Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlzásba estünk? Tényleg sok...

Túlzásba estünk? Tényleg sok a játéka?

Figyelt kérdés

Barátnőm ihlette a kérdést! A lányáénak nem sok játéka van,mondván úgysem érdekli egy sem, majd ha angyobb lesz.


2 éves egyidős az én lányommal.


Nagy a család nálunk, így ünnepekkor, szüli névnap mindig játékot kap. Lehet az én hülyeségem, de utálom mikor szülniapra ruhát vesznek neki,mert azt így is úgy is meg kell venni, és szerintem egy ennyi idős gyerek nem igazán tud örülni neki.


Ha szóval a kérdésre koncentrálva, 2 éves a lányom,kertes házban lakunk, így van neki taxi, motor, taliga, dömper, babakocsi, csúszda.

játékkonyha, taunlókutyus és laptop. Nyomda, ceruza, zsírkréta, asztal+székek, sütifaló bödön, maxi bloks építőkocka, fa építőkocka, rengeteg mesekönyv, bevásárlókocsi, pénztárgép, fogantyús puzzle-imádja őket.Rengeteg plüss(van,ami még az én gyerekkoromból való). Labda , hinta, hipp-hopp zebra és egy műanyag ugráló csacsi.Montesszori, és két egymásba helyezhető,felépíthető kockák.fa játékcenter, és egyéb formabedobó


Ez valóban annyira sok lenne? Minegyiket imádja, nem igazán érzem,hogy valamelyik is felesleges lenne. Persze szelektálva vannak, így nincs mndegyik szem előőt, de előtudja venni, komódban vannak.


Na persze onnan jutott eszembe a kérdés,hogy ha jön a kis barátnője játszani,akkor szegény azt sem tudja mihez nyúljon, mert minden érdekelné. Annyira élvezi az építést, bár meg kellett mutatni neki hogyan is működik, ugyanígy a formabedobót is,emrt egyszerűen nincs neki,és nem tudja.


Ők csinálják jól és mi rosszul??? Valóban sok ez a játék


2012. nov. 28. 14:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%

Hurrá !!! Beszéljük ki a barátnőt!!!

Szánalmas

2012. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy sok játéka van, de amiket leírtál mind hasznos játékok és a korának megfelelők, így nem lehet azt mondani hogy felesleges. A barátnődnek pedig inkább azt kéne figyelnie, hogy nálatok mivel játszik a legjobban a kislánya, mert valószínű azzal otthon is szívesen eljátszana ha lenne neki is.
2012. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Először is:

Nincs olyan, hogy valaki rosszul vagy jól csinálja.

Másodszor:

Mindenki annyit költ a gyermekére (független, hogy mit vesz), amennyit képes és tud!

Harmadszor:

A gyermeknek nem kell új játék ahhoz, hogy valamit megunjon vagy valami új legyen neki!


Ha elraksz egy régi játékot 1-2 hétre és újra előveszed, akkor az lesz a gyermek éppen, aktuális közkedveltje.

Attól még, hogy valakinek 70 játéka van, valakinek pedig 7 játéka, még nem lesz se boldogabb, se okosabb!


A legnagyobb kincs úgyis a szülővel való játék, tanulás, éneklés, foglalkozás. Ezt pedig se a boltba, se neten, se máshol NEM lehet megvenni!


Biztos vagyok abban, hogy a barátnőd gyermeke nem unja magát otthon halálra a játékaival, boldogan eljátszik és jól fejlődik.


Ajánlom neked egyik évben a baba-mama expot. Keresd fel a Fisher Price standját. Minden játékukból 5 darabot kiraknak, amivel szabadon játszhat gyermek és felnőtt egyaránt.

Csak fél óráig állj ott és nézd meg a gyerekek arcát, mozdulatát. Nem tudják eldönteni, hogy mivel akarnak játszani, mi érdekli őket.

Pedig nekik is van otthon.. csak hát a bőség zavara!


Nos, nálatok is ez fordul elő, ha a barátnődék átmennek. A bőség zavarában nem tudja, hogy mihez nyúljon. És ez nem biztos, hogy amiatt van, mert a barátnődéknek pl. csak 7 játéka van.

2012. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem meg pont örül egy ekkora gyerek a ruhának is. Legalább is az én két lányom (2 és 4 évesek) képesek egy pár zokninak is napokig örülni és azt mutogatni mindenkinek.

