Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MI a véleményed azon anyukákró...

MI a véleményed azon anyukákról akik otthon vannak a kistesóval és a nagyobb egész napos ovis?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 11:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%
Az a véleményem, hogy egy 3 éves gyereknek már szüksége van a kortársaira. Felháborítónak tartom, hogy egyes óvodák ezért nem veszik fel a gyereket, mert anyu úgyis otthon van.
2011. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%

Hány ilyen kérdés lesz még?

Semmi. Szerencsésnek tartom, hogy olyan környéken lakik, ahol beveszik őt egész napra az oviba, nálunk ötéves korig még fél napra sem mehet az, akinek otthon van az anyukája.

2011. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"ötéves korig még fél napra sem mehet az, akinek otthon van az anyukája"


És 5 éves kor utrán is csak fél napra mehet?

2011. aug. 16. 12:04
 4/30 anonim ***** válasza:
51%

Az a véleményem, hogy ha ő így látja jobbnak, az ovi jó, és este foglalkozik a nagyobbikkal is, akkor teljesen helyénvaló a dolog. Attól még semmilyen hátrányba nem kerül a nagyobbik, hogy nincs otthon egész nap, neki már szüksége van gyerektársaságra is, hogy kinyíljon, és össze tudja hasonlítani magát másokkal. Én abszolút semmi kivetnivalót nem látok benne.

Hozzáteszem, hoyg nagymama vagyok, és náluk is régen én otthon voltam a picival, a nagyobbik pedig már akkor ovis volt, amikor a pici született, és ez így volt jó. megzavartam volna, ha kiveszem őt az oviból.

2011. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem gáz. Rengeteg anyuka van, aki este 5ig hagyja a suliban/oviban a nagyobbikat, miközben lógatja a lábát a kicsivel otthon. (Vagy pl. unalmában az iskolaudvar körül a kerítésen kívül tologatja a kocsit, a nagyobbat meg eszébe se jut hazavinni.)
2011. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%

Megértem őket!

ráadásul egy 3-4-5 évesnek már kell gyrektársaság.

2011. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
58%

"És 5 éves kor utrán is csak fél napra mehet?"

Nem tudom, még nem tartunk ott.

2011. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%

egyénfüggő...figyelembe kell venni a nagyobb gyerek igényeit.Ha igényli a társaságot, és felveszik, akkor miért ne mehetne oviba, de akkor se egész napra, ha 3 éves.

Viszont ha mondjuk a pici épp akkor született és őt már küldik is oviba, akkor az elég nagy gondokat okozhat...

Nálunk az oviban volt egy 3 éves kislány, aki szorongott egész nap, nem játszott,alig evett, kb fél év kellett neki, hogy beilleszkedjen....az volt a baja, hogy megszületett a kistesó, őt oviba küldték, úgy érezte, hogy nem kell már otthon anyukájának.

Nem minden 3 éves érett már az ovira, erre figyelni kell, és ha otthon van az anyuka, akkor legyen otthon a 3 éves is!

2011. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen jó, hogy a kisgyerekkel anya otthon van, míg a nagyobbik szocializálódik az oviban.

Ne felejtsük el, hogy 2 gyerek mellett azért több pihenésre van szüksége egy anyukának. Főleg, ha a kisebbik még csak pár hónapos.

Nem is értem, hogy az óvodák miért nem veszik fel a nagyobb tesókat ?!

2011. aug. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
48%
én nem tenném,és az sem igaz hogy egy 3 éves gyereknek annyira szüksége lenne az ovira.főleg egész napra nem,még délelőtt csak csak de egész napra nem,én nem tenném,de ha valaki igy dönt tegye.a sógornőm is bölcsibe adta a fiát mikor megszült,azt mondta nem bír 2 vel.erre mit lehet mondani,ő érzi,ő látja ő van velük,de tény egy hasfájós,nyűgös baba mellett nem lehet foglalkozni egy 3 éves gyerekkel.
2011. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!