Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert ellenkezik velem a...

Miert ellenkezik velem a 2eves kisfiam mikozben a bolcsiben egy szofogado kisangyal?

Figyelt kérdés
Amikor a gyerekert mentem a bolcsibe, a gondozono csodalkozva szemlelte a kis 2evesemet, aki nem volt hajlando oltozni, nem hozta a cipojet, ellenben szetdobalta maset. Elfordult a sarokba, becsukt a szemetes mondogatta hogy nem-nem. Allitolag a bolcsiben soha nem csinal ilyet. Szoval ez anyanak szolt. De miert? Nagyon sokat foglalkozok vele: egesz 7vegen gyurmaztunk, festettunk, jatszohazban csusztunk-masztunk. Van egy 3honapos huga, de szinte allandoan vele jatszom. Itthon sokkal makacsabb....sokszor nagyon ellenkezik, teljesen lefaraszt. Miert ilyen dacos epp velem? Mit csinaljak? Mar probaltam szepen, csunyan, turelmesen, szigoruan...de hiaba.
2014. szept. 29. 17:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A bölcsiben jónak kell lennie, otthon kienged. Lehet, hogy nem eszik, iszik, kakil, fáradtabb is.

Eleve ez a kor erről szól, sőt ugye ott van a kistesó is. Nem csoda, hogy otthon bevadul.

Nem az az okaa szerintem ,hogy lepasszolttad!

2014. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Otthon kompenzál. Az én lányom ovis. Az oviban egy kis tündér, aztán hazafelé én sem ismerek rá. Az óvónő szerint teljesen normális a viselkedése.
2014. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor látom, másoknál is hasonló a helyzet. Logikus és megnyugtató, amit írtatok és biztos így is van!
2014. szept. 29. 21:52
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam is ilyen volt (ő most már 3,5 éves). Itt a dackorszak... Nekem erre azt mondták, hogy minden gyermek valahol kitombolja magát. A te fiad otthon/veled :) Még mindig jobb, mintha a bölcsiben lenne verekedős, vagy a boltban rombolna, vagy az utcán tépné ki magát a kezedből.


Ne hagyd, hogy itt a sokaság lelkiismeret furdalást keltsen! Kisfiamnak nincs testvére, mégis ilyen volt. A rossz hír: most 3,5 éves, és még mindig meg-megvillantja eme tudományát. :)

2014. okt. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam is éppen ilyen volt, és kispapa vagyok. Kicsit elkényeztettük, azért volt szófogadatlan velünk. A gyerekek állandóan a határokat tapogatják, hogy kivel szemben meddig lehet elmenni... Az oviban, ahol 28 gyerekre kell vigyázni, nincs mód arra, hogy a szabályokat rendszeresen áthágják egyesek. Nomeg a csordaszellem miatt előbb utóbb mindenki megcsinálja, mert a másik is.

Otthon ha már engedményt tettem néha, hogy még 5 perc játék, meg kicsit később menjünk be vacsorázni az udvarról meg egyebek. Aztán ha hozzászokik a gyerek ahhoz, hogy gyakran az ő akarata érvényesül, és a szabályokat felül lehet írni, akkor zokon esik neki, ha az azonnali szófogadást várom el tőle.

2014. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!