Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlreagáltam!?!? Bővebben lent.

Túlreagáltam!?!? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Átjár hozzánk pár hete a szomszéd 5 éves kislánya. Kisfiam is 5 éves. Nem tetszett ez a barátság, a kislány hazudós, a szülei válófélben, rendezetlen a hátterük. Egyik nap azt hallja a férjem, hogy azt mondja a fiamnak ez a kislány, hogy feküdj rám és csókolj meg ... megdöbbentem, de nem foglalkoztam a dologgal. Ma megyek be a fiam szobájába, mit látok, a kislány nyalogatja a fiam kukiját. Azt hittem megőrülök! Fogtam, hazaráncigáltam a kislányt, azt mondtam neki, hogy hozzánk többé nem jöhet és hogy nem szégyelli magát. Az apjának ugyanezt elmondtam, elég durván reagált ... Nagyon kiakadtam! De nagyon bánt, hogy a kislány csuklója kék-zöld lett, ahogy hazafelé rángattam ... Tudom, hogy nem a fiam találta ki, mi boldog, kiegyensúlyozott család vagyunk, TV-nk nincs, interneten csak korban hozzá illő mesét nézhet a fiam, úgy, hogy mellette vagyok. Teljesen kivagyok, nem tudom elfelejteni amit láttam, de közben mardos az önvád, hogy nem tudtam higgadt maradni és látom a fiamon is, hogy erős lehetett a reakcióm. Megbeszéltük vele, hogy ilyet nem lehet csinálni, azt mondta, hogy ő aludt és a gatyája azért volt letolva, mert pisilni akart ...
2013. jún. 9. 21:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
40%
tyűű,nem semmi.Gondolom a kiscsajszi látott már ilyet,és ezért tette azt,amit.Lehet a szüleitől vagy tévében.. Szerintem nem reagáltad túl.Én is kiakadtam volna,de nagyon!!!!
2013. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Ja! Egy óra múlva felhívattam a férjemmel az apját, hogy elnézést kérjek a viselkedésemért. Én akkorát csalódtam...a gyerekek ártatlanságában.. lehet a hormonok, 4,5 hónaposak az ikreim.. de ez a világ gáz.
2013. jún. 9. 21:07
 3/39 anonim ***** válasza:
60%
Hát az sajnos...Nyilvánvalóan úgy lett nevelve,vagy látta a kislány ezeket a dolgokat,és onnan tudta,h mit is csinál. Egyszer hallottam a Balázs sohwban,h az ovisok is mit csinálnak az oviban.Természetesen azt,amit otthon is látnak a szülőktől. Van egy két rossz példa.
2013. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy túlreagáltad. Én sem engedném a kislányt a gyerekemhez. A szülők mit mondtak? Hogy érted, hogy durván reagált? És amikor a férjed beszélt vele?


Anyósom óvónő, vannak ilyen esetek sajnos. Sokan laknak garzonban, oda vállalnak 2-3 gyereket, nem csoda hogy a gyerek lát ezt-azt, hiszen a szülők nyilván élnek nemi életet.

2013. jún. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
81%
Szegény kislány, sajnálom, hogy ilyen környezetben kell felnőnie...
2013. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
13%
Nem reagáltad túl, én a hajanal fogva vittem volna haza a lanyt dühömben. Én nem kértem volna bocsánatot.
2013. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 Disi ***** válasza:
67%
Nem reagáltad túl, viszont lelkiismeretfurdalásod azèrt van, mert teis tisztában vagy vele, hogy a kislánynak fogalma sem volt róla hogy ilyet nem illik, szabad csinálni. Borzasztó lehet a környezete, de erről megint csak nem ő tehet. Azt hogy eltiltod a gyerekedtől teljesen megértem, de nem a kislányon kellett volna a dühödet kitölteni és így megalázni még ha rossz természetű is.
2013. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
72%
Sajnálom, hogy megrángattad az ötévest, aki semmiről nem tehet, csak csinálja, amit lát. Nem tudja, hogy az mi, helyes-e vagy sem. Az anyját-apját kellett volna elővenni, de gondolom, ott már nem volt nagy szád. Az ötévest nem rángatni kellett volna, hanem megkérdezni tőle, hogy mit játszott, hol látta, kiktől és utána elmagyarázni neki, hogy ezt nem szabad. Te örülnél neki, ha a te gyermekedet valaki megrángatná, mert valami olyat csinál, ami náluk nem szokás, nálatok meg igen?
2013. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anyács ***** válasza:
42%
Nem reagáltad túl, csak a szüleit kellett volna jól megráncigálni! Nekünk se nagy a lakásunk, de a gyerekem sosem fog ilyen jellegű dolgokat látni!!!!
2013. jún. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
77%
Jaj hát nem a 2 gyereken kellet volna hogy csatanjon az ostor, csak leutánozták a felnöteket, a 2 gyerek tudatalattijában ez most egy életre megmarad mint negativ élmény.
2013. jún. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!