Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 hónapos a babám. Mióta megszületett nem igazán alszok. (napi 4-5 órát) és van, hogy már nagyon fáradt vagyok, szeretnék aludni egyet délután. Általában minden etetés után alszik egy jót, de amikor én is aludni akarok, akkor sohasem! Tudom, hogy nem szándékosan, de nem fogom fel, hogy miért csak akkor sír és nem alszik, amikor én is aludni szeretnék egyet. Annyira fáradt vagyok már néha, hogy úgy érzem mérges vagyok rá és elegem van.Amikor feladom és felkelek, akkor ő pár perc múlva elalszik, de ha visszafekszem, akkor újra felkel. Próbáltam már magam mellé tenni, kiságyába tenni, de neki sehogy sem jó. Egyébként ha nem akarok aludni, akkor csak elég ha leteszem és alszik is.
2014. okt. 16. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen, hogy a gyerek megérzi, ha "le akarod passzolni", és akkor nem alszik. Nem vagy rossz anya attól, hogy rendszeres napi 4-5 óra alvás után fáradt vagy. Ne tervezd el előre, hogy mikor alszol majd, egyszerűen ha elalszik a babád, akkor feküdj le.
2014. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hehe :) igen, ez nalunk is igy van, amint barmi mast csinalnek kipattan a szeme. nem vagy rossz anya, neked epp ugy szukseged van a pihenesre mint neki. anyatejes? nekem ket dolog hasznal: oldalamon fekszek, o is az oldalara fekszik, magamhoz olelem, cici a szajba, fejem ala a szoptatos parna mert minden mas süpped, nem eleg magas, kenyelmetlen, stb. egy darabig hátát simizem es igy el szokott aludni aztan ovatosan kiveszem a cicimet de mellette maradok es alszom. nem a legkenyelmeseb de faradt ember nem valogat. van hogy igy se tudunk napokig aludni mert o nem almos (sajna napi 2 ora a napkozbeni alvasigenye es az altalaban a seta alatt tortenik) akkor jon a b verzio. apa hazaer, ajtok becsuk, paplab a fejemre hogy ne haljam ha sir apanal, es alszok egy orat a furdetesig. 3 honapos amugy.
2014. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 H_Vivien ***** válasza:
:) Dehogy vagy rossz anya! Ezzel szerintem mindenki így van. Már én is gondolkodtam azon, hogy a picikben van egy érzékelő, ami arra van beállítva, hogy az anyuka mikor akar pihenni, nálam az evésre is kalibrálva van :) Nem vagy rossz anya, csak fáradt. A haragod is csak a kimerültségtől van :) Aki azt mondja, hogy sosem érzett ilyet, az hazudik :) Próbálj meg segítséget kérni a párodtól, szülőktől, ha tudsz. Ez sajnos ezzel jár, tudom, hogy sovány vígasz, de ahogy nő a pici, úgy változik minden, remélhetőleg jó irányba. Nekünk nagyon bevállt a pihenőszék. Próbálj meg beszerezni egyet, interneten nagyon szépeket lehet kapni nagyon jó árban :) Egy próbát megér :)
2014. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sajnos tápszeres baba :(

Mindig eltervezem, hogy ha apa hazaér akkor alszok egy jót, de sajnos csak nagyon ritkán jön össze, valami mindig közbejön. Általában a kicsi 10 körül eszik aztán elalszik, olyankor gyorsan megfürdök stb aztán 11 körül lefekszek aludni és általában utánna már csak hajnali 3-4 körül kel fel, de olyan mintha csak fél óra telt volna el kb :D aztán meg már annyira fitt, hogy fél óránként-óránként felkel inni vagy csak úgy..

érdekes, mert egyébként meg nagyon jó baba, nem sírós, nevetgél, meg elvan egész nap..kivéve ha aludnék

2014. okt. 16. 19:04
 5/15 A kérdező kommentje:

Van pihenőszék, el is alszik benne, de így : [link]


félek, hogy kitöri a nyakát :D

2014. okt. 16. 19:08
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy gyerek nem tudja kitörni a nyakát, föként nem alvás közben.

A másik meg, hogy altasd el és utána feküdj le te is, amikor már alszik, de ne mellé, hanem pl a másik szobába, csak az ajtót hagyd nyitva.

Ha csak 10 percet tudsz aludni, az is sokat számít neked.

2014. okt. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Á ez sztem így van mindenkinél.Nekem is így aludt én pelusból tekertem nyakpárnát neki.Nagyon cuki baba :)

Szánj rá egy napot hogy mindig lefekszel mikor ő is alszik biztos besikerül egy jó kis alvás :)

2014. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 H_Vivien ***** válasza:
De helyes baba. Ne aggódj, nem tudja kitörni a nyakát. A hordozóban az enyém is így aludt, én egy összehajtott textilpelussal támasztottam ki a kis fejét, hogy ne legyen ilyen csálé :) Nincs szükítő a pihenőszékhez? Ha jól tudom lehet külön is venni, egy kis párna szerű, aminek van pereme, nem tud kibiccenni belőle a fejecskéje.
2014. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rossz anya,ne legyen ennyire kicsi az önbizalmad,hogy vadidegeneket kérdezel meg.Attól,hogy a nő anya lett,még egy robot.

Kisfiam a legjobban az elektromos hintában aludt ha szerettem volna kicsit pihenni beraktam és már aludt is.

2014. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a jó tanácsokat! :)

Ismerősömé volt a pihenőszék, megkérdezem tőle:)

2014. okt. 16. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!