Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötéves kislányom nagyon fiús,...

Ötéves kislányom nagyon fiús, hogyan vehetném rá, hogy kicsit csajosabban öltözködjön?

Figyelt kérdés

Kislányom most középső csoportos óvodás, és sajnos nagyon fiús. Nem engedi, hogy megnövesszük a haját,ha öt centinél hosszabb, akkor kiborul. Ha szoknyát próbálunk ráadni, akkor ordít, és semmi lányos dolog nem érdekli.


Én az ő korában hercegnő akartam lenni, és a csoporttársaitól is ezt hallom, ő állatszelídítőnek készül vagy tűzoltónak. Más kislányok babáznak, vagy hercegnőset játszanak, ő kisautókkal játszik meg fakarddal.

Akkor borultam ki végleg, amikor a hétvégén átjöttek hozzánk a férjem kollégái és fiúnak nézték a gyereket. :(


Már próbáltunk mindent, vettem neki állatmintás kisruhát (imádja az állatokat), állatos hajcsatot, sőt gyerek sminkkészletet is, pedig nem vagyok híve annak, hogy ovisok fessék a körmüket. De abszolút nem érdeklik ezek a dolgok, én pedig aggódom, hogy emiatt hátrányba kerül később. Az oviban már így is csúfolják azzal, hogy olyan, mint egy fiú. :(


Ráerőltetni nem akarok dolgokat, de szeretnék valahogy egy kis változást elérni nála. Mit csináljak, hogyan csináljam?



2014. ápr. 17. 09:33
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
87%
Szerintem ne próbálj meg rajta változtatni, az nagyobb sérülést tud okozni egy gyerekben mint amikor csak az ovitársak csúfolják. Ha ő ilyen szeretne lenni akkor had legyen. Azért mert te hercegnő akartál lenni neki nem kell annak lennie. A Rövid haj amúgy is sok lánynak/nőnek sokkal jobban áll.
2014. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet, semmit ne csinálj. Én magam is fiús lány voltam és bizony én is megkaptam a csúfolást, kisgyerekkoromban meg többször fiúnak néztek és azután is jött a cikizés. De nem kell semmit tenni. Egyszerűen ilyen természetű a lányod, és hidd el, hogy baromi rossz lenne neki, ha a természetétől eltérő dolgokra szeretnéd nevelni. Fogadd el.
2014. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező kezd azzal hogy tényleg nem erőltetsz semmit. A gyermekek nem egyformák, Vannak lányos fiúk és fiús lányok. Gondolom ezt Te is tapasztalod még sokkal nagyobbaknál is. Ez az a kor amikor még nagyon sokat változnak, keresik a helyüket a kicsik. Meglátod a Te kislányod is végül változik magától is. Csak semmi ne legyen ráerőltetve, mert azzal csak az ellenállását fokozod. Mások véleménye meg ne érdekeljen.
2014. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem tök menő lehet a lányod.

Nem lesz ebből semmi gondja. Szeresd úgy, ahogy van, nem ahogy elképzeled, hogy lennie kéne.

2014. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy pedig elképzelhető, hogy tényleg fiús szakmát fog választani később (én magam programozó lettem, de csak miután a katona/rendőr/tűzoltó eü okok miatt kiesett) és nyugtasson, hogy a férfiszakmákban nagyon komolyan megbecsülik a TÉNYLEG alkalmas és nem hisztis, nem nyafkás, nem sírós nőket... Szóval később kifejezetten jó dolga lesz.
2014. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
12%
esetleg kezd az öltözködéssel. lányos ruhàk legyenek, semmi fiús ruha, a ttöbbi ruhát dugd el. nem lesz választása mit vegyen fel ha csak csajos ruhák vannak, az már egy lépés előre. majd megmutatod hogy néz ki a tükörben, milyen jol áll neki a ruha, de nézd ezzel a csattal/fejpànttal mennyivel jobban nézel ki.ha nem is akarja a csattot de legalább az öltözete lányos lesz. esetleg ezzel elinditasz valamit, ilyen korban már az oviban megbeszélik egymás között,hátha valamelyik kis barátnője jó hatással lesz rá.
2014. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
82%

"Én az ő korában hercegnő akartam lenni, és a csoporttársaitól is ezt hallom, ő állatszelídítőnek készül vagy tűzoltónak."


Igen, de ő nem te vagy. Hallottál már az úgynevezett Szűz Istennő Archetípusú nőkről? Ők abba őrülnek bele, ha királylányokká kell lenniük. Legalább annyira passzol nekik, mint neked a tűzoltó-lét.


Egyszerűen fogadd el a gyerekedet olyannak, amilyen. Miért akarod mindenáron kitaposni belőle a saját veleszületett lényét és az akaratát? Hogy boldogtalan királylány legyen, és korai halott, ahelyett, hogy boldog tűzoltó lenne és hosszú, boldog életű ember?


Nem minden nő való anyának. Ezt tessék már végre tudomásul venni. Viszont egy ANYA legfőbb ismérve, kedves Kérdező, hogy nem erőszakoskodik, hanem ELFOGAD. Olyannak, a ilyennek született a gyereke.


Ha fiúnak nézték, egye fene. Elég szomorú, hogy a kollégiád ilyen szűklátókörűek. A Királylányon, a Szűzön és a Szajhán túl nem látnak más nőtípust.


Adj a gyereknek mesefilmet a kezébe, és majd ő kiválasztja azt, ami neki való.

2014. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
63%

Sőt inkább az lenne anyaként a dolgod, hogy erősítsd őt, nem az, hogy akárhogy is utalsz rá, hogy szerinted rosszul van összerakva.


Akkor fogják tudni bántani, ha látja rajtad, hogy ennyire kiborulsz egy hajhossz miatt.

2014. ápr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard megváltoztatni.Nem az ő érdeke volna a változás,hanem a tiéd.Neki ebből hátránya nem lesz.Veled van a gond,hogy nem tudod elfogadni,hogy nem lányként viselkedik és nem birod nézni,hogy babázgat.Ha számít neked a gyereked,akkor ne akard eltéríteni.
2014. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg ne csinálj semmi! Kamaszkorában senki sem fogja fiúnak nézni és valószínűleg ő is sokkal inkább lányos lesz mint most. De ha beavatkozol azzal csak ártasz neki. Elülteted benne a gondolatot, hogy "vele valami gond van" és az biztosan nem vezet jóra. Semmi baj nincs azzal, ha el lány fiús. Ha ez téged zavar akkor a gond veled van.

Szerintem a változást amit elérni szeretnél az idő majd megoldja. Nem lesz gond, ne aggódj :)

2014. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!