Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen a napirendetek 2 éves...

Milyen a napirendetek 2 éves gyerekkel otthon egész nap, ill. akinek bölcsiben van?

Figyelt kérdés

2014. szept. 24. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lányom családi napközi be jár délelőttönként. Kb. 6-kor kel, eszik, elkészülünk a csanába, 3/4 8 körül érünk oda. Délelőtt játszanak, foglalkozások vannak, mennek kirándulni stb. Ebéd után hozom el, otthon 2 körül alszik el. Ébredés után eszik, játszunk, könyvet olvasok neki, játszóterezünk, sütünk/főzünk, ilyenek. Fél 8 körül fürdés, utána még eszik és 8-9 között alszik el valamikor.
2014. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

még nincs két éves, egy ideje a következőképp van a napirendje:

- reggel általában 8-fél9 körül kel. Öltözés, tápszer.

- Fél 10 felé eszik

- legkésőbb 10-kor kint vagyunk, játszótér/séta/jövés-menés-intézkedés

- délben ebéd, utána bent játék

- egykor tápszer, utána alvás, kb fél kettőtől háromig, max fél négyig.

- négy-fél5 uzsi

- megint kimegyünk, kb öttől hétig

- fél nyolckor fürdés, nyolc felé vacsora. utána játék kb 9-ig. Tápizik és kb fél 10-kor alszik el.

2014. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2 25 hóssal vagyok itthon

reggel 8-fél 9 körül kelnek, tápszert isznak, játszanak, délelőtt még esznek egy keveset (pár falat kifli pl. vagy gyümi)

negyed 11-negyed 1-ig kb. lent vagyunk

fél 1 ebéd

fél 2-fél 4-4 alvás

uzsi, lent vagyunk 7 ig kb

vacsi, fürdés, táp, alvás 9 körül


(szerda du., csüt de. járun 1-1 órát gyerekek közé, mondókázós foglalkozásokra)

2014. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

22 hónapos,de mér régóta ez a napirend.

8-9 között ébred,reggeli,öltözködés,

10-kor elmegyünk sétálni,bevásárolni,hintázni stb

12-13 között ebéd

13:30-14 között alszik el fél 4-4 körül ébred

17 körül uzsonna,benti játék,ha kedve van még kimegyünk hintázni

19-20 között fürdés,aztán vacsi,játék még picit

21-22 között alszik el

2014. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Au pair vagyok Spanyolországban egy kétéves lánykával. Hétköznapi napirendünk:

Reggel fél 9 körül kel a gyerek, anyukája öltözteti és reggelizteti.

Én 9-re megyek át hozzá (a családdal szomszédos lakásban lakom). 9-10 között csinálunk valami kreatívat, pl. festünk, gyurmázunk stb.

Ha jó az idő, 10 körül sétálunk, játszótérre megyünk, közben néha be is vásárolok, ha az anyuka ad bevásárlólistát. Változó, hogy mennyit vagyunk kint, általában délre hazaérünk.

Dél-fél 1 között ebédelünk, utána kb. 1-kor alvás, ha nagyon kifárad, akkor picit hamarabb. (Utána én, ha van mit, eltakarítok a gyerek után, és hazamegyek sziesztázni, anyuka marad a gyerekkel a lakásban.)

3-ra kell visszamennem, általában akkortájt kel fel a kicsi, de van, hogy már rég ébren van, mikor átmegyek. 3 és 5 között vagyok még vele, olyankor csak spontán játszogatunk, babázás, mesemondás vagy bármi. Konkrétan uzsonnaidő nincs, de szokott nassolni gyümölcsöt, joghurtot vagy ilyesmit.

5 után már végig a szülei vannak vele. Kb. 8-kor fürösztik, utána vacsizás van, és 9 körül megy lefeküdni a gyerek.


Hétvégén annyi változik, hogy én szabad vagyok, egyáltalán nem muszáj átmennem, ha nem akarok. Gyakran eljár a család ide-oda, pl. rokonokhoz, parkba, piknikezni, állatkertbe stb. de ha épp nem, akkor az időbeosztás kb. ugyanaz, mint hétköznap, csak nélkülem.

2014. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

OFF:

Utolsó, tudod mekkora mázlid van ezzel a családdal?? :))

Én 4 családnál voltam aupair és több más aupairt is ismertem, de egyikünk se lakott soha külön a családtól (aki igen, az már hivatásos nanny volt).

Ez szuper, mert ha ott laksz, mindig kéznél vagy, soha nincs igazán nyugtod és a munkaidő is sokkal több.

2014. szept. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

22 hónapos kisfiam,szeptember 1.-e óta bölcsibe jár.

Reggel 6:30-kor ébresztem,bilire ültetem és bekapcsolom neki a mesecsatornát,amig felébred rendesen.Közben én is felöltözöm,elkészülök.Aztán őt is öltöztetem és 7:30-ra viszem a bölcsibe.Ott reggelizik 8-kor,11-kor ebédelnek és délben fektetik le őket aludni.13:30 körül megyek érte.Hazaérés után,ha éhes,akkor eszik pár falatot,de sokszor csak gyümölcsöt,vagy valami kis nasit kér.3körül kimegyünk ha szép az idő.Játszóterezünk,sétálunk stb.Ha esik az eső,akkor a szobában játszunk.Építőkockázunk,kirakózunk,énekelünk,mondókázunk,rajzolunk,autókkal játszunk stb.

7-kor vacsora.Ha nagyon fáradt,akkor rögtön vacsi után fürdés,de általában 8-körül fürdetem.Fürdés után irány az ágy és legkésőbb 9-kor alszik,de néha már 20:30-kor húzza a lóbőrt.

Most ez a napirendünk,de hamarosan,ha kapok munkát,akkor sajnos egy órával tovább kell a bölcsiben maradnia. :(

2014. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22:04 Annyira azért nem vagyok külön, mert az én lakásomban csak egy hálószoba , egy nappali meg egy vécé van, a többi rész nincs kialakítva meg felújítva, tehát pl. konyhába és zuhanyozni is át kell járnom. De egyébként tényleg szerencsés vagyok velük, mert nagyon aranyos család és mindent betartanak, amit előre megbeszéltünk.
2014. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A fiam 2 év 3 hónapos. Családi napközibe jár. Reggel 7 óra 10-kor ébresztem, 8-ra beviszem, délután 4-kor elhozom. Utána játszunk, elmegyünk a szüleimhez, ilyesmi. Este fél 8-kor vacsora, 8-negyed 9-kor alvás.
2014. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ketteske ***** válasza:

20 hónapos kisfiúval vagyok itthon, napirendünk a következő:

6-7 között ébred fel, reggeli és utána bili.

8-9 között indulunk margitszigetre megsétáltatni a kutyánkat vagy apuka viszi magával az edzőterembe, ahol gyerekmegörző van és nagyon szeret ott lenni a gyerekekkel.

11-11.30 között ebéd

12-14 alszik

ébredéskor eszik gyümit, utána játszótérre megyünk vagy valamelyik nagyszülő érte jön és csavarognak pár órát a városban.

18-kor vacsi

18.30-kor fürdés

19-19.30 között ágyban van, apuka altatja és 20.00 körü alszik el.

2014. szept. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!