Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti hogyan, milyen...

Anyukák, ti hogyan, milyen módon pótoljátok a szervezeteteknek szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat, hogy legyen megfelelő energiátok a mindennapokhoz?

Figyelt kérdés

Szedtek valamilyen vitaminkészítményt,immunerősítőt?

Már hetek óta küzdök krónikus fáradtsággal, tompasággal, kedvtelenséggel.Most már ott tartok, mintha még a nátha is kerülgetne.

Vitaminhiányra gyanakszom, mert egy másfél éves kisgyermek mellett valahogy (sajnos) kissé elhanyagoltam magam, és nem figyeltem oda az egészséges, vitamindús táplálkozásra. Persze a gyerkőcnek megveszek, vettem mindent és főzök is, csak magunknak álltunk rá a gyorsan összedobható ételek elkészítésére, és most látom hosszútávú hátrányát.

Ki mit javasolna, hogy gyorsan, eredményesen visszapótoljam rég elvesztett energiámat, és ne álmosságban teljenek a napjaim? Szerintem csak helyes étkezéssel már nem tudom ezt helyreállítani.

Mindenféle házi praktika is érdekel, akár csodabogyó, bármi...


2014. szept. 25. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Néha veszek be C- vagy D-vitamint vagy magnéziumot, mást nem használok. A csodabogyókban nem hiszek, közismerten rosszindulatú vagyok és szkeptikus :)


Én inkább valami sporton vagy szabadidős feltöltődésen törném a fejem a helyedben. A bogyók szerintem csak a porhintés része. És egyél így ősszel a nagyi kertjéből mindent, amit találsz benne, csak a macskakakival vigyázz azért :) Bocs a viccért.

2014. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon fáradt vagyok mostanában és elméláztam rajta, hogy mi lehet. Nekem terhesség alatt vashiányom volt, de rest voltam szedni rá bogyót,így beugrott,hogy nem ártana valamit ezen segíteni. Így szedek Vastablettát, plussz idegeimre Magne B6-ot, a vas felszívódására és amúgy is C-vitamint, illetve Omega3-t tartalmazó tablettát is szedek. Pár napja tartom ezt a "kúrát" és jobban vagyok (de lehet hogy csak beképzelem:))
2014. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amúgy a kaja egészséges volta nem az elkészítés idejében rejlik, akkor már inkább az alapanyagok beszerzése időigényes, bár ebben az évszakban az sem annyira.


Alszol amúgy rendesen?

2014. szept. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok az 1.-nek: Én is próbálkoztam a sporttal a kisfiam 3 hónapos korától (most 1) rendszeresen jártam vagy kondiba vagy aerobicra vagy spinningelni, és csak fáradtabb lettem tőle,nem töltött fel energiával sajnos:(
2014. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
D vitamin, vastabletta, komplex B vitamin és kúraszerűen ginseng kivonat
2014. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, azért megmosolyogtam az irományod. :)

Próbáltam a sportot is, nem használ, ugyanolyan tompa, energiátlan, kedvetlen vagyok, ma reggel is egy jó alvás után! bedobtam a kávét és majdnem ezzel a lendülettel vissza is tudtam volna feküdni aludni. :( Kész agyrém. Persze a kislányommal menni kell sétálni, játszóterezni, ilyen tompaságban semmihez semmi kedvem, persze megyek és csinálom, ne ő lássa kárát, de így ez nekem élvezhetetlen. Most már tennem kell ellene, mert nem mehet ez így tovább.

A vaspótlás jó ötlet, én nem voltam vashiányos terhesség alatt, de szedtem magzatvédőt, az elég volt, és jóval- jóval egészségesebben étkeztem.

mostanság van egy kis vérzészavarom is, ami miatt még nőgyógy.-hoz is kellett mennem, lehet vashiány lesz. Magnéziumot most kezdtem el szedni, mert ingerlékenyebb is vagyok, C vit.-t eddig csak alkalomszerűen.

2014. szept. 25. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok megint. Kedves kérdező,mintha magamat olvasnám :( Nekem ehhez még az is jön, hogy reggeli mosás-teregetés-mosogatás-öltöztetés-másfélórás sétálás-ebéd kombináció után dél-1 körül eljön a csúcspont amikor annyira hulla vagyok hogy elfekszem a kanapén mert nem bírom tovább :D A kisfiam meg néz,hogy mivan?! De fél órát még eljátszik és csatlakozik hozzám pihizni. Jó gyerek,na! :)
2014. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es. "Jó" hallani, hogy te is küzdesz ezzel a fáradtsággal, persze átélve ez nem olyan vicces. :)Én este 7 körül vagyok nagyon hulla, addig 3 kávéval szinten tartom magam, de félelmetes, hogy már reggel közvetlenül ébredés után fél órával "beáll az agyhalál"- csak így hívom, nálam,és képletesen szinte pofozom magam egész nap, hogy ne aludjak el állva, és csináljam a dolgom. Besokalltam! Nekem már jöhetnek a csodabogyók is!Bármit beszedek, csak jobban érezzem magam.

Már előre félek a téli depresszív időszaktól is pluszba. :)

2014. szept. 25. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Még csak annyit, hogy a mai napot ne vegyétek alapul, valami van a levegőben vagy az égitestek állásában, lehet, telihold van, meg kéne nézni, mert én is elaludtam, igaz csak kicsit, utána a lányom még énhozzám képest is későn kelt, egyszerűen nem bírtam felkelteni, a kolléganőim meg csoportosan késtek el, volt aki 6 helyett 7kor mászott ki az ágyból, pedig ilyen sose szokott lenni. Lehet, éjjel mindenkit elraboltak az ufók és sokáig buliztunk velük.
2014. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ezeket kezdtem el szedni most szülés után: Multivitamin for women (biotech usa) dmben kaphato, 2x1, c-vitamin 1000 mg 2x, vigantolból min. 4 csepp, K2vitamin (vitaking), magnezium-citrát, Noroil halolaj 2 teáskanál. sokkal jobban vagyok most és jobban bírom a két gyerekkel mint az elsõ szülés után!
2014. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!