Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg túlreagáltam, hogy...

Tényleg túlreagáltam, hogy mentőt hívtam?

Figyelt kérdés

Kismotorozás közben beakadt a kerék, és kislányom átrepült a kormányon, pont a fejére. Akkor pont úgy láttam, hogy az arcára, később látszott csak, hogy az állára. Ömlött a vér, üvöltött a gyerek. Azonnal kocsiba akartam ülni, vinni ügyeletre, de a kocsi nem indult. Üdülőterületen voltunk, sehol egy szomszéd, vagy ismerős. Vonat nem járt, a buszhoz kb. 1 km-t kellett volna menni, és akkor sem biztos, hogy közlekedik. Mentőt hívtam, nagyon megijedtem.

21 hónaposom állán látszott, hogy onnan jön a vér, felhasadt 1,5-2 cm hosszan, elég mélyen. Nem lehett azt sem tudni, hogy mennyire ütötte meg a fejét. Később az is kiderült, hogy belül is elharapta elég rendesen a száját, onnan is dőlt a vér. A kórházban összehúzó ragasztást raktak rá, azt mondták, hogy nem kínozzák még a varrással is (hozzáteszem, hogy a mentőben is, és ott is csak egy gézlappal törölték le a vért, sehol nem láttam, hogy fertőtlenítették volna a sebet). És mindenhol éreztették velem, hogy ezért nem kellett volna a mentőt igénybe venni.

Ennyire túlreagáltam a dolgot? Mit kellett volna tennem?


2014. szept. 24. 20:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

5. válaszoló: igazad van, elgondolkodtam rajta, és tényleg nem mindegy, hogy mennyi időssel történik. Mivel nem beszél még bepánikoltam, nem tudtam, hogy mi fáj, mit ütött meg, stb. Belegondoltam és szerintem, ha a 6 éves lányomon lett volna ilyen sérülés, nem biztos, hogy így teszek, hiszen Ő el tudta volna mondani, hogy mit ütött meg, szédül-e, stb. És tényleg a gyereknél az ember jobban aggódik.

6-os: nem is tudtam róla, hogy van ilyen lehetőség, amikor elmondtam, hogy mi történt, mondták, hogy küldenek mentőt. Nem kérdeztek rá, hogy elájult vagy szédül e, semmi. Betegszállítással csak akkor találkoztam, amikor valamilyen vizsgálatra kell vinni az időseket, akinek más lehetősége nincs, hogy eljusson oda. (és csak kérdésként: akkor miért nem betegszállítót küldenek, ha valakinél megindul a szülés?)

2014. szept. 24. 22:16
 12/17 anonim ***** válasza:
24%
Mindig a központ dönti el, hogy milyen kocsit küldenek, de ha kihangsúlyozod, hogy nem rohamkocsi kell, akkor megértik, és biztos, hogy nem foglaltok le egy rohamkocsit egy ilyen kisebb sérülésre, mikor lehet, hogy egy infarktusnál is szükség lehet rá :) Mondjuk most, hogy központosították az egészet, ezért sok baj van belőle, hogy nem jó kocsikat küldenek, azt is rosszul, de remélhetőleg nemsokára belerázódnak.... Egyébként a szülés vörös posztó a mentőknél, rettegnek tőle, mert nincsenek rendesen felkészítve a szülésvezetésre, ezért mindent megtesznek, hogy ne a kocsiban történjen meg a kitolás, így inkább küldenek rohamkocsit egy vajúdás elején járó nőnek is, csak sikerüljön bevinni a kórházba...
2014. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%
Patikában bárki vehet sebösszehúzó ragtapaszt, ha van otthon gyerek, érdemes tartani egy csomaggal. Én vlsz nem hívtam volna mentőt, elég nyugodtan kezelem az ilyen dolgokat, nem tojok be :), láttam már el otthon 4-5 centis, szétnyílt vágást is.
2014. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

jól tetted, hogy hívtad őket.

ne törődj azzal, hogy ki mit gondolt, és mit éreztettek.

akkor az volt a helyes döntés.

2014. szept. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

Igen. Ha láttad, hogy az állaverzik, teljesen felesleges volt.

Aki szerint "jól tetted, hogy hívtad őket.

ne törődj azzal, hogy ki mit gondolt, és mit éreztettek.

akkor az volt a helyes döntés." az akkor is igy látná, ha az o valoban rászoruló hozzátartozójahoz nem menne időben a mentő, mert egy ilyen bagatell esethez hívtak?

2014. szept. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%

Én mindig is tartózkodtam a mentő hívásától mert soha nem tudom eldönteni hogy mi az a sérülés vagy baleset amihez már mentő kell... Félek, hogy feleslegesen "zaklatom" őket és ezt a tudtomra is adnák.

Én a helyedben (persze volt időm gondolkodni és nem láttam a gyerekemet tiszta vérben) vízzel kezdtem volna el lemosni a gyerkőcöd, felmérni hogy mekkora is a seb, próbáltam volna megnyugtatni...

Mosás után szerintem én is beültem volna az autóba és mentem volna az ügyeletre.

Ha nem indul az autó... én lehet hogy nem hívtam volna mentőt.

2014. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sok minden megfontolandó értékes tanácsot is kaptam közben, bár nem tudom, hogy akkor hirtelenjében eszembe jutott volna bármelyik is, amikor megtörtént az eset.

Ma elvittem a saját dokijához, a rendelőben kint van egy táblázat, mikor mi a teendő, abban az szerepel, hogy fejet ért baleset, erősen vérző seb esetén mentő hívása indokolt. (eddig észre sem vettem ezt a kiírást a fali táblán) A doki ellenőrizte, felírt még neki 3 féle kencét, mivel gennyesedik a seb :(, és elhűlve hallgatta, hogy sem megfigyelés, sem röntgen, semmi egyéb nem történt. Megjegyezte, hogy még a saját gyerekét is sebészre bízta volna ilyen esetben, szóval annyira talán nem voltam túlzó ebben a szituban.

2014. szept. 25. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!