Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos kisfiam nem eszik...

18 hónapos kisfiam nem eszik . Már lassan 1 hete :- ( vagy ha igen csak pár falatot . Mi lehet, mit probáljak? Eddig nagyon nagyon jó evő volt, még a nasikkal is! Most egyáltalán nem kap

Figyelt kérdés
2014. okt. 17. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ilyen előfordul. Lehet, hogy fogzik, vagy más miatt rossz a közérzete. Viszont ha még néhány hétig tart, akkor érdemes orvoshoz fordulni, hogy kizárjon bizonyos betegségeket (pl. vashiány). Mindkét lányomnak volt ilyen korszaka, hogy egyszer csak nem ettek, a kisebbiknél több hónapig tartott, voltunk vérvételen, vizeletvizsgálaton, székletvizsgálaton, minden negatív lett, aztán egyszer csak helyreállt az étvágya.
2014. okt. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi :-) idegörlő kicsit.... miért nem eszik nem izlik , fog ... stb ?

Volt már ilyen neki is , de elmult 3-5 nap alatt .

2014. okt. 17. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Fiamnál is vannak/voltak ilyen időszakok. Ő is alapvatően jóétvágyú volt, válogatós ugyan de jó étvágyú.

Amit próbáltunk, béres csepp vitacolan egy picit talán segítettek.

De a leghatásosabb nekünk a prokid probiotiukum volt, eseténként kap az innivalójába egy kanállal - nap múlva már javul az étvágya, a bérest pedig folyamatosan nem adom - hét után szünet.

2014. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel küzdünk, csak már 1 hónapja. Eddig óriási étvágya volt, mindent megevett még előlünk is, most meg szinte semmit. Bezzeg a nasi az lecsúszna,mert mindig oda mutogat, mivel tudja melyik szekrényben van. Ó 13 hónapos és én a fogára gyanakszom, mivel neki 4 is jön egyszerre. Amúgy abszolút nem viseli meg, észre sem vennénk, ha nem figyelném mindig, hogy jön-e. De ezek szerint az evésén látszik meg. Sok ismerősöm szenved a nem evéssel. Hasomló korúak a babák amúgy. Tudom, hogy bosszantó, én is ideges vagyok miatta .
2014. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

20 hós a fiam. A nyáron volt kb ilyenje, 1 hónapig, meg most 1 hete kezdődött.

Reggel kakaót kap, meg vajas kenyeret v lekvárosat. Reggel amúgy 7 körül kel. Ebéd 12-1 körül, és egyszerűen nem hajlandó megkóstolni sem az ételt. Van, h semmit nem eszik. Nem fogadja el. Tegnap azért evett, igaz csak brokkolikrém levest. De ma semmit, csak egy fél almát. Ő kérte. Uzsira kap joghurtot v tejszeletet, gyümit, túrót, ilyesmit. Aztán vacsi. Na, akkor általában eszik, felvágottat, sajtot, virslit, kenyeret. Lefekvéskor junior ital.

Édességet pár napja nem kap, csak kölesgolyót.

Mivel mi is az édességre tippeltünk, előtte kapott kekszet, kinder csokit.

Voltak napok viszont, amikor reggeli kakaón és az esti italon kívül semmit nem fogadott el. Előtte egyébként azt ette, amit mi. És nagyon jó étvágya volt.


Védőnővel tegnap beszéltem erről. Azt mondta, ne játszunk vele, ne erőltessük, ne próbálgassunk 20 féle kaját, ha nem kell neki, ez van, ne egyen. Azt mondta, akkor szoktak ilyet csinálni, ha vmi változás v vmi történik az életükben. Nekik úgymond ez a fegyverük. Többek között. Meg van még a hiszti, a nem kakil, nem pisil...

Elmúlik majd.


Szupiiiii. CSak már előre félek az etetésektől. :)

2014. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki akkor nem egyedül szenvedek kinlodok:-)

Utolsó : én is félek előre az etetésektől :-(

Ma evett egy kis tejcit reggel , 9 kor egy rudi délbe semmi (paradicsomos gomboc volt ) Fél 3 kor fél meggyes pite , 4 kor pár kanál alma+ keksz pürésítve.

Érdekes mi nem éjszakázunk szépen átalussza napközben is jót alszik :-).

2014. okt. 17. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz az én kisfiam már 4 éves,de ő olyankor nem eszik,ha fáj a torka. És nem biztos,hogy van egyéb tünet :(
2014. okt. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!