Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhatnék, mit próbálja...

Mit csinálhatnék, mit próbáljak ki?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve már.Ezelött 1,5hónapja is próbálkoztam,de föladtam ugyanezek miatt.2hete próbálom,hogy egyedül aludjon el a 2,5éves fiam.1hónap múlva szülök és félek mi lesz esténként,ha nem alszik el egyedül és még a pici is éppen nyekereg :-(.Szóval szeretném,ha legalább ez nem lenne probléma.Még mindig 1,5óra mire elalszik.Lefektetem és átjön a mi szobánkba hízelegni,köszönni,áthozni az autóját.Szóval mindent kitalál.Visszaviszem és már jön is.Próbáltam azt,hogy némán visszaviszem.Mese és utána alvás.Elmagyaráztam időközönként,hogy nagyfiú és egyedül kell elaludnia.Veszekedtem vele.Egyik módszernél se csökken az időtartam.Ma már tocikat adtam,de olyan rosszul érzem magam.Nem azért szültem,hogy verjem a gyerekem :-((
2012. jan. 9. 21:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A verést felejtsd el gyorsan.

Ahányszor átmegy, annyiszor fogd meg a kezét és vezesd vissza a szobájába. Az elsőnél magyarázd meg neki, hogy ha mégegyszer átjön, akkor vissza fogod vinni, ő nagy fiú, egyedül kell elaludnia. A többinél már nem kell semmit sem mondanod, csak nyugodtan, szó nélkül vezesd vissza. Annyiszor tedd meg ezt, ahányszor csak kijön a szobájából. Fárasztó dolog, de én úgy gondolom, hogy 1-2 héten belül javulni fog a helyzet.

2012. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Zsarolni se zsarold semmivel. Az a lényeg, hogy határozott legyél, és ő ezt érezze.
2012. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

nem kell verni, nyugodj meg. Azt hiszi nem szereted, és akkor annál gyakrabban jön, mert szorong.

Ne foglakozz a problémával. Sok minden megoldódik magától. Ha lesz gond, megoldod majd akkor. Lehet, hogy nem is lesz semmi zavar.Hagyd a dolgokat menni a maguk útján. A 2,5 éves még nagyon kicsi. Még nem biztos hogy ehet hogy másé igen, ő meg nem.

2012. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Szerintem sem jó ötlet a "toci"!:-) Esetleg mesélés amíg el nem alszik, és amikor már jó mélyen alszik, akkor mennél át a másik szobába?!:-) Nálunk ez bevált. Vagy ha vennél neki egy kisállatot? Mondjuk egy halacskát vagy egy kisteknőst vagy egy hörcsögöt a szobájába? És mondanád neki, hogy fél a kisállat egyedül, maradjon vele és vigyázzon rá! De szerintem mindenképp kérdezd meg hogy miért megy át hozzátok! Lehet hogy olyan oka van, amin tudnál segíteni. Lehet, hogy fél a sötétben. Éjjeli fény és kész!:-)) Remélem sikerült egy picit segítenem! Ja, és ne keseredj el, az anyukák 95százaléka küzd ezzel a "problémával"!:-)
2012. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
..még nem biztos hogy érett egyedül aludni..más gyereke lehet érett, ő meg nem..erre..
2012. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én mit csináltam: anno nálunk a fiam cicin aludt el. De mivel harapott, és a tesó is úton volt, ezt az opciót elvesztette. Először nagyon hosszú volt az altatása, mert kérte volna a cicit. Együtt feküdtünk le, a mi ágyunkba. Álomba simogattam. Aztán amikor elaludt átvittem az ágyába. Egy ideig a párnámmal aludt. A vége az lett, hogy amíg a rácsos ágyban aludt, addig a mi ágyunkon, miközben mi sertepeltéltünk körülötte elaludhatott és átvittük az ágyába. Megvannak a kellékei a párnája a takarója, és a Vava. Egy kicsit nézelődik, laposakat pillog és egyszercsak elalszik.

Van amikor mesét mondok neki, és utána alszik, kijövök lámpa lekapcs, és alszik.

Ha épp fél valamitől, akkor mellettem alhat amíg az apja haza nem ér.

Mindenki nyugisabb. Ha van rá lehetőség akár ezt is megpróbálhatjátok.


/lányom most lesz egy éves, és úgy változott, hogy ma a jóéjt puszi után egyszer még felállt a kiságyban, közöltem tente, lelkesen lefeküdt vissza, és alszik is, semmit se kell vele csinálnom:))/

Sok sikert.

2012. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Lanfearnak írnám,hogy 2éves koráig egyedül aludt el.:-( Nagyon nem is kell átvezetni,mert játéknak fogja föl,hogy fölállok és ő átszaladgál a szobájába.Csak 20.30-tól 22.00-ig szerintem ez nem jó.Van alvós plüsse,az első altatási próbálkozásnál foszforeszkáló csillagokat raktunk föl,hogy számolgassa.Most is az ajtó mögött sasól.
2012. jan. 9. 21:47
 8/16 A kérdező kommentje:
A mesélésre nem írtam.Ha arra nem lenne időm,hogy mellette üljek,amíg elalszik,akkor arra se lesz időm hogy 1,5órát meséljek neki.Próbáltam egyébként,hogy sötétben megbeszéltük mi volt ma,és azt is hogy 1 mese és alvás,de ahogy kiteszem a lábam jön a szaladgálás.
2012. jan. 9. 21:51
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor meg üdv a klubban. Írtam, hogy ha fél: hát nálunk most mindentől fél. Marad a mi ágyunk. Itt így velem megnyugszik, és érdekes lehet nagy csatazaj, elalszik időben, ha az ágyában akarnám, akkor mind a kettő 10ig kukorékolna, ugye felverik egymást.

Fektesd le a ti ágyatokba, hátha ott megnyugszik, nem aggódik, hogy elvesztek stb. Jah meg hagyd rá, elveszti a vicces részét. Illetve tiltsd meg neki az alvást, jöjjön játszani de azonnal, nem alhat, néha ez beválik nálunk.

Hát, kitartást.

2012. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy lekapcsoltam a villanyokat, mondtam a lányomnak, hogy anya álmos, megy aludni ő is. Lefektettem, betakargattam, aztán én is lefeküdtem, de nem aludtam el, csak úgy csináltam... Persze a lányom jött oda az ágyunkhoz, de pár perc alatt feladta, mert látta, hogy a "közönség" alszik, nincs kit szórakoztatni, így visszament az ágyába és lefeküdt aludni magától. :) Azóta így altatom. Már ki sem jön az ágyból, mert tudja, hogy felesleges.
2012. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!