Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is rossz anya...

Szerintetek is rossz anya leszek emiatt?

Figyelt kérdés

Ma beszelgettunk egy baratnommel (mindketten ikreket varunk), es szoba jott, hogy fogjuk majd "taplalni" a babakat, ha nagyobbak lesznek. (2ev+)

En elmondtam a sajat allaspontomat, vagyis hogy egyaltalan nem fogok nekik csokit es edesseget, valamint egeszsegtelen "meki-kaja" szeru cuccokat adni, mire a baratnom kvazi lecseszett, hogy miert vagyok ilyen kegyetlen, miert vonnam meg a gyerekeimtol az oromot?.....

Szerintem az oromszerzes rohadtul nem abban nyilvanul meg, hogy undorito eteleket adok nekik, amiktol csak meghiznak es tonkremennek a fogaik es tarsaik. En is es a parom is egeszsegesen etkezunk, mindkettonknek fontos az egeszsegunk es a kulsonk is, megis sokan tamadtak nekem, amikor elmondtam, hogy a gyerekeinket is igy szeretnem nevelni. Akkora problema ez? Ti mit gondoltok?

Elore is koszi.


2013. dec. 27. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha egészségesen akarod étkeztetni a gyerekedet. Csak sokan átesnek a ló túloldalára és néha sem engedik meg, hogy a gyerekük úgymond egészségtelennek minősülő dolgokat egyen. És egyébként a csoki valamilyen szinten egészséges, mert számtalan módon jó hatással van az emberi szervezetre, persze az igazi csokiról beszélek nyilván és akkor lesz ez rossz, ha ebből mértéktelenül fogyaszt egy gyerek. Én legalább annyira tartom úgymond rossz dolognak azt, ha valaki rengeteg csokit, édességet ad a gyerekének, mint aki egyáltalán nem ad.

Azért néha-néha nem lesz baja a gyereknek, ha kap némi édességet.:)

2013. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem, de nem is elsősorban ettől leszel jó anya.
2013. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Baromság! A csokoládé nagyon fontos az emberi szervezetnek! Az, hogy hamburgert nem adsz neki, az érthető! De a csokoládé kell a szervezetnek, továbbá kis örömforrás! De azt sem naponta, kb heti 1x! De én is nagyon ritkán eszem! Kb havi 2x! :) Sok sikert a babushoz! :)
2013. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az elején mi is így gondoltuk, hogy nem fogunk édességet adni a gyereknek (a fogacskák miatt), de nálunk ez betarthatatlannak bizonyult. Konkrétan csokoládét nem szokott kapni, hanem 1-1 tejszeletet, vagy pingvint. Hetente , kéthetente 1 kocka Milka. Mivel néha-néha mi is eszünk édességet, nem fogom azt mondani a gyerekemnek, hogy márpedig te nem kapsz. Ha ti egyáltalán nem éltek vele, akkor megtehetitek, jó példával elöl járva. Ellenben "meki-kaja"-szerű "cuccokat" soha eszembe sem jutott adni neki, de mi sem eszünk. Igyekszem egészséges ételeket készíteni (semmi gyorsfagyasztott kaja), mindent frissen én készítek el sok zöldséggel és általában valamilyen szárnyassal.
2013. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd térjünk vissza a kérdésre 2 év múlva jó? Két gyerek és 6 év anyaság után azt mondom hogy teljesen felesleges ennyire mereven ragaszkodni bármihez is, míg meg nem tapasztaltad milyen az anyaság. tudod nem csak arról van szó te mit akarsz. A gyerekeidnek is lesz akarata, meg gondolom vannak nagyszülők, rokonok, akikkel gondolom nem szeretnéd megszakítani a kapcsolatot mert pl csokit adnak a gyerekednek, néha. Ebben is mint a legtöbb kérdésben az arany középút a legjobb. Mindkettőtök viselkedése hülyeség.
2013. dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel csak azt fogod elérni, hogy majd állandóan ácsingóznak az édesség után. Azt úgysem tudod kivédeni, hogy sose egyenek édességet. Mostohaanyám is így akarta, hogy ő aztán semmi egészségtelent nem ad a húgomnak, ezzel elérte, hogy a gyerek remeg a csokiért, amikor csak lehet valahogy próbál hozzájutni. Most már nem is tiltja neki, belátta, hogy nincs értelme. Nálunk bármikor ehetnek a gyerekek édességet és érdekes módon valahogy mégse eszik tonnaszámra, nagy ritkán 1-2 kockát, ha megkívánnak.
2013. dec. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Manapság egyre többen szevednek egy új fajta betegségben, aminek az a neve, hogy orthorexia. Gyakirlatilag az ő étrendjük szerint egészségtelennek kikiáltott ételektől való rettegés. Nemtudom, hogy egy orthorexiássá nevelt, vagy édességért szinte bármire képes gyerek lenne a rosszabb...
2013. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele, 18 hós koráig kapta a házi bio kosztot, amit szépen evett is, de aztán jött a dackorszak és totál válogatós lett... 2 évesen beadtuk, de még a bölcsiben sem bodogultak vele, szinte csak a kedvencein: kenyéren, rizsen és spenóton élt. És örültem, amikor végre meg merte kóstolni a csokit, a májkrémet, és ketchupot kért a sült krumplihoz. Szóval ennyit az elveimről :)
2013. dec. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én sem tömöm a gyerekeimet műkajákkal meg vacak édességekkel, de azért esznek mindent. Van egy ismerősöm, orvosházaspár, egy gyerekkel. Na azoknak olyan a felfogása mint a tied. Van egy 3 éves lányuk, szegény gyerek életében még egy kukit, egy csokit, egy rágcsát, csokiscsigát nem evett. Múltkor feljöttek hozzánk megnézni a lakásunkat (nem járunk amúgy össze, csak áruljuk a lakást ők meg feljöttek megnézni) és képzeld el, a kislány kisunnyogott a konyhánkba és kipakolta a rágcsás fiókunkat: úgy képzeld el, hogy szerencsétlen gyerek amit látott, tömött magába mint a kismalac, sósperecet a kinder szelettel, egyszerűen nem hittünk a szemünknek mikor megláttuk. Csak ette csak ette majd szerencsétlen összehányta magát... Borzasztó kínos jelenet volt...

Na azóta nem hangoztatja orvos anyuka, hogy bezzeg ő milyen szuper ökoanyu....

2013. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem leszel rossz anya, csak a gyerekedet fogom sajnálni!
2013. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!