)


Egyszerűen csak felismeri az embereket maga körül, hogy ők mutatták neki, hogy szia papa. Mivel a nagypapája személy szerint nem volt ott, mikor ezt mutattátok neki, ő most azt hiszi, hogy a falnak/levegőbe kell integetni, hogy pápá papa, főleg, hogy emlegetitek, hogy ő nincs, a gyertya érte ég.

2014. aug. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem amíg a létezés-nem létezés fogalmát nem érti meg, addig a halált sem nagyon.
2014. aug. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
A kisfiam 21 hónapos volt, amikor a papájàval utoljára talàlkozott. Addig napi szinten talàlkoztak. Párszor még beszéltek telefonon. A kórházba a fiamat nem vihettem be. Mondtuk, hogy nagyon beteg, várta, hogy meggyógyuljon. Egyik nap a déli elalvásnál éreztem én is egy "szeretet ölelést" a kisfiam mondta is hogy papa. Akkor jött búcsúzni. Azóta is emlegeti a fiam pedig 2 éves volt a papa halálakor és mindjàrt 4 éves lesz. Szokta mondani, hogy mit csináltak együtt. Hihetetlen.
2014. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

1,5 évesen nem képes felfogni azt, hogy nincs többé!

neki még nincs időérzéke. egyszerűen mikor ezt mondja, akkor eszébe jut a papa és ti jól belemagyaráztátok, hogy el kell köszönni, így pápá papázik.

de megérteni ezt évek múlva fogja csak...


enyém 4,5 éves, 1 éve halt meg a mamája, ő már azért jobban tisztában van a dolgokkal, de még így is, ennyi idő után is sokszor megkérdezi, hogy biztos nem jöhetne vissza a mama a Jézuskától? szívem szakad meg! felnőtteknek is nehéz, 1,5 éves nem ért semmit, csak papázni szeretne

2014. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!