Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19hónapos a kisfiam és kezd...

19hónapos a kisfiam és kezd romlani a fenti négy foga. Az a baj, hogy nem bírom leszoktatni a cumisüvegről meg a teázásról pedig iszik pohárból is de mégis a cumit kéri. Van valami kezelés ami megállítaná a romlást?

Figyelt kérdés
2008. aug. 8. 01:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


az én kisfiam is ennyi idős lehetett amikor elkezdtek neki elszineződni a fogai. Szintén a cumisüvegtől. Pedig Ahogy kibújtak a fogai mostuk neki. Most öt éves, és nagyon fekete neki a felső négy foga, de az érdekes az, hogy azok nem fájnak hanem a hátsó fogakkal kellett elvinnem fogorvoshoz, mert fájdalmat azok okoznak neki. De akár milyenek is akár az elsők, akár a hátsók nem húzza ki addig míg alatta nem látja a maradandó fogat mert akkor össze-vissza nőnek majd ki.

Bár ti még az elején vagytok, kérd ki a fogorvos véleményét, hátha tud valami biztatót mondani. MI már közel vagyunk a fogváltáshoz, de már nem is bánnám mert sokszor úgy sajnálom, hogy szenved a fogaival:(

2008. aug. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
szerintem mi hamarab szoktasd le a cumisuvegrol meg a teazasrol.Tudom furanak hangzik ,de rosz vege lesz.Nalunk mar 2,5 eves a kislany es elmalodtal elol a kis fogai eleg reg.Gyakran begyullad neki, sot genyes is ,aztan jon a sok antibiotikumos kezeles es a fajdalom ,a siras es ezek mint a teazastol meg a cumisuvegbol.Nehez volt leszoktatni, leginkab ejszaka hianyolta.Megeredt es a tea nelkul csak nehezen aludt visza.Majd megszakadt a szivem annyit sirt ,de aztan visszaaludt.Maig is sajnalom, hogy nem szoktatam le hamaram ,mert szegenykemnek a fogaiba kerult es meg sok van a fogai cserelodeseig.A te dontesed ,hogy megsiratatod most egy kicsit vagy kesobb jarod vele a fogorvost es hozza meg a rengeteg gyogyszeres kezeles.
2008. aug. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
tudom sokan majd megint lehurrognak de én soha nem adtam a fiamnak cukros teát,vizet iszik egész pici kora óta ,cukros üditőt se kap,csokiból se táblaszám bár azt mindenap ehet.szerintem azon mulik hogy pici korátol hogyan szoktatod.Mi 15 hónaposan eldobtuk a cumisüveget,azóta pohárból bögréből iszik mindent
2008. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
sziasztok!Az én kisfiamnak is rossz a fogai elől pedig nem cumizik,nincs cumisüveg úgyanazt eszik-iszik amit a nagy fiam Ő 6-dik éves és még mindig gyönyörűek a fogai.Megmutattam a fogorvosnak és azt mondta,hogy genetikailag örökölte.Annyit tudok tenni,hogy mosom neki a fogait.jó lenne ha leszokna a cumis üvegről.Vegyél neki varázs poharat amiből szívni kel a folyadékot és szép lassan vedd el tőle a cumisüveget.Sok sikert!
2008. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van neki kb.3féle pohara de ahogy megvettem ott áll a szekrényben, mert nem akar inni belőle gumis a szívókája.Probálkozunk tovább hátha sikerül leszokni a cumisüvegről.
2008. aug. 8. 18:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Tudom hogy most sokan megköveznének, de egyet tudok mondani vedd el a cumisüveget és kész.Ne a gyerek irányítson.A rossz fogakról meg annyit hogy az unokaöcsink 5 éves, cumisüvegezik, a fölső fogsora az ínyéig van rohadva, és 3-4 havonta jár vele az annya fúratni.Olyankor a doktornő kifúrja a fogcsonkokat, mert mindig begyullad neki, és út kell, hogy az a rengeteg genny kifollyon.Nagyon-nagyon megszenved szegénykém, de az annya nem látja be hogy el kell venni a cumisüveget és kész.Nekem a lányom csak cumizott, de mikor láttam hogy a fogai kezdenek elfordulni, fogtam, és kidobtam a cumijait, persze vele, és megbeszéltük hogy miért nem jó a cumi.egy este volt sírás, de azóta sem.Akkor volt 20hós a lányom.Kitartás.
2008. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányon 16 hónapos. Már 8 hónaposan próbálgatott pohárból inni, persze az enyémből. Aztán elhagyta. Mostanában kezdte el újból érdekelni úgy igazán. De aztán mindig nagyon nagyot nyelt így adtam neki de féltem mindig, így azért hagytam neki a cumisüveget, az a biztos alapon.

Aztán elutaztunk a nagyszülőkhöz és összegyűlt a rokonság vmi rendezvény volt és ott meglátta hogy mindenki pohárból iszik és nagyon megtetszett neki. Ott csak pohárból ivott.

Néha cumisüvegből. Vizet. Néha kicsi üdítőt.

Aztán hazajöttünk és pohár maradt, de aztán kérte a cumisüveget. Úgyhogy most hol ez hol az.

Bár mostanában nagyon tetszik neki hogy iszik két kortyot a pohárból és kiönti, így nem iszik eleget. De hát majd elhagyja.

Mondjuk a tejet este meg reggel még cumisüvegbe adom neki, de tervezem hogy legalább reggel mostmár jöhet a pohár lassan. Úgy érzem most lesz itt az ideje.

Én mindig mindent megérzéseim alapján csináltam, eddig bejött. Remélem most is be fog.


A kérdésre nem tudok sajnos választ adni. Szerintem nem mindig egyértelműen a cumitól romlik a pici foga, lehet genetikai dolog. Ez egy olyan dolog, hogy ad vki Zymafluort a gyerekének vagy se. Miért igen, miért nem.

Kevés édesség, cukormentes ital, cukormentesebb étrend biztos segít vmit. Bár ha genetikai akkor meg úgy sem tudsz mit csinálni, szerintem, de azért tegyél meg amit tudsz.

A cumit meg próbáld meg elvenni játékosan, elmagyarázva neki hogy az miért nem jó. Van gyerek aki megérti. Reméljük neked így lesz!

Sok sikert! Kitartást! Egészséges fogakat a picinek!

2008. aug. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vedd el tole a cumit, meg a teat is, adjal neki csak vizet, maximum reggel este kakao vagy tej. Kesz. En ismerek egy fiut es elol nem nottek ki a maradando fogai. Nincs foga a sracnak. Ha hiszed ha nem. Az anyja csak es kizarolag a szorpiket meg a teacskat meg a cumikat adta a szajaba.

Ne is haragudj de nem tudod leszoktatni a cumisuvegrol meg a teazasrol? Mert nem is akarod! Azt gondolod hogy ha szomjas lesz akkor nem issza majd meg a vizet? Ha ezt gondolod akkor tevedsz. A cumisuveget pedig egyszeruen tuntesd el es mondd meg neki hogy elvitte a CICA.

Te mennyire lennel boldog ha a szuleid ezt tettek volna veled, es mondjuk elol nem lennenek fogaid??????

2008. okt. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!