Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez már a híres 2 éves kori...

Ez már a híres 2 éves kori dackorszak vagy hiszti lenne vagy más lehet a háttérben? Nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
22 hós kislányom majdhogynem egyik napról a másikra egy mosolygós,közvetlen gyerekből átváltozott egy nyávogós,elbújós,folyton anyán lógó nebántsvirággá. Kb két hete tart.Semmilyen trauma nem érte,kistesó nincs, bölcsit nem kezdett,szóval nem nagyon értem. Meg nem is igazán hiszti ez, ezért vagyok tanácstalan hogy most ez életkori sajátosság,ahogy mondani szokták, vagy tényleg kezdjek el agyalni azon hogy mi okozta ezt a változást. Hirtelen még kezelni sem nagyon tudom.
2014. szept. 10. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is most kezdőtött hogy néha bizonyos helyzetekben ha idegent lát odabújik a lábamhoz.

Igazából a dackorszak inkább olyasmi hogy saját maga akar boldogulni és ő szeretné csinálni, meg dühösebb lesz. Anyán lógást nem nevezném annak és a bújást sem. Inkább ha csapdos, hogy kifejezze nem tettszését, csakazért is bepróbálkozik, meg próbál önnállósodni de ez ugye ebben a korban még nem feltétlenül meg :)

2014. szept. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez inkább szeparációs szorongás lehet, ami még kicsit visszatérhet 2 éves kor körül, vagy az, hogy ekkor kezdenek el félni dolgoktól. Az én lányomnak is volt egy fél éve, amikor sírva fakadt, ha elment valaki mellette az utcán.
2014. szept. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tényleg,a szeparációs szorongást el is felejtettem..inkább arra hasonlít, valóban. Csak azt hittem ,az korábban szokott lenni. Olvastam azt is, hogy az is okot adhat ilyenkor a frusztráltabb viselkedésre, hogy ő már érti mit mondunk neki, de mi még nem értjük őt.
2014. szept. 12. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!