Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vehetném rá, hogy...

Hogyan vehetném rá, hogy megtegye, amit kérek? Mit lehet tenni, ha a szép szó nem használ?

Figyelt kérdés

2 és fél éves lesz a fiam. Néha olyan dolgokat csinál, amiről elképzelni sem tudjuk, hogy jutott eszébe. Most például köpköd a földre (nyálat csorgat), és nem hajlandó feltörölni, sőt oltári hisztit rendez miatta. Eddig nagyon nyugodtan viseltem az őrjöngéseit, és sosem kapta meg, amit akart (mégis folytatta és újból megteszi, mintha nem értené meg, hogy nem ér el vele semmit), de ezzel irtóra ki tud hozni a sodromból, és nem sok hiányzik, hogy megverjem, de nem teszem, nem akarom így nevelni. Nem hiszem el, hogy nincs más megoldás, biztos van, csak én még nem találtam meg. Ilyenkor erőltetem a dolgokat, odaviszem, akár a kezét fogva együtt feltöröljük, persze ő tiltakozik ezerrel.

Segítsetek kérlek!


2014. okt. 2. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Atlagos keteves, ilyenkor nemelyik atmegy miniordogbe. Nekem az egyik olyan volt, hogy azt hittem ordoguzo kell neki. Kitartas, kovetkezetesseg es mely levegovetel hogy lenyugodj es ep eszzel kibird a kovetkezo evet. Ovis korban mar lenyugszanak.
2014. okt. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvastam egy módszerről, minden korú gyerekre érvényes. Nyugodtan megkéred arra, amit szeretnél. pl, törölje fel, és ne tegye többet. Ha nem teszi, semmi gond, feltörlöd magad. Amikor viszont ő kér valamit, pl. vegyél le neki valamit a polcról, kér csokit, bármi, amit természetesnek vesz. nyugodt hangon mondod, hogy sajnos nem, mert ő sem tette meg a te kérésed. Halkan el kell magyarázni, hogy legközelebb figyeljen oda, ha kérsz valamit, mert az fontos neked, és nem vagy köteles teljesíteni a kéréseit, ha ő le sem bagózza a tieidet. És most jön a csavar. Tényleg nem teszed meg. Lehet, hogy hisztzik, sír, nem baj. Csak akkor ér valamit a dolog, ha nem teszed meg, máskülönben nem érti meg, hogy komolyan beszélsz.
2014. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ezt megérti egy ekkora gyerek?
2014. okt. 2. 23:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy idejig tart, nehéz időszak, de elmúlik. Én csak a fontos dolgokhoz ragaszkodtam...az apróságokat elengedtem neki és persze minden alkalommal elmondtam, hogy én is megteszem amit ő szeretne. 3 éves. Ma már érti.
2014. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden egyes köpködésnél egy játék elvétel

Ne kiabálj,ne papolj neki,ne légy ideges csak menj és vegyél le a polcról egy játékot és tedd el jó mélyre.Mond meg neki ha nem hagyja abba a köpködést el fognak fogyni a játékai és nem lesz mivel játszani!ne add vissza neki akkor se ha örjöng,hisztizik!

2014. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!