Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eleinte nem kell a gyerekek...

Eleinte nem kell a gyerekek lábára minőségi cipő, vagy miért hozza fel annyi anyuka a kérdéseknél, hogy kínaiban vett cipőt már járó gyerekének?

Figyelt kérdés

Anyukám mindig azt mondta, a lábunkra költeni kell, mert az visz minket egész életünkben. Azt gondoltam, amint járni tud a gyerek, akkortól jó minőségű (garantáltan jó minőségű) cipőt kell adni a lábára.


Ez akkor mégsem igaz? Vehetne az ember a kínaiban vagy az Auchanban is cipőt, és ugyanolyan, mintha jó minőséget venne? Nem ront annyit?


2014. szept. 25. 21:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nekem is azt tanította anyukám, hogy minőségi cipő kell a kicsik lábára. Nekem is mindig az volt. Na ennek ellenére olyan lúdtalpam van, hogy csak na. Így van ezzel öcsém is és sok ismerősöm. Ennek ellenére én is inkább a drágább minőségit fogom megvenni a kislányomnak.
2014. szept. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tudod, de azért elmondom akkor, hogy nem mindenkinek telik minőségi cipőre, örül, ha nem fázik a gyerek lába és nem kicsi rá a cipő. A vacak cipő természetesen nem tesz jót a lábnak, sőt, később sok más következménye is lehet a rossz cipőnek, pl testtartási gondok, nem megfelelő súlyelosztás a csontokban és az ízületekben, kényszertartás, fejfájás meg vagy ezer dolog. És nem, az Auchanban meg a kínaiban nem lehet olyan cipőt kapni, ami a szakemberek szerint megfelelő. Ezeket én is tudom, mégis volt, hogy váratlanul beütött katasztrófa miatt még a kínai cipőt SEM tudtam megvenni a gyereknek.... tesóm vette meg neki. Nem kívánom senkinek és nem is ítélek el senkit ilyen miatt, mert az élet mindenkinek tartogat kellemetlen meglepetéseket.
2014. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Igazából persze az ember tudja, hogy a szakemberek által ajánlott cipőt kell a gyerek lábára adni, ahogyan anyukám is tanította. De: itt nagyon sokszor olvasom, hogy a fenti helyekről vesznek cipőt a gyereknek, és olyan szövegkörnyezetben írják, mintha ez így rendben volna, ezért bizonytalanodtam el, hogy tényleg fontos-e a jó cipő. (Mert pl. ruhából csak Pull&Bearig szoktam elmenni árban, abból nem fontos nekem a minőség.)


Úgy látszik ebből a kérdésből is, hogy megoszlanak a vélemények, hogy kell-e minőségi cipő a gyerek lábára.

2014. szept. 26. 09:47
 14/23 anonim ***** válasza:
Mindenki mindent másképp lát jónak - ezt is. És mindenki arra költ, ami fontos neki (amennyiben az alapvető dolgokon túlvan). Van, akinek az egészséges cipő fontos, van, akinek a bioélelmiszer, vagy hogy magánorvoshoz járjon a gyerek, vagy napi három különórára. Ettől egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Például egy bioanyuka meg biztos azon lenne fennakadva, hogy értelmes felnőtt ember hogy adhat túró rudit a gyerekének. :)
2014. szept. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
én kinaiban nem veszek cipöt,de vetem és veszek is cipöt tesco,lidl,deicman,ccc,nem márkára megyek inkább árra ez kb 4-5000 ft amit csizmáért,cipőért max fizetek,szandálját a lányomnak 6000 ft vetem mert csak ennyiért kaptam hátul zárt szandált .
2014. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen cipőt veszel,de pl egy D.D Step tökéletes én max 7000Ft nem kell 20ezres cipőt venni,de a kínaiban sem kéne.
2014. szept. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Hála Istennek még nem nagyon találkoztam olyan felnőtt emberrel aki amiatt lett volna mozgássérült mert az anyja használt vagy kínai cipőt adott rá :) túl van ez reagálva kérem,de nem is kicsit."


Hát akkor bemutatkoznék!!! Pontosan emiatt olyan a lábam, amilyen és fáj egy életen át!


Ez olyan dolog, hogy a cigaretta sem okoz mindenkinek tüdőrákot, mégis előidézheti, így eszemben sincs dohányozni vagy a gyerekemet füstös környezetben nevelni. SOHA nem adnám rá más gyerek cipőjét,mert tudom mi lehet belőle és kínai cipőt sem, amik gagyik, nincs normális tartásuk és irtó büdösek.

2015. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

cipőnél az a lényeg hogy kérges legyen(ujjal ne lehessen benyomni a saroknál fent) valamint hogy tartsa a bokáját, és természetes anya a jó, festékanyag is van sok cipőben, hogy befogja a zoknit, ez nem jó..


ezeknek a kitételeknek, hogy megfelel e a kínais is, nem tudom én még nem vettem cipőt, kicsi a baba még

2015. márc. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

*és állítólag nem kellene boltozatost venni, ha nincs lúdtalp veszély



(magyarán drága, misőségi cipővel is elcseszheti az ember a gyerek lábát, ha nem figyel sok dologra)

2015. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem a gyerekorvost, milyet vegyek. Nem azt mondta, hogy drága márkásat, hanem azt, hogy aminek egyenes a talpa, és tartja a gyerek bokáját.

Én Deichmannban vettem Elephantent elsőre. Azóta D.D.Stepet, és az áruk hasonló, de a D.D.Step sokkal jobb minőség.

2015. márc. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!