Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem 4 éves lányom...

Hogyan kezeljem 4 éves lányom túl érzékenységét?

Figyelt kérdés
4 éves múlt,és mindig is érzékeny volt,ilyen voltam én is kiskoromban,de ez nem javul,és minden apróságért sírva fakad. Ha valami nem sikerül neki sír,ha valamit nem csinál meg az ember azonnal sír. Egy példa : Leejtette a nappaliban a hajráfját a földre,ott ült mellette és arra nem volt képes hogy felvegye,hanem sírt,hogy én vegyem fel....de mondtam,hogy álljon már meg a menet,engem fog ugráltatni,mikor ő ott ül mellette,és képes volt több mint egy óráig sírni,mert nem veszem fel.Nem is vettem fel,végül az esti pakolásnál raktam el,mikor ő már el is feledkezett róla. Szóval ilyen hülyeségek miatt vitatkozunk. Egyébként okos,értelmes gyerek,és abszolút nem mondanám problémásnak,de ezt a sok sírást már nem tudom kezelni,és tanácstalan vagyok... :(
2014. szept. 3. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez is az egyik része a dackorszaknak. Ö ezzel mutatja ki a más gondolkodását a szülö felé.


Mindegy, hogy eddig ugrottál-e vagy sem, most próbálgat téged, és igen erösen tudja ezt kifejezni. Ha nem veszed fel, legközelebb ezen nem fog visítani. Ha felveszed akkor megjegyzi az idöt, és ha félóra után adod neki akkor félóra lesz legközelebb a minimum idö a sírásra...


Mérlegelt, hogy mire képes és mire még nem. Ha olyan ami tényleg nehéz lehet neki, akkor ne megcsináld helyette, hanem segíts neki. Pl felakarja venni a nadrágját, de nem megy. Akkor: SEGITSEK? a kérdés. Ès tényleg csak segítség legyen. Kezdje el felhúzni és ahol elakad, ott megigazítod a nadrágot, és már is sikerül felvenni.

Ha elkezd sírni miatta, akkor mond neki, hogy akkor kezdesz segíteni ha nem sír, hisztizik. Èn mindig azt mondom : ne vonyítson és segítek, ha normálisan mondja akkor segítek.


Ez vissza esö dolog. Nem elsö perctöl müködik, de csak is következetesen lehet ezt csinálni. Ha 2 hónap múlva megint csinálja(vissza esö mint minden gyerek), akkor újból ugyan úgy járj el.

2014. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Én még annyit tennék hozzá, hogy mindig elmondanám neki, hogy nem baj ha sír, te ilyennek szereted, és ha ő sírni akar, akkor sírjon nyugodtan, Ha nem érzi rajtad, hogy ingerült vagy a sírás miatt, előbb-utóbb abbahagyja.
2014. szept. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
lányom is ilyen ,sokszor a semin is sírva fakad vagy nem tud/vagy akarja megcsinálni akkor is sír ,ilyenkor szólok neki hogyha abba hagyja sírást és ugy beszél akkor tudok segiteni különben nem .
2014. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!