Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél van gyermek és kutya...

Akinél van gyermek és kutya is, elolvasná? SOS!

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kutyusunk,aki tegnap reggel kapott féreghajtót,sajnos délutánra a székletében voltak férgek.

Teljesen kiakadtam,nagyon ideges vagyok,mert eddig simogattuk,játszottunk vele. Van egy 2 éves kislányom és nagyon aggódom,hogy esetleg elkapta,vagy én,és átadom neki is vagy nemtudom. :(

Kinti kutya,kennelben van még,nem voltunk vele éjjel nappal,de én sokat foglalkoztam vele.

Szerintetek?

Hívjam fel az orvost vagy mit csináljak?


2014. szept. 3. 13:01
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,így is eléggé ostorozom magamat,rugjál csak belém még párat. Képzeld utána olvastam,éppen ezért tettem fel a kérdést. Kellett nekünk kutya? 10 családból 8 nál van kutya,akkor mindenki kérdezze meg magától szerintem. Rengeteg kölyök kutya férges...
2014. szept. 3. 14:48
 12/29 anonim ***** válasza:
69%

Nem rengeteg kölyökkutya férges, hanem az összes! Még az anyaméhben kapják el, ugyanúgy mint a macskák.

2 hét múlva ismételjétek meg az irtást, hogy a peték is elpusztuljanak.

Mi hárman vagyunk tesók, mindig voltak kutyusaink, de a cérnagilisztán kívül soha semmi bajunk nem volt tőlük. ( Én kb. 2x kaptam el ) Arra meg kaptunk gyógyszert, hamar elmúlt. :)

2014. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
És ha ne adj Isten elkaptuk,annak lesz tünete? Vagy tünetmentes?
2014. szept. 3. 15:26
 14/29 anonim ***** válasza:
kis fehér giliszták mozognak a kakiban,ha elkapjátok. ha jobban elszaporodnak,ki is másznak a végbélnyíláson,ami nagyon viszket. írnak fel gyógyszert,ami kihajtja.
2014. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
53%

Így van, ahogy az utolsó írta! ( Egyébként én is Zsófi vagyok :))

Fehér giliszták lesznek a kakiban, és ha nincs kezelve nagyon viszket a popsi.

Nyugi, gyógyszerrel simán elmúlik, nem okoz problémát.

15 hkm

2014. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%

Mindenképpen kéne megelőzés képpen nektek férfeghajtó. Tünete csak akkor van mikor már erős a fertőzés.

Egyébként abszolult nem igaz, hogy minden kiskutya férges. A vemhesség és a szoptatás alatt a szukát többször kell féreghajtózni. A kicsiket pedig 2 hetes kortól 2 hetente.

2014. szept. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

[link]

Olvasd el ezt a cikket, ezen belül is a "Féreghajtás gyakorisága" pontot. "Szinte kivétel nélkül férgesek életük első néhány hetében."

Viszont valóban úgy kell féregteleníteni őket, ahogy írtad.

2014. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
És az nem igaz,amiket a net ír,hogy bemásznak az ember agyába,meg vakságot okoz?
2014. szept. 3. 17:30
 19/29 anonim ***** válasza:
nagymamám nővér volt. hozzájuk került olyan fertőzött beteg,aki ebbe halt bele. de azért az nem egyik napról a másikra történik,nem lehet nem észrevenni. brutális fertőzöttség esetén átrágják magukat a bélfalon,szöveteken,mindenen. a fent említett betegnek már a szemén is kijöttek (hogy halála után,vagy előttte,arra már nem emlékszem.) de azért sztem túlparázod kicsit a dolgot. 10 kisgyerekből legalább 3 cérnagilisztás lesz egyszer.
2014. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Azért a cérnagilisztát nem kéne összekerverni a kutya férgeivel szerintem.
2014. szept. 3. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!