Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Terror az óvodában?

Terror az óvodában?

Figyelt kérdés

Hatalmas gondban vagyunk, ugyanis a kislányunk 1 éve kizárólag egyetlen kislánnyal barátkozik. Először még tetszett is ez a nagy barátság, de mostanra rájöttünk, hogy a mi lányunk részéről ez nem önkéntes.

Egy csoportba járnak az óvodában és ez a "barátnő" állandóan terrorizálja, megmondja neki, hogy mivel játszhat, mivel nem, mindennapos a parancsolgatás. Mi is és az óvónők is észrevették, de a kislányom hol panaszkodik erre a "barátnőre", hol pedig imádja.

Tegnap komolyabban elbeszélgettem vele és azt mondta, hogy ő nem mer nemet mondani semmire, mert fél ettől a kislánytól. A szívem szorult össze ezt hallgatva.

Reggel ezt elmondtam az óvónőnek is és kértem, hogy figyeljenek oda, tereljék a lányomat mások felé, hogy ez a kislány ne tudja őt egész napra kiközösíteni magának, a kislányom pedig azt monda, hogy megpróbál másokkal is játszani.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Mi lehet a legjobb megoldás?



2014. szept. 10. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben az, amit te is tettél. Most várnék egy kicsit, hogy hogyan alakulnak a dolgok, aztán ha nem javul, beszélnék a kislánnyal és az anyukájával is.
2014. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel te nem vagy ott vele egész nap, az óvónők meg igen, nekik kell ezt megoldani, azaz a kislányodat átterelni másfelé, a másik kislánynak megmondani, hogy hagyja a lányodat mással is játszani, és az ő feladatuk az is, hogy tudatosítsák a lányodban, hogy ha bármi gondja van, akkor szóljon nekik, tehát ha a kislány rászáll, de neki nincs kedve hozzá, akkor nyugodtan forduljon az óvónőkhöz, akik majd segítenek neki lepattintani a kislányt. Te pedig annyit tehetsz, hogy mondod az óvónőknek, hogy napközben figyeljenek oda erre a problémára, a másik pedig, minden nap beszélj a kislányoddal, hogy ha valamit nem akar, akkor márpedig igenis merjen szólni, semmi probléma nem lesz belőle. Már szólt neked és elmondott mindent, tehát a következő lépés az lesz, hogy a kislánynak is fog merni nemet mondani, ha érzi maga mögött a megfelelő biztonságos hátteret, azaz az óvónénik segítségét, és a te támogatásodat is.
2014. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért van kicsit bűntudatom, hogy nem tűnt fel nekem, hogy 1 év alatt tényleg senkivel nem barátkozott a kislányom, ez vajon miért is lehet.
2014. szept. 10. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Első körben az óvónénik segítségét kell kérni. Ha semmi nem változik, akkor beszélni kell az óvodavezetővel, hogy a békés megoldás érdekében tegyék át a lányodat egy másik csoportba.Inkább egy új óvónéni, egy új közösség, mint még két éven át tartó "terror".
2014. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bűntudatod szerintem ne legyen,nem olyan biztos az,hogy 1 éve "terrorizálja" lehet eleinte lányod is élvezte, csak így átalakult a kapcsolat.

Én kérném sz óvónőket,hogy fokozottan figyeljenek(ahogy tetted és alapvetően ez az óvónők kötelessége is),másrészről sokat beszélgetnék otthon,hogy ne hagyja magát,mondjon nyugodtan nemet ha nem szeretne valamit,és ha a másik kislány erőszakoskodik,akkor szóljon felnőttnek.

2014. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából hasonló helyzetben voltam én is 4 éves fiammal!

Én azon kívül hogy kértem az óvónéniket segítsenek ők is megoldani a problémát,délutánonként másik kisbarátjával és anyukájukkal is összejöttünk játszótéren,városban fagyizóba vagy nállunk vagy nálluk,egyszóval próbáltam rávezetni a fiam,hogy XY-on túl is van élet ne hidje hogy őneki csak azzal az egy kisfiúval kell barátkozni!

majd egyre jobban nyitott a másik barátok felé is akikkel délutánonkánt ovi után összejöttünk!De le a kalappal az óvónők előtt mert maximálisan együttműködőek voltak(nem egymás mellé ültették őket asztalnál,nem egymás mellett altatták őket stb)bár ők is elismerték,hogy nincs jó hatással a fiamra annak a másik fiúnak a barátsága tehát ők is látták a problémát!

Ezen kívül itthon is sokat beszélgettem bizalmasan,meghitten a fiamra és próbáltam neki tanácsokat adni,hogy más kisfiú vagy akár kislány felé is nyisson nem kötelező neki XY-nal játszani állandóan!Sztem ahogy érezte a fiam a hátországot tőlünk meg is nőtt az önbizalma és utánna pozitívra fordult a dolog,lettek neki új barátai nyitottabb lett és a régi barát is "visszább vett az arcából"

2014. szept. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is ugyanebben a helyzetben volt középső csoportban. De o barátkozott volna más kislányokkal is, de ez az erőszakos kislány nem engedte, hogy bárki is játszon vele. Hasonlóan az előző válaszolóhoz en is elbeszélgettem vele, es idővel megjött a bátorsága, megmondta neki, hogy o most mással szeretne játszani. Otthon elmondta nekem, en megdicsértem milyen bátor volt es biztattam hogy máskor is rázza le.
2014. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt velem.


Én szerettem azt a kislányt, de mindig az volt amit ő akart, és az anyja ebben bajtárs volt. Külön szólt nekem az anyja, hogy hagyjam rá és legyen igaza, különben sírni fog.

Ennek az eredménye, hogy ő szebben rajzolt, szebben énekelt, szebb volt, csinosabb volt, okosabb volt, jobban sportolt, és eleve az lett beleplántálva a fejembe, hogy a másik kislány mennyivel jobb. (mert ha valamiben én nyertem, akkor sírt).

A mai napig kisebbségi komplexusom van.


Ne hagyjátok ezt...

2014. szept. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és külön versenyeztettek minket. Fene se akart mindennap rajzversenyt.
2014. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!