Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire probléma, ha a 6...

Mennyire probléma, ha a 6 éves gyerek még nem tud rendesen beszélni? Vagy ezek más gyereknél is előfordulnak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Folyamatosan javítgatni kell még mindig a beszédét.

Pl.:

"Miért nem issza meg?" helyett "Miért nem iszi meg?"

"Miért nem látja?" helyett "Miért nem láti?"

"Üti a dobot." helyett "Ütje a dobot"

"Pohárból issza a teát" helyett " Pohárból iszi a teát".

becsukja helyett becsuki, vízcsepp helyett vicse és még reggelig sorolhatnám. Folyamatosan javítgatni kell. Eddig a L és a R hangot nem tudta kimondani. A L megy neki már egy jó ideje, de a R egyáltalán nem még.

Most kezdte volna az iskolát, de így 1 évet még marad oviban. Szerintetek jövő szeptemberig változni fognak ezek a dolgok? A magatartásával semmi probléma, ügyes, segítőkész viszont szörnyen lusta és hamar ráun mindenre.


2014. okt. 21. 21:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

fiam megkésett beszédfejlődésű, kommunikációs zavara is van.

nem értem miért írta valaki, hogy 3-4 évessel nem foglalkozik a logopédus, mi 3 éves korától visszük. most 5 éves, már az oviban is kapja a fejlesztést, meg egyéb fejlesztésre is hordtam a beszéde miatt (nála tényleg nagy problémák voltak 3 évesen, így tsmt, úszás, egyéni beszédterápia), tényleg rengeteget segítettek ezek, most már ilyen hibái nincsenek amiket írsz, 5 éves lesz télen!

olyanok vannak már csak, hogy nehezebb szavakat nem tudja kimondani, de magánhangzót nem cserél (iszi).

pl. kényelmetlen neki kémelnyetlen.

m, r betűt nem tudja még kimondani, nyáron még 5 betű volt :)

érdekes amúgy, hogy mikor itthon fejlesztem (kaptunk anyagot itthonra), akkor van, hogy ki tudja mondani az r mondjuk fél óra fejlesztő játék után :) de 10 perc múlva már nem megy.

szóval én azt tanácsolom, hogy vidd el magán logopédushoz is, nagyon jó eredményt tudnak elérni, az ovis, csoportos, 5 perces valami az nem igen hasznos :(

2014. okt. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
én meg azt javaslom vidd el az országos beszédvizsgáloba ott megvizsgálják és leírják hogy mit kell fejleszteni illetve iskolát is tudnak javasolni.a fiamat én 4 évesen vitem a beszédvizsgáloba és ott le is írták hogy megkésett beszéfejlődésü és minden napos logopédia kell neki igy kijelöltek neki egy logopédiai csoportos ovit,ahol minden nap volt logopédia .
2014. okt. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
nagycsoportos meg még inkább elvinék a beszédvizsgáloba mert ott megmondják leírják milyen iskola valo neki,a beszédhibája miatt ,én most elkezdeném felvivni őket időpont miatt .
2014. okt. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hajaj. akkor én ezt nem értem. Az én fiam 7 és fél éves. Logopédushoz 1 évig járt(iskola előtt). Nagyon szép lett a betűk kiejtése. Tisztán, érthetően beszél. DE a ragozást, azt hogy például vizet vagy vízt.... az isza helyett iszi mond... senki nem tanította meg neki a logopédia nem erről szólt. Mert felmérték, és ők mondták, hogy nem kell járni tovább neki.

Az oviban se javították ám az ilyen irányú tévesztést. Mindig én mondom neki, ha észreveszem. Sőt az iskolában sem foglalkoznak ezzel.

De javulnak a dolgok, csak sokat kell ismételnem neki.

2014. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Az oviban nála se javítják ki az óvónők. Én úgy érzem őt elkönyvelték már így és nemigazán foglalkoznak vele. Mivel nem az a tipikus babázós, csendes kislány inkább kicsit izgága, kicsit csapongó természet nem is igazán kedvelik az óvónénik:(. Pedig tényleg semmi baj vele csak szeret a középpontban lenni és ez nekik annyira nem tetszik. Sokszor olyan csapzottan hozom el szegényt. A többi gyereket szépen megfésülik, foglalkoznak velük az én lányommal meg nemigen. Szóval az oviban sajnos tojnak rá, a logopédusnál pedig tényleg idő nem lenne mindennel foglalkozni. Így is már nagyon kilóg a korabeli gyerekek közül (testfelépítése is erősebb az átlagnál), és erre rájön még 1 év nem tudom mi lesz, főleg ha még jövőre se engedik iskolába ez miatt...:(
2014. okt. 22. 14:07
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező , igaz régi a kérdés , de hátha válaszolsz …

Hogy alakult végül a kisfiad ? Nálunk hasonló a helyzet , annyi a különbség , hogy ő 2 nyelvű….

jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!