Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a másfél évesem mondja,...

Ha a másfél évesem mondja, hogy kaka, az már jó jel a szobatisztaság felé?

Figyelt kérdés
2014. szept. 26. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam már jó 1 évesen mondta, hogy kaka, ettől még majd 3 évesen lett szobatiszta!

Ez semmit nem jelent.

Tehát az, hogy netán felismeri, hogy kaki van a pelusban, az is egy lépése annak, hogy halad a szobatisztaság terén. De ez egy hosszú folyamat. Szobatisztává akkor válik majd, ha megérzi magát az ingert és azt időben jelzi vagy mondja. Tehát érzi, hogy kell pisilni, kakilni és eljut a wc-re, bilihez és oda fogja produkálni a dolgokat, illetve ha szükséges, akkor szabályozni is tudja, vagyis visszatartja valameddig, ha nincs mód azonnal elintézni a dolgot.

És ez mind-mind hosszú idő, egy több lépcsős folyamat. Tehát felismeri, hogy mondjuk kaki van a pelusban, az mind szép és jó, de azért ne lepődj meg, ha majd csak mondjuk 1 év múlva lesz szobatiszta, esetleg még akkor is pelenkás lesz.:)

2014. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem áll kapcsolatban a kaka mivoltának felismerése a szobatisztasággal.

majd ha az ingert ismeri fel, tehát előtte szól, az jó, de az sem nagy mérföldkő.

a pisilés számít először igazán, azt nehéz felismerni. ha az megvan, utána már a nagydolog nem szokott gondot okozni

2014. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Még előtte szól, bár nem sokkal. Nem próbáltam bilire ültetni, csak felfigyeltem, hogy szól. Nem is hittem, hogy majd most hirtelen szobatiszta lesz, csak arra gondoltam, hogy ez már egy kezdőlépés.

Lényeg, hogy nem kezdtem el vele rohanni a bilire, hagyom, hogy haladjon a maga útján. Csak érdekelt.

2014. szept. 26. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!