Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom sokszor...

4 éves kislányom sokszor mondja hogy fáj a fej, ill. mind 2 lábát is fájlalja, lehet valami betegsége?

Figyelt kérdés
Azt hogy fáj a feje általában esténkét szokta mondani,de már kb. 1 éve.Háziorvosnál mikor elvittem ő a szemészetre küldött minket,de ott semmi bajt nem találtak.Viszont pár hónapja többször mondja hogy "fáj a lábam"!Nem konkrétan 1 helyre mutat.Ha kérdem hogy pontosan hol fáj csak rámutat hol egyik,hol másik lábára.Általában az a mondat befejezése hogy nem bírok járni(tehát fel kell venni ölbe).Oviba megkérdeztem ott soha nem fájlalja semmiét.Lehet valami tényleges baj,vagy csak a figyelmemet akarja?
2014. szept. 30. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A lábfájás szerintem növekedési fájdalom. A fejfájás lehet attól, hogy kevés folyadékot iszik, vagy keveset alszik. Ha biztos nem ez az ok, akkor kivizsgáltatnám. Lehet frontérzékeny, de inkább járj utána!
2014. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fúúú ez engem is nagyon érdekel,mintha a lányomról írtál volna! Ugyan ez van nála is,sétálni/menni ő sem szeret sokáig ilyenkor ölbe kéredzkedik. Sokszor mondja hogy fáj a lába,de csak otthon és este. A házi orvosnak már én is mondtam,de nem mondott semmit mit kéne tennem?.
2014. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
lábfájásról én is azt hallottam, hogy növekedéstől van. Viszont a fejfájásnak még megpróbálnék valahol utánajárni.
2014. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet folyadékhiány tünete, mennyit iszik egy nap?
2014. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A lábfájás lehet komoly ortopédiai probléma. Főleg ez, hogy nem tud lábra állni. Mindenképpen el kellene vinni egy ortopédiai kivizsgálásra. Van egy úgynevezett tranzitorikus csípőízületi gyulladás, amely okozhat lábfájdalmat, ami azzal jár, hogy nem tud lábra állni. Ez a betegség hirtelen lép fel, csípő és combfájdalommal jár. Gyakran a csípő mozgása korlátozódik.
2014. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

most nagyon ijesztő dolgot fogok leírni, remélem nem rémül mindenki halálra :D


nálunk megtörtént az, hogy nem csak mondta, hogy nem tud lábra állni, hanem végül tényleg nem tudott :( akkor már nem érzett fájdalmat se a lábába, egyszerűen nem mozdult... berongyoltunk a kórházba, egyből ott is fogtak teljes kivizsgálásra. több dolog miatt lehet ez, szépen ki kell zárni. simán attól is fájhat a lába, hogy túl nagyot nő vagy rengeteget mozog, de akár vitamin hiány is lehet.

B vitamin komplexet kaptunk mi a kezelésére, de nálunk sajnos nem ezek okozták, így magnézium és kálcium lenne célszerű nálatok.

nálunk ugye teljes bénulás volt, deréktől lefele, ezt meg 3 dolog válthatja ki, ezek a súlyosok. izomgyulladás, idegrendszeri betegség (nálunk ez lett a befutó, a saját szervezete bénította le, rossz jeleket küldött, mint egy autoimmun betegség) és ott van a lehető legrosszabb, a gerincdaganat.

nálunk egyből a daganatot kezdték kizárni, mert annak a tipikus tünete a sokáig fájás, majd hirtelen bénulás, viszont ezt gerinc csapolással lehet kizárni, szóval nem ajánlom, hogy a parásabb mamik ezzel a gyanúval nekiinduljanak a kizárásnak!!!


én neked is kérdező és annak az anyukának aki írta, hogy náluk is ez van, azt ajánlom, hogy kérjetek egy vérvételt! nagyon tipikus tünete lehet a vitamin hiánynak, és persze ha gyulladásról van szó, a sima vérvétel azt is kimutatja!

legalább megnyugodnátok.

a fejfájásra nem tudok mit írni, de amiatt is elvinném vérvételre, azért nincs rendben ha ilyen kicsi gyereknek ennyi ideje fáj a feje :(

2014. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Huhh,ez nagyon durván hangzik:(és ebből nem is gyógyul ki?
2014. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lányom is nagyon féjlalta a lábát tavaly, sírt is, egyébként 3 hónap alatt 5 cm-t nőtt.

Voltuk labor vizsgálaton, ami "csak" vérszegéynséget mutatott ki. Kapott még a vason kívül extra dózis D vitamint és kalciumot is. 1-2 hét elteltével javult.

2014. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6os vagyok. de, felgyógyul teljesen :)

pár napig volt teljesen béna, utána kemény gyógytornával újra tanult járni :)

szerencsénk volt, hamar felépült teljesen :)

2014. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem tudom tényleg fáj neki vagy csak mondja.Még nincs 1 éve hogy elvittem vérvételre.Teljesen jó volt a laborja!(akkoriban már mondta h fáj a feje).Hogy iszik e eleget nem tudom pontosan mert ugye napközben oviban van az ovónők meg csak annyit mondanak hogy "hát iszik".Ebből nem sok derüll ki számomra.Bár az tény hogy mindíg nagyon szomjas már mikor megyek érte akkor is viszem neki az innivalót./Most valóban nőtt sokat a nyáron!lehet hogy mégis attól fájna a lába!Azt meg hogy nem tud lábra állni csak mondja,de szerencsére feláll,ezért nem tudom hogy tényleg van e gond.Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. okt. 1. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!