Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél van gyermek és kutya...

Akinél van gyermek és kutya is, elolvasná? SOS!

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kutyusunk,aki tegnap reggel kapott féreghajtót,sajnos délutánra a székletében voltak férgek.

Teljesen kiakadtam,nagyon ideges vagyok,mert eddig simogattuk,játszottunk vele. Van egy 2 éves kislányom és nagyon aggódom,hogy esetleg elkapta,vagy én,és átadom neki is vagy nemtudom. :(

Kinti kutya,kennelben van még,nem voltunk vele éjjel nappal,de én sokat foglalkoztam vele.

Szerintetek?

Hívjam fel az orvost vagy mit csináljak?


2014. szept. 3. 13:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
50%
Ez az egyik szakmám nem kell róla olvasnom, ráadásul 13 éve tenyésztek kutyákat, nálam még egy kölyökből sem jött soha féreg.
2014. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

ma 20:04

A cérnagiliszta csak emberben van, nincs kutyában. Kölyökkutyában orsó féreg fordulhat elő.

2014. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

[link]

Kedves kérdező!

Annyi kölyökkutya kerül gazdához és annyi kölyökkutyából távozik orsóféreg otthoni féreghajtáskor. És nagyon kevesen fertőződnek meg komolyan.A cikkben is olvashatod, nem csak kutyától kapható el a fertőzés.

Mikor került hozzátok a kölyök?

Honnan vettétek a kölyköt?

Ne pánikolj!

Mivel azt írtad, a kisgyerek nagyon keveset érintkezett a kutyával, nem lesz semmi gond, hidd el. Ha megnyugtat, beszélj a gyerekorvossal.

2014. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

lassan 1 hónapja van nálunk,tenyésztőtől vettük.Ő adott neki féreghajtót,benne van a oltási könyvébe,amit kaptunk tőle. Aztán mondta az állaorvos,hogy a mostani oltásnál kell megint adni, és így derült ki.

Holnap megkérdezem a háziorvost. Nemtudom van e valami kockázata,ha úgy kapunk féreghajtót,hogy nincs semmi bajunk..

2014. szept. 3. 22:59
 25/29 anonim ***** válasza:
Nincs kockázata. A tenyésztő hányszor csinált férehajtást?
2014. szept. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Nemtudom,mondta,hogy kapott féreghajtót,meg az első oltásnál,amit ő adatott be neki,annál ott a matricája a féreghajtónak.
2014. szept. 3. 23:12
 27/29 anonim ***** válasza:
én azért rákérdeznék.nálunk most kapott a kutyus féreghajtót-és mondta a doki,h 3-4 napig ne tegyem abba a fűbe a babát,ahol a kutyus van.nálunk a lakásban rács van,kertbe nem kakil a kutyus,de azért betartottam.hivd fel az állatorvost,hogy megnyugodj.és,igenis ,kellett neked az a kutyus,mert a kicsi rengeteg dolgot tanulhat tőle(viselkedés,gondoskodás,felelőség,bánásmód)
2014. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Már beszéltem a gyerekorvossal és a háziorvossal is,mindketten egymástól függetlenül azt mondták,hogy mivel kinti kutya és betartjuk a higienias szabályokat ezért nagyon pici az esélye,nálunk felnőtteknél szinte nulla,hiszen mi nem tesszük a szánkba a kezünket.A kicsi kakiját figyelni kell,ennyit mondtak.
2014. szept. 4. 12:51
 29/29 anonim ***** válasza:
Az a fontos, megnyugodtál :))
2014. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!