Rengeteg játékunk van, és tényleg nem csak annak örülnek.

Nem baj, ha sok a játék amúgy, de vigyázni kell, mert túlzásba is lehet esni. Néha pont a sok játék miatt nem találja a gyerek a helyét. Néha el kell tenni párat, néhány hónap múlva újra elővenni, hogy újra örüljön neki.

2012. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

És ezekkel mind játszik is?

Nahát!

Rohanok a boltba és ezeket mind meg is veszem a keresztlányomnak,mert formabedobó,meg ennyi izé hiánya mellett biztos nem fog felnőni egészségben és szeretetben.

Valószinű 10 év múlva is fog müködni nálatok,hogy jajj lap-top,mp4.plazma,mindenéle felesleges szar.

Nem kell ennyi játék,a felével állítom nem is játszik.

A kislánynak meg lehet hogy nem is olyan egyszerű az az "egyszerüen nincs neki" Lehet nem tellik rá,erre nem gondoltál.

Tényleg sok játék ez.

2012. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Nem a barátnő kibeszélése volt a cél.

Van nekik is játék,csak pl, ilyenekre gondolok, hogy nem vesz neki festéket,mert összekeni a falat,nem vesz formabedobósat,mert majd jövőre meg oviba és akkor megtanulja.


Persze nem mondom,hogy millió meg egy játék kell egy gyereknek. ezért is van nálunk szelektálva a játék.

2012. nov. 28. 15:01
 7/26 A kérdező kommentje:

Ismerem őket, telne rá... De nem ez volt a kérdés.


Nagyon sok játékot én megsem vettem volna, ilyen pl a laptop, de kaptuk ajándékba,most mondjam azt, hogy köszi nem kérem:(


De igen, játszik velük, kinti játékok motot, taxi mindennap előkerülnek, a mesekönyvek szintén, míg este etetem a kicsti , ő épít, a gyurma szintén nagy sláger..

2012. nov. 28. 15:03
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
nem mindenki teheti meg. Mi is a szegényebb gyerekjátékos fajták vagyunk, délelőtt játszik a bölcsiben olyan játékokkal ami nekünk nincs, délután+este örül a sajátjainak, nem hiszem h bármiben hiányt szenved. Teljesen fölösleges összehasonlítani kinél mi van, örülj h a te gyerekednek ennyi jutott és örülj h örömet tudsz okozni a barátnőd kislányának, amikor odamennek hozzátok.
2012. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Kár volt megkérdezni, Miért nem lehet ezen az oldalon mindenféle hátsó szándék mögéképzelni a kérdéseknek.

Összejárunk rendszeresen, szeretik egymást a gyerekek,mi is jól kijövünk, tudom az anyagihelyzetüket, sokkal-de sokkal jobban állnak mint mi.Nem az anyagi okok,miatt vesznek vagy épp nem vesznek játékokat-fenn részleteztem.


Egyébként most olvasgattma itt egy kicsit, és bizony ha valaki úgy teszi fel a kérdést,milyen játéka van a gyerekednek,miylet vegyek Karácsonyra, hát bizony kismiska vagyok én sok válaszolóhoz képest.

ÉS attól mert esetleg sok vagy kevés a játék, igenis szeretetben nő fel a lányom, leülünk vele játszani, nyílván ezért is tudja mindegyiket értékelni.

2012. nov. 28. 15:13
 10/26 anonim ***** válasza:

Ha jól meggondolom, mi sem sok játékot vettünk még a lányunknak, szinte mindet kapta.

Nem sok ez, örülj, hogy megvannak. A kis barátnő biztosan küzd a bőség zavarával is, de a formabedobó tényleg elég alap játék, ami szerintem a gyerekek 80%-nak van. Nem nagy összeg, és fejleszt.

Én biztosan nem gondolnám úgy, hogy "Úgysem érdekli a gyerekemet".

Senki sem csinálja jól-rosszul ettől függetlenül. A gyerek szempontjából mégis a tiéteknek van kis helyzeti előnye, foglalkozni meg úgyis foglalkoztok vele, gondolom, az a legfontosabb. A falfirkán meg úgyis mindenkinek át kell esnie... :-)

2012. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!