Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fitymaszűkület kisfiúnál -...

Fitymaszűkület kisfiúnál - volt, akinél műtét nélkül megoldódott?

Figyelt kérdés
2014. szept. 25. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk műtét nélkül megoldódott. :) Katasztrofális volt a helyzet, egészen 3 éves koráig. A védőnénink is azt mondta, ennek rossz vége lesz. Aztán leszokott a pelusról, és két hét leforgása alatt hatalmas fejlődést értünk el. A makk fele már látszott! Újabb 1-2 hét után pedig már teljesen hátra lehetett húzni a bőrt. A lényeg az, hogy nem szabad erősen húzkodni, mert ha bereped a bőr, komoly fertőzése is lehet. Mennyi idős egyébként a kisfiad?
2014. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
4 éves, a gyerekorvos még várna, de nem tudom, jó ötlet-e, megnézetném gyereksebésszel, úgy hallotaam első körben krémet írnak fel....
2014. szept. 25. 10:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is nagyon rossz volt a helyzet, 3évesen a doki érzéstelenítő után felhúzta neki (nem felrántotta),nem fájt neki egyáltalán,nem sírt! Utána még kezelni kellett, 2 napig fájt neki ,de azóta semmi probléma nincs!
2014. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi jelent, hogy nagyon rossz volt a helyzet? letapadás volt vagy szűkület is?
2014. szept. 25. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szűkület, nem valószínű, hogy megúszod műtét nélkül. A fiamnak erős szűkülete volt, a gyerekdoki mindig türelemre intett, de 2,5 évesen besokaltam, mert pisilésnél is ballonosodott neki, 3 különböző szakdokinál voltunk, mindegyik műtétet mondott, sőt, le is csesztek, miért vártunk eddig. A slusszpoén, hogy a sebész részleges körbemetélést csinált, hogy azért "szép" legyen, aminek az lett a vége, hogy kb. ugyanott tartunk, illetve pisilni tud rendesen, de hátrahúzni még mindig nem lehet, úgyhogy újabb műtét...szerintem, ha műtik, ne engedd a részlegest, mert könnyű megjárni vele, feleslegesen sok szenvedés.
2014. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 fiam van,mindeggyiknél türelmesen vártunk és figyeltünk.Szűkület és letapadás is volt.A két nagynál már megoldódott,beavatkozás nélkül.A kicsiknél 6 és 4 éves már majdnem tökéletes a dolog.
2014. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akarhanyszor valaszoltam ilyen kerdesre - mert engem is foglalkoztat - mindig le voltam pontozva. Mert Mo-n nottem fel, de a kisfiam mar mashol szuletett, ahol mas a "norma". Nekem azt mondta az ugyancsak europai gyerekorvosunk, hogy nem szabad eroltetni. Nagyon sok fiunak olyan 10-12 eves koraban megy fel teljesen a bor a kukijan. Brazil ismerosom ezt alairta, hogy 12 ev korul...de hat egy anya aggodik es nem szeretne, hogy kesobb metszek ha kell, mert annal jobban faj...de miutan az orvosotok sem akarja piszkalni....csak van ertelme.

Az en kisfiam 4 eves lesz. feljon ugyan neki a bor, de panaszkodik hogy faj...doki ramszolt, hogy ne piszkaljam.

2014. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál is erős szűkület volt, semennyire nem jött fel, de a doki azt mondta, hogy várjunk, ha nem okoz problémát elég iskoláskorban műteni, hátha addig rendbe jön.

Most 4 és fél éves, szerintem kb 4 éves korától már teljesen jó. Nem húzigáltuk, nem csináltunk vele semmit, egyszerűen valahogy megoldódott.

2014. okt. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel nekem is két fiam van,így én is eléggé körüljártam a témát!

Igen csak itthon M.O.-n dívat ez,hogy már 2-3 évesnek teljesen fel kell jönni a bőrnek ha nem akkor rántsuk,metszük,szteroidozzuk stb...(hála az égnek e téren is van már megvilágosodás így itthon is van már 1-2 doki aki ezt nem javasolja hanem türelmesen vár!

Mindenhol azt olvastam,hogyha nem okoz gondot a pisilésben(nem fújódik fel a vége,nem fáj a pisi,szép sugárban tud pisilni a gyerkőc)akkor TILOS hozzányúlni mert akár maradandó következményei is lehetek!..és igen mindenhol iskolás kort írnak határnak,tehát közel nem 2-3 éves kort!!!

Ha találok erről cikkeket,oldalakat belinkelem!!

2014. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!