Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a helyzetet a...

Hogy kezeljem a helyzetet a többi szülővel?

Figyelt kérdés
Kislányom két éve jár óviba, de sajnos ma a fülembe jutott, hogy egy két anyuka, azt szeretné, hogy jövőre távolítsam el az óvodából a gyermekemet, én mondtam az illetőnek aki tudatta velem, hogy a gyermekem marad abban az óviban, erre ő hát akkor nagyon felfognak háborodni a kislányos anyukák! Beszéltem az óvoda vezetővel is aki azt mondta, hogy őneki senki nem szólt eddig még semmit, és továbbra is szeretnék, hogy a kislányom odajárjon, ha probléma lesz, úgy is szól és megbeszéljük. Azt is mondta, hogy ne vegyek mindent így a szívemre mert sajnos mindig lesznek rosszmájú emberek, akik nem elfogadóak.Ők próbálják elfogadónak nevelni az óvodában a gyerekeket. Az egyik nagycsoportos gyermek anyukája szólt ma nekem, ő mondta el, hogy a kiscsoportból pár kislány anyukája azt szeretné, hogy ne járjon oda a gyermekem, mert az ő gyerekei utánozzák otthon az ő hisztijét. Hazáig bőgtem. Kérlek adjatok tanácsot!

2014. jún. 24. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a probléma a kislányoddal?
2014. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Nehogy már ilyenekkel foglalkozz. Mindenhol vannak és lesznek is rosszmájú, irigy anyukák. Elengeded a füled mellett és kész. Olyan pedig, hogy valaki megszabja a másiknak, hova járassa a gyerekét teljesen nonszensz.
2014. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a gond a lányoddal? Az, hogy néha hisztizik? Hát kinek a gyereke nem? Valami hiányzik nekem a történetből... elmeséled, mi az?
2014. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kislányom sérült, gyermekkori autizmussal él, ezt a normál óvodát jelölte ki a Szakértői Bizottság neki, falusi óvoda a lakhelyünktől 8 km-re van, normál óvodába járhat, azért ezt jelölték ki mert az óvi alapító okirata szerint fogadhat sérült gyermeket. Az óvónők nagyon szeretik a kislányomat, és a kislányom is őket, meg a gyerekek is nagyon szeretik a gyermekem. Kevesen vannak egy csoportban 12 gyerek van. A mi városunkba is van óvoda de itt 25 gyerek van egy csoportban ide nem engedte a bizottság, ahogy speciális óviba sem, de az messze is lenne oda vissza 70 km-er.
2014. jún. 24. 13:21
 5/13 anonim ***** válasza:
Mintha nem lenne teljes a sztori..
2014. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen az anyuka azt mondta, hogy a többi anyukát az zavarja, hogy az ő gyerekeik utánozzák otthon a kislányomat, ugyan úgy hisztiznek.
2014. jún. 24. 13:23
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Oh, értem. SZemély szerint engem nem zavarna. Ismerek autizmussal élőt, igaz, már felnőtt. Számomra ez nem különleges és nem kerülendő egyáltalán. A gyerekem is elfogadásra nevelném. Ha pedig hisztizne (akár milyen módon) azt amúgy is ignorálom, lényegtelen a módja. Elmúlik, ha helyesen kezelik a szülők. Az oviban minden félét összeszednek a gyerekek, mindenki tanul új szavakat, új mozdulatokat, új beszólásokat és játékokat, és a szülő dolga az, hogy irányítsa a figyelmet a fontos, jó dolgok felé. Az, hogy egyes szülők nem tudják kezelni a hisztit, nem a te kislányod hibája! Maradjatok és kész!
2014. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Próbáld magad kicsit lelkileg megerősíteni, mert sajnos rengeteg ilyen emberrel fogsz még találkozni, aki nem tudja, nem akarja elfogadni, hogy különbözőek vagyunk. Ennyi erővel én is elkezdhetném szervezni, hogy a fiam csoportjából távolítsák el az egyik kisfiút, mert olyan csúnyán beszél mint egy kocsis, és a fiam is próbálja itthon utánozni, nyilván mivel el lett Neki magyarázva, hogy csúnya beszédért bünti jár, már nem próbálkozik. Azoknak az anyukáknak is az lenne a feladatuk, hogy otthon elmondják a gyerekeiknek, hogy nem szabad utánozni a kislányod, mert ő azért sír úgy, mert sérült. Egy normális világban ezek után még azt is megkéne Nekik tanítaniuk, hogy hogyan segítsenek Neki abban amiben esetleg segítségre szorul, de sajna nem ilyen világot élünk...A hiba nem nálad van, légy erős és lépj át az ilyen beszűkült agyú libákon
2014. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
de miért, hogyan hisztizik "másképp"? legtöbb gyerek dacoskodik
2014. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Hát elég korlátolt anyukáik vannak a többi gyereknek. Ahelyett,hogy a te kislányodat tartják nemkívánatosnak,inkább a saját gyerekeikkel foglalkozzanak,el lehetne nekik magyarázni,miért különleges a kislányod. Hisztizni meg fognak azok a gyerekek más okból is,akkor mit tesznek a szüleik? Könnyebb mindig másokat okolni. Igaza van az óvónőnek,ne foglalkozz ezekkel az agyatlan lényekkel.
2014. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!