Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mióta eszik egyedül kanállal...

Mióta eszik egyedül kanállal kisgyermeketek?

Figyelt kérdés

Pl. főzeléket, sűrűbb levest, joghurtot...

Nem számít, ha még nem tisztán, csak az életkorra vagyok kíváncsi. Köszönöm mindenkinek


2014. szept. 11. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikortól elkezdetünk kanállal etetni és közben már ült rendesen, attól kezdve volt az ö kezében is egy kanál, amivel próbálkozott, és meg közben a másikkal etettem. Eleinte nem sokszor sikerült neki a dolog, de kb 12-14 hónaposan már a könnyebben ehetö dolgoknál nem kellett segíteni. Két évesen már tisztán tudott bármit enni.
2014. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legelőször 10 hónaposan evett meg egy doboz krémtúrót, egyedül. Több volt a mellkasán, mint ami a szájába jutott, de nagyon lelkes volt. Onnantól kapott ő is kanalat az étkezéseknél. 1 évesen már nem hagyta, hogy etessük, egyedül evett. Csak a száját és a kezét kellett törölgetnem, mert arra a mai napig nagyon háklis, ha kajás lesz valamije. :) Már 4 éves kisfiú.
2014. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
A kisebbik fiam 1 évesen már egyedül evett kanállal. Őt hamar kezdte érdekelni a dolog. A nagy tesója pedig 2 éves kora után, a bölcsiben tanult meg, addig mindig én etettem.
2014. szept. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 26 hónapos és nem tud egyedül kanállal enni. Bár hozzáteszem borzasztó rossz evő, egyáltalán nem érdekli az étel, ha elé teszem előbb borítja ki mint hogy belekanalazzon... Aggaszt is, hogy igy hogyan tanul meg enni... főleg mikor ilyeneket olvasok, hallok, hogy másoknál már egy évesen evett kanállal.
2014. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10 hónaposan kb. úgy, mint az előttem válaszolók hasonló korú gyerekei. Most 14 hónapos, kb. fél tányérig motivált, annyit megeszik egyedül, megy az előkére is, de amíg éhes, elég ügyes, nagyrészt belapátolja a szájába. Amikor a közvetlen éhenhalás veszélye elmúlik, akkor viszont inkább játszik vele, tapogatja stb.
2014. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lányomat 11 hónapos kora óta nem lehetett etetni, egyedül evőeszközzel viszonylag szépen kb 16 hónaposan evett.

Fiam most 26 hónapos, de nem eszik egyedül, egy-két kanállal és kész ennyi volt.

Gyerek függő ez is:)

2014. szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1 éves korától "kért" kanalat a kezébe, addig nem érdekelte, de most 16 hós, max. 3x teszi vele több-kevesebb sikerrel a szájába a falatot, utána hagyja, hogy én etessem. Ha kenyér, virsli,sajt, egyéb kockákra vágott, fogható ételről van szó, azt csakis egyedül szereti enni.
2014. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Én nem büszkeségként, hanem traumaként éltem meg...:D


9 hónapos kora óta egyedül eszik, örültem, hogy eszik, ezért nem erőszakoskodtam, hogy etethessem, inkább takarítottam utána. Most 26 hónapos lesz és nem megy félre sem a leves, sem semmi más, nagyon szépen eszik kanállal, de kb. másfél éves koráig úgy nézett ki a konyha, ha evett mint a csatatér.

2014. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1,5 évesen már meg tudott enni egy joghurtot egyedül ami tele volt gyümölccsel. Persze azért még utána is sokszor kellett etetni.

Aki azt írja h 1 évesen már egyedül evett a gyereke meg ilyenek az inkább csak pepecselésnek mondható szerintem, miközben némi étel is kerül a gyerek szájába, de nekem senki ne mondja hogy 1 éves korától önállóan evett a gyereke mindent! 1 évesen inkább kézzel a darabos kaját tudják csipegetni még csak, de akkor is a fele még a földön landol.

2014. szept. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én voltam az, aki azt írta, hogy 9 hónaposan kezdett egyedül enni és másfél éves kora óta gyönyörűen eszik.


Egy éves korában több ment a szájába mint a földre és ez mindenre igaz, levesre, joghurtra, főzelékre. Persze a földön is volt jócskán, de az evésben nagyon akaratos. Soha nem evett pépeset, az Istennek nem akarta megenni. A pudingon, joghurton kívül semmit. 9 hónapig javarészt szopizott. Aztán csak a kis darabosat, kanállal, egyedül. Sokszor a frász kerülgetett, hogy megfullad-e és a víz kivert, hogy hogy néz ki a konyha.


Semmi okom arra, hogy nagyzoljak, vagy kamuzzak és szerintem másnak sincs. Az én gyerekem igenis egyedül evett egy évesen, nem csak maszatolt, beletalált szépen a szájába. Ha nem hiszed, hát nem hiszed. Stresszes időszak volt ez nekem, mert alig hízott, harcoltam a dokival, a védőnővel, ha egyedül is, de legalább evett.

2014. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!