Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti kezelésében tudnátok...

Hiszti kezelésében tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Legkisebb gyermekem most 15 hónapos, egy vidám jókedvű kisfiú, de ha nem az van amit ő akar, vagy csak finoman rászólunk, hogy nem szabad, félelmetes hisztit vág le, és nem hagyja abba magától! Leül, és a homlokát ütögeti a szőnyegbe, majd egyre hangosabban sír, a végén már visít. Csak akkor hagyja abba, ha ölbe veszem és vígasztalom. Különben önkívületi állapotba kerül, annyira hisztizik, teljesen beleizzad, kipirosodik.Nem lesz így jó, mert így az van amit ő akar, később ebből még baj lesz, de nem tudom mit tegyek?

2014. szept. 22. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbálkozz, mi hatásos nála. Felkapod, elviszed onnan.Erélyesebben, határozottan rászólsz. Nem figyelsz rá. Eltereled a figyelmét.
2014. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

-elviszem onnan, tovább sír.

-erélyesen rászólok, még jobban sír.

-otthagyom, még jobban sír.

Csak az használ, ha ölbe veszem vigasztalom, adok neki inni, majd leülök vele játszani. Ha ezek után mégis otthagynám, visítva jön utánam.

2014. szept. 22. 11:06
 3/10 anonim ***** válasza:

És a figyelemelterelés?


Mi az, amitől ennyire bemérged? Megfigyelted már? Nem túl sok a tiltás?

2014. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A tesótól elveszi a játékot, ha a tesó nem hagyja, ordít.

Ha olyanhoz nyúl, amit nem engedek, csak szépen mondom nem szabad, már ordít.

2014. szept. 22. 11:12
 5/10 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom nincs túl sok tiltás, a tesóknál már kitapasztaltam a hisztikezelési módszereket, úgy gondoltam tudok mindent, de ő mindenre rácáfol, ilyenko egy kis idegbeteg, és az a félelmetes, hogy a fejét ütögeti a szőnyegbe, parkettába, de előfordult, hogy kint az udvaron a betonba komoly fájdalmat okozva magának.

Egyébként normális szegénykém, de ilyenkor nem tűnik annak!!!

2014. szept. 22. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az első- és másodszülött esetében azt sem tudtam,mi a hiszti,a dac. A 3. viszont durván bemutatta... 3 hónapig tombolt, őrjöngött, ha valami nem úgy volt, ahogy ő elképzelte. A lányaim nem voltak hisztisek, ellenben a fiam:) Aztán egyik napról a másikra abbahagyta. De nagyon fárasztó volt...
2014. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelemelterelés!


Például egy nagyot tapsolj előtte, és amikor egy pillanatra abbahagyja, akkor azonnal kezdj másról beszélni.


Ennél drasztikusabb a figyelem-megvonás, de hatásos. Hisztizéskor hátat fordítani, kimenni a szobából. Hisz a hisztinek célja van, a figyelem felkeltése. És meg is kapja tőled, hisz egyrészt vigasztalod ÉS megkapja, amit akart. Minden alkalommal neveled bele, hogy ezt kell csinálni, ha el akar érni valamit.


Legdrasztikusabb a pohár víz a fejére, vagy a hideg zuhany.

2014. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Figyelemelterelés egy percig hat, utána újrakezdi a sírást.

Hideg víz drasztikus volt, attól sírógörcsöt kapott...

Én sem tudom mit lehet még...

Tesóinál elég volt a figyelemelterelés, vagy amikor már nagyobbacskák voltak, otthagytam őket hiszti közben, hamar megtanulták, hogy ezzel nem érnek célt.

De mondom, ha vele ezt csinálom, hogy figyelmen kívül hagyom, otthagyom, velőtrázóan rázendít és a fejét ütögeti a szőnyegbe, járólapba, emiatt néha kék-zöld a homloka, mint akit összevertek, hát melyik anyuka hagyná ilyen állapotban a gyermekét?

Van még ötlet, mert ez így elég kétségbeejtő?!

2014. szept. 22. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Citromfű tea?
2014. szept. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát ez jó, mert én szoktam néha inni, de eszembe se jutott hogy neki is adhatok, kipróbáljuk, hosszú távon hátha hatással van rá!
2014. szept. 23. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!