Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Komolyan én vagyok a rossz...

Komolyan én vagyok a rossz anya, mert nem engedem a Mekibe?

Figyelt kérdés

A 4 éves lányunk teljesen odavan a McDonald's-ért. Eddig nem kerültük szándékosan, hetente evett ott. Aztán most elvitték mamáék külföldre, mert velük idén nem ment nyaralni. Ott viszont csak gyorskaját evett, mert "ne őket utálja a gyerek, ha nem ott eszik".

(Az a bizonyos utálat egy 10 perces hisztit jelent amúgy.)


Amióta hazajöttek, nem evett meg mást, ő csak ott akart enni. Eddig tűrtem, reménykedtem benne, hogy megunja. De láttam, hogy ez esélytelen, szóval most pár napja kerüljük a McDonald's-okat. Hisztizik, sír, de azért csipeget az éttermekben, vagy a vacsorából is itthon.


Szombaton lejöttek apósomék és a barátnője kérdezte, hogy elvihetik-e sétálni, meg elviszik névnapi ajándékot választani (jövő hónapban lesz). Mondtam nekik, hogy Mekibe ne menjenek, erre mikor hozták haza, mosolyogva meséli a lányom, hogy végre megint ehetett ott és mutatta, milyen játékot kapott.

Tegnap a családi ebéden megint eljátszottuk ezt és anyósom megjegyezte, hogy miért koplaltatom szegényt, engedjem már azt enni, amit akar.

Ma a férjem is tett egy érdekes megjegyzést és picit elbizonytalanodtam.



Most akkor engedjem, hogy egyen, amit szeretne?

(Az elhízás veszélye nem fenyegeti.)


2014. szept. 22. 15:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Egy 4 évesnek a heti 1 meki is bőven sok! Felnőttnek is de mi a saját szervezetünket kedvünk szerint tehetjük tönkre... az övéért viszont te felelsz!! Jól teszed ha nem engeded.
2014. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
A Mekinek és hasonlóknak a közelébe sem megyünk. Nyíltan vállalom, ha ezért én mások szemében rossz anya vagyok, pont nem érdekel. Az én gyerekem semmi ilyen szemetet nem eszik, sem most , sem máskor, amíg én dönthetek erről.
2014. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

A "mekis" kaja egy borzalmasan egészségtelen étel... Elnézést én ételnek nem is nevezném!!

Kizárt, hogy én megengedjem a lányomnak, hogy ott egyen!

Nem azt mondom,hogy soha,de a heti egy nekem sok lenne..

Véleményem szerint had hisztizzen,előbb-utóbb abba kell hagyja és előbb utóbb meg fog éhezni:) Esetleg nem gondolkodtál azon,hogy otthon házilag készítesz "mekis kajához" hasonló ételt? Mégis csak tudod mi van benne te készíted el..

2014. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
na ne viccelj, én sem csak az elhízás veszélye miatt nem viszem oda a gyerekeimet, csak évente kétszer. Teljesen nonszensz. Nyilván nem fog éhen halni, majd visszaszokik a "rendes" étkezésekre. Én tudomást sem vennék róla és pássz.
2014. szept. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Azért mi nem vagyunk ennyire ellene, szóval nem csinálok belőle problémát, ha hetente, két hetente szeretne ott enni, meg általában más gyerekekkel megyünk (barátnőimmel és a gyerekeikkel).



Én itthon nem szoktam főzni.

2014. szept. 22. 15:24
 6/23 anonim ***** válasza:
63%
Havi egyszer ott eszünk,szerintem az még elfogadható.
2014. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21%
Nem főzől?Akkor mit esztek minden nap?Én egyébként még a 2 hetet is sokallom,azt mondom havonta 1 mekizés bőven elég.Egyébként ha Burger King a közeletekbe,akkor inkább oda menjete,megbízhatóbb a konyhájuk.
2014. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Szerintem nem én vagyok az egyetlen olyan anyuka, aki nem tud/szeret főzni.

Vannak éttermek (normális, beülős helyek, nem étkezdék), meg néha rendelünk innen-onnan.

2014. szept. 22. 15:55
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Most még nem fenyegeti, de ha ilyen táplálkozása lesz, nagyszülőknél csak gyors kaja, nem semmi, felnőtt korára egy igen káros étkezési szokása lesz. Persze, hogy ízlik neki, tele van ízfokozóval. Heti, kétheti egy alkalom, de az se főétkezésként.
2014. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Én sem engedném ennyiszer mekiben enni. Mi (férjem és én) imádjuk a mekis kaját de csak havi egyszer eszünk ott. Egyrészt mert drága is, nem is olyan tápláló, sőt tudjuk hogy nem is éppen az egészséges ételek közé tartozik.

Mi azt beszéltük, hogy később a gyerekeinket is max havi egyszer visszük majd el. Most másfél éves a kisfiúnk, szóval nálunk még nincs ilyen probléma.

Mivel nem te irányítod az étkezéseit (nem te főzöl neki), szerintem ne csodálkozz hogy így hisztizik egy-egy étkezdéért, jelen esetben a mekiért.

Mi gyerekként soha nem hisztizhettünk a mekiért mert természetes volt hogy otthon eszünk, azt amit anyu főz nekünk.

A helyzetet ti generáltátok mert jöttök-mentek az éttermek között kedvetekre, ami éppen tetszik, a lányotok tudja hogy szabad válogatni és ki is használja a helyzetet.

2014. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!