Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél van gyermek és kutya...

Akinél van gyermek és kutya is, elolvasná? SOS!

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kutyusunk,aki tegnap reggel kapott féreghajtót,sajnos délutánra a székletében voltak férgek.

Teljesen kiakadtam,nagyon ideges vagyok,mert eddig simogattuk,játszottunk vele. Van egy 2 éves kislányom és nagyon aggódom,hogy esetleg elkapta,vagy én,és átadom neki is vagy nemtudom. :(

Kinti kutya,kennelben van még,nem voltunk vele éjjel nappal,de én sokat foglalkoztam vele.

Szerintetek?

Hívjam fel az orvost vagy mit csináljak?


2014. szept. 3. 13:01
1 2 3
 1/29 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Gondolom a simik után mostál alaposan kezet? Mert akkor semmi probléma sem lehet.
2014. szept. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha az megnyugtat, kérjél a gyerekorvostól féreghajtót a gyerekeidnek. Nagyon kicsi az esélye, hogy megfertőzödtetek.
2014. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Igen mindig mosunk kezet,de ha kinnt vagyunk az udvaron lehet,hogy nem rögtön mostam meg neki,hanem amikor bementünk a házba,fél-1 óra múlva. :(
2014. szept. 3. 13:13
 4/29 A kérdező kommentje:
Olyan rosszakat olvastam,hogy letelepedhet az agyba meg a szemekbe a féreg. Teljesen kivagyok :(
2014. szept. 3. 13:17
 5/29 anonim ***** válasza:
Olvass utána de még gyerekkori kutyás őrületemből úgy rémlik csak egy féregfajta (galandféreg?) megy át emberbe is. Állatorvost kérdezz meg ha viszed a kutyust, de szerintem kicsi az esélye hogy bármi bajotok legyen tőle.
2014. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Megnyugodhatsz, nem a bőrön keresztül kerülnek új gazdatestbe ezek az élősködők.

Ha nem volt "smaci" a kutyával vagy nem kakából épített a csemete várat, akkor semmi gond nem lehet.

2014. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
A gyerek doki vagy az állatorvos adhat receptet féreghajtóra nektek.
2014. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Remélem igazatok van és nem lehet gond, feleslegesen nem szeretném féreghajtóztatni a gyereket,de holnap fogok beszélni háziorvossal. Igazából Ő annyira nem volt kontaktussal a kutyával,mint én. De magam miatt annyira nem aggódom,csak neki ne legyen baja.
2014. szept. 3. 14:24
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Kellett nektek kutya?

De legalább, mielőtt vettetek, némi előtanulmányt folytathattál volna a kutya és az ember egészségügyi kapcsolatáról.

Olvass utána---kutya orsóféreg

2014. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
figyeld a kakit. nem fog belehalni a gyerek,ha férges is lesz. én 3x is voltam gyerekként,pedig panelban laktunk és kutyánk,macskánk sem volt.
2014. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!