Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlzásba viszem a tisztaságot?

Túlzásba viszem a tisztaságot?

Figyelt kérdés

A hétvégét panzióban töltöttük és a 2 éves kisfiam az "alvó-plüssállatát" ( amit alváskor szájàba is szokott venni) a wc csészére tette (pontosabban azon huzogatta végig párszor), nem tudtam megakadályozni idöben... :( Mindig magánál hordja, de mindig nagyon figyelek rá hogy azért túl koszos helyre ne tegye, vigye.

Most hogyan tisztitsam ki? Mégiscsak idegen wc! :( Hemzseghet a baciktól, vírusoktól...

Vag túlaggódom és simán mossam ki 40 fokos gyors programon ajogy szoktam? Ti mit tennétek?


2014. szept. 14. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én simán kimosnám. A mosógépnek mindegy, hogy otthoni vagy idegen bacikat kell kimosnia...
2014. szept. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kimosnám meg mélyhűtőbe tenném
2014. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
mosd ki 40 fokon, ha megszáradt akkor meg tedd be 1 órára a fagyasztóba. amelyik baci nem döglik meg 40 fokon az megfagy... ez a legegyszerűbb és leghatásosabb a nem főzhető dolgokra
2014. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
én azon kívül, h kimostam gépben,ha leejti, vagy akármi történik én átgőzölömminden oldalról vasalóval, eszembe sem jutott a hűtő, mert attól nyirkos lesz és a nedves hyelek is a bacik melegágyai nem?
2014. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem viszed tulzasba sztem.en a dmben kaphato fertotlenitos oblitot hasznalom.a kisfiam most kezdi dobalni a jatekait.es hat pesten a belvarosban..hajlektalanok...kutyapisi stb...:-(
2014. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

én is kimosnám, ha bírja, akkor 60 fokon, esetleg egy kis ecettel. Amikor megszárad, meg mehet a fagyasztóba.

Így már többszörösen is fertőtlenítve van :)

Nem aggódod túl.

2014. szept. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kimosnám mindenképpen,azzal alszik a szájába veszi,az arcához teszi én mindig kimosom a mosógépbe 40fokon ha hasonló történik,pl végig húzza valahol megnyalja a kutya többször is leejti áruházban,vagy tömegközlekedési járművön vagy forgalmasabb helyeken.
2014. szept. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4-esnek is igaza van abban, hogy a vasalás, gőzölés is fertőtlenít. (Ezért is kell a babaholmikat vasalni.)
2014. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Halasan koszonom a valaszaitokat! :) Megnyugodtam hogy azert nem tulzo az eziranyu aggodalmam. Vegul 60 fokon kimostam ( szegeny kisallat mar eddig is eleg "csoffaft" volt mar, de ez a mosas sem segitett rajta. Sajnos vasalni nem lehet, de talan ami marast benne baci annyi kell... A fagyasztoban kevesbe hiszek. Sztem ott nem halnak meg a bacik virusok, csak "szunnyadnak". Lehet megprobalom ovatodan vasaloval kishofokkal atgozolni. :)
2014. szept. 15. 14:42
 10/11 anonim ***** válasza:
nem az alvóssal összefüggésben,de jó tanács.Ha panzióba,szállodába stb. helyre mentek,fertőtlenítsd ki érkezéskor a fürdőt,wc-t,és akkor nem kell ilyenen gondolkodni.Én mindig viszek vagy fújós fertőtlenítőt,vagy kendőt,és azzal áttörlök mindent.nem is ülnék rá a wc-re úgy,meg ülnék bele a kádba,vagy állnék a zuhanyzóba,hogy nincs az én kezem által kitakarítva.Főleg a gyereket bele nem raknám.
2014. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!