Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezzel beviszem a szükséges...

Ezzel beviszem a szükséges vitamin és ásványi anyagokat? (aztán még kérdés a tabletták beszedéséről)

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen vitamint szedek jelenleg de nem tudom lenyelni, régen sem tudtam.

Nagyon kis gyógyszereket illetve a zselatinnel körbevett bogyókat is letudom valahogy nyelni, a kapszulákat piába öntöm úgy tolom le.


Lehet ebből valami baj ?


A másik érdésem pedig az, hogy nekem sokszor begörcsölnek az izmaim.

Eddig csak a hasamat éreztem de pl tegnap fekvőtámaszoztam és a bal tricepszem (ami érdekes de szemmel láthatóan nagyobb mint a jobb) a 3-4 sorozat után már begörcsölt.


Arra gondoltam, hogy jövő hónapban kapok pénzt és telenyomom magam vitaminokkal.

Multivitamin: [link]


Aztán folyékonyban ez

[link]

meg ez

[link]


Valamint veszek magnesium pezsgőtablettát és abból is napi 2 darabot eszek.


Gyümölcsökből eper, málna, banán, kiwi, alma, citrom, grapefruit, narancsot.

Amiket lehet azokat répával együtt összepréselem.

Naponta legalább 1x de most ráállok a 2x történő saláta fogyasztásra.



2013. júl. 28. 15:58
 1/9 A kérdező kommentje:

A monster pak helyett esetleg erre gondoltam még.

[link]

2013. júl. 28. 16:10
 2/9 anonim ***** válasza:

Ember linkelgetsz, de olvasni nem tudsz?

Ott van a tápértéknél az RDA a kálciumon és magnéziumon kívül mindegyik tápanyagból többszörösét szeded be, mint ami kell (mondjuk ez nem baj).

Te alkohollal iszod a vitaminokat?

Egyébként ha jól tudom van folyékony vitamin is, meg intravénásan is be tudsz adni magadnak vitaminokat, de azt én nem vállalnám be :-)


A kevés só és magnézium miatt nem ritka a görcs, nekem is volt sok lábgörcsöm régen, csak mert megmozdítottam a lábam a kanapén fekve és már be is görcsölt.


A 2. linken írt vitamint nem ajánlom, hacsak nem gyúrsz erőteljesen, vagy nem sportolsz és mozogsz mint az állat.

Ha csak ideiglenesen akarsz "kúrát" tartani, annak nem sok értelme van.

Amit beviszel vitamint a tested nem raktározza el, csak átmegy pl: c vitamin.

Persze van olyan vitamin is, amit el tud raktározni, de ha nem tudod lenyelni a tablettákat ne akarj olyat venni, amiben úgy van összeállítva a napi adag, hogy 6 db-ot kelljen benyelned.


A 2 folyékony közül az elsőt választanám, mert csak kicsit drágább, de jóval több minden van benne.

Ne feledd el a víz is embert ölhet, ha túl sokat iszol, a vitamin is okozhat pl: vesekövet stb.

Bőven elég ha szedsz 2*500 mg c-vitamin meg 1g magnéziumot + multyvitamint nem kell neked ennyit beszedni, mert hülyeség.

Amit leírtál gyümölcs, meg bőven sok annyi kalória van ezekben, hogy örülhetsz, ha nem leszel mischlen baba, mire végére érsz a kúrának.



Ezt olvasd el:


[link]

2013. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég lenne egy 3 ezer forintos multivitamin kiegészítve c vitaminnal, kálcium és magnéziummal.
2013. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra irányult, hogy ha a tablettát szétrágom akkor az ugyanúgy felszívódik ?


Az első kérdezőnek:

Akkor a komolyabb folyékony vitamin + c vitamin + magnesium az elég ?


A gyümölcsökből mit és mennyit érdemes enni ?


Írtad, hogy só és magnézium hiány miatt lehetnek izomgörcsök.

Most belegondolok nem nagyon sózom az ételeket.

Sózzam többet ?

2013. júl. 28. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Az RDA-ban feltüntetett mennyiségek csak minimumok, főleg egy sportolónál. Egy tengeri malacnak elég egy gyógyszertári vitamin. A Monster pak az nem kell neked, de a multi pro, mega daily one vagy egy Vitabolic jó választás lenne. ezekhez még kell 1g C-vitamin is. Van aki még plusz D-vitamin kiegészítést is javasol.
2013. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A gyümölcsöt, zöldséget érintő kérdésre is tudsz választ adni ?
2013. júl. 28. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Zöldség legalább annyi kell, mint hús, mivel kellenek az emészthető rostok és a húsos kaják okozta savasodást ellensúlyozzák. Gyümölcs pedig annyi mehet, amennyi a napi ch beviteledbe még belefér. Szálkásításnál kell jobban vigyázni vele a cukortartalom miatt. Ilyenkor elég 1-2 alma is, tömegeléskor meg eheted bőven, főleg, ha nem vagy hízékony és sok ch kell.
2013. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy nagy gyümölcs, zöldség zabáló úgy, hogy szerintem nem fogom ezeket túlzásba vinni.


Zöldséget belevágok a salátába + öntet az is jó nem ?

Répa, zeller, retek ?

Mit tegyek még bele ?

2013. júl. 29. 03:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Öntet is mehet, ha éppen nem szálkásítasz. Azt teszel bele , amit szeretsz, ez teljesen egyéni, én pl utálom a zellert.

Nálam a főbb zöldségek: brokkoli, spenót, uborka, kelbimbó, paradicsom, cukkini.

2013. júl. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!