Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy másfél éves...

Szerintetek egy másfél éves kisgyerek mennyit ért meg a halálból?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagypapája a múlt héten halt meg. Imádták egymást. Amikor meghalt mondtam neki, hogy elment a papa, már nem jön többet vissza, köszönjön szépen el tőle. Intgetett a kis kezével és mondta, hogy pápá papa. A temetésen nem volt ott. A nagymama is mindig mondogatja, hogy nincs a papa, a gyertya érte ég, énekelj neki, küldj neki puszit. A szívem majd megszakad ilyenkor. Nyilván érzi, hogy szomorúak vagyunk, látja a fekete ruhákat, nyűgösebb us mint szokott lenni.


1-2 napja viszont folyamatosan mondogatja, hogy papa ott a (ott a papa) és mutat valahová, vagy egyszercsak felkiált hogy pápá papa. Szerintetek?


Tényleg szerették egymást, minden nap találkoztak,sokat voltak együtt.


2014. aug. 13. 23:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

"1-2 napja viszont folyamatosan mondogatja, hogy papa ott a (ott a papa) és mutat valahová,"


na jóó ez így elég ijesztő volt, pláne így hajnal fél 4 felé :D


Szerintem az lehet az oka, hogy csak úgy random megkérted, hogy köszönjön el. Nem igazán tudta összekötni a dolgokat, azt hiszi, akkor is köszönhet neki, ha nincs ott.

Egyébként szerintem még nem érti :( Részvétem.

2014. aug. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

Sztem egy másfél éves semmit nem fog fel a halálból, szerencsére. Csak azt érzékeli, hogy nincs ott, ahol szokott. Ha tud beszélni, emlegetheti, de nem hinném, hogy bármit bele kellene ebbe magyarázni.

Meséljetek sokat később a papáról, hogy úgy érezze, hogy ismeri. Ennél többet nem igazán tudtok csinálni.

Részvétem. :(

2014. aug. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

nem fogja fel, hiányolja, de annyi, de annyi minden leköti még a figyelmét, hogy igazából ő nem tud gyászolni.


a gyerekek nagyon érzékenyek az őket körülvevő emberek érzéseire, hangulatára, rezdülésekre.


a kisfiú tudja, hogy most mindenki sokat gondol a papára, ezért ebben ő is részt vesz (mint mikor mi teregetünk, a gyerek is veszi ki a lavórból a nedves ruhát, jó esetben velünk tereget, rossz esetben eldugja a nedves zoknit a lakásban, és mi kereshetjük) :) szóval a gyerek is részt vesz a "gyászban" a "papára emlékezésben" és a maga módján integet, pápázik neki, ahogy csinálta, mikor ott volt a papa, és boldoggá tette a viselkedésével anyut, nagyapust...


nem lát se szellemeket, se nem tud gyászolni, azt csinálja, amit a korosztálybeli gyerekek, utánoz, a maga módján. figyeld csak a gyereket folyton, észre fogod venni, hogy milyen jó a receptora a te hangulatodra, érzéseidre, akár még a gondolataidra is :)

2014. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én sem hiszem, hogy szellemeket látna. Eltemettük, elment. Időközben rájöttem, hogy amikor mutogat, hogy papa ott a , akkor a temető felé mutat a kis kezével :-( Oda minden este kisétál velünk, tudja, hogy oda a papához megyünk :-( Igazatok van, nem kell ennek több jelentőséget tulajdonítani annál, mint ami. Biztosan hiányzik neki, a fényképeken is felismeri, tudja, hogy melyik játékot kapta tőle, mit szoktak csinálni. A szívem megszakad :-( Annyira imádták egymást :-( Szerintem akkor mondogatja, hogy papa amikor eszébe jutnak az élmények. Nem tudom meddig fogja ezt csinálni, idővel valószínűleg elhagyja majd.

Tényleg érzékeli a gondolatinkat, az érzéseinket. Én is észrevettem rajta, hogy nyűgösebb azóta. Hiába próbálunk vele másképp viselkedni, látja a fekete ruhákat, érzi a szomorúságot. Hiába mosolygunk, nevetgélünk vele ugyanúgy, vagyis próbálunk ugyanúgy, nem lehet átverni, pontosan tudja, hogy valami nem stimmel. Én egyébként próbálom minél kevesebbszer szóba hozni előtte a dolgot. A nagymama az aki mindig mondogatja neki, hogy nincs a papa, kérdezi, hogy kiért ég a gyertya, kéri hogy énekeljen papának, mondja, hogy alszik a papa a temetőben, stb. Én ezzel nagyon nem értek egyet, ha finoman akarok fogalmazni, de nyilván ez most nem az az időszak, hogy emiatt rászólok. Feleslegesen fájdítja vele a saját szívét is. Ráadásul nem akarom, hogy később esetleg emiatt féljen elaludni, mert ugye a papa is alszik..... Abban bízom, hogy ő még kicsi ehhez, és nem veszi annyira komolyan azokat amiket mondd neki,mire tudatosulna benne addigra a reményeim szerint elfelejti.

Érdekes egyébként, hogy azóta egyedül a mamának nem hajlandó puszit adni. Szerintem ez is azt mutatja, hogy érzi rajta a negatív érzelmeket :-(

2014. aug. 15. 14:02
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem is érzi érti a halál lényegét eigenis láthatja a papát.
2014. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!