Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti azt "fejlesztitek" a...

Ti azt "fejlesztitek" a gyereknél, amiben jó, vagy azt, amiben rosszabbul teljesít?

Figyelt kérdés
A kisfiamnak nagyon jó a beszélőkéje,és a logikai ill. kombinációs készsége,viszont nem szeret rajzolni. Vekerdynél valami ilyet olvastam,hogy "miért is kellene erőltetni azt amit nem szeret,csinálja azt,amit szeret". Tehát itthon "erőltessem" a rajzolást(mert szükséges az írástanuláshoz)...vagy arra tegyem a hangsúlyt,amiben már most is jó (pl.sok logikai társassal játszunk),mert lehet,hogy abba az irányban lehet sikeresebb és ügyesebb az életében. Ti milyen irányba haladtok?
2014. okt. 22. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Én próbálok segíteni abban, amiben nem jó (pl. utál labdázni, de sulis felvételnél figyelik azt is nálunk, hogy miként bánik a labdával). Tehát valamennyire próbálom játékos formában bevinni az életébe azt is, amit nem szeret.

De soha nem erőltetném.

Pontosan tudom, - akár csak magamból kiindulva - hogy ha valamit nem szeretsz, akkor azt nem lehet erőltetni, és sokszor nincs is értelme. Segíteni lehet, fejlesztgetni lehet, de nem akarom, hogy még jobban elmenjen a kedve tőle.

Viszont amiben erős, abban aztán nincsenek határok. Ha valamit szeret, és abban tényleg jó, akkor hajrá. Ebben mindenképpen elsőbbséget kell élveznie, mert igazán ez fogja előre vinni.

Csak sajnos az iskolák sokszor uniformizálnak, és olyanban is meg kell felelni, aminek soha nem fogod hasznát venni, úgyhogy e téren valamennyire segítenem kell neki, hogy a sulis éveket "túlélje", és az életben majd azt csinálhassa, amit szeret és amihez ért.

2014. okt. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Erőltetni semmiképp. De legyen elérhető jó eszköz (színes viasztégla,nagy papír. Amihez maga odamegy, vagy nem.

[link]

ÉS néha Te rajzolj, kedvtelésből, magadnak,csak úgy.

2014. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az erőltetés szót kicserélném motivációra és máris kerekebb a történet.
2014. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mind a kettővel érdemes foglalkozni, a lehetőségét a gyakorlásnak megteremteni.

Az én fiam sem szeretett színes ceruzával a kis asztalán írólapra rajzolni. Egyszer kitettem a konyhakőre egy hatalmas műszaki rajzlapot (védőrétegnek), egy kis A/4-es rajztáblát rajzlappal, és vízfestékkel elkezdtem festegetni.

Amint észrevett, azonnal odajött, hogy segít ő is. Megmutattam, hogy először a vízbe kell mártani az ecsetet, aztán a festéken körözni, és lehet festeni. Vagy 15 rajzlapot telerajzolt, mire megunta. Azóta is rendszeresen beül mellém, vagy ő kéri, hogy rajzolhassunk.

Ha "erőltetném", nem szeretné.

De ha "megengedem" , hogy mellémüljön, rögtön jutalom jellege van a dolognak, és örömmel csinálja.

2014. okt. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Mindig van a kis asztalán ceruza,zsírkréta,lapok,néha leül és magától rajzol valamit nekem :) Nyáron nagyon sokat rajzolt az udvaron aszfalt krétával.

De azt is "fejlesztitek" amiben jó? ...vagy az természetes?

Pl. jön a karácsony logikai játékot vegyek,vagy vízfestéket? :) Jó ez most sarkos,mert valószínű,hogy mindkettőt veszek,de ha választani kellene,akkor melyiket választanátok?

2014. okt. 22. 09:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ajándékba olyat vennék, ami szeretne, és amit élvezne. Gyermeked esetében logikai játékot.
2014. okt. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős a kisfiad de esetleg foglalkoztató füzet? Vannak ovisoknak is, amihez nem kell tudni olvasni.

Abban van sok logikai feladvány is, amihez rajzolni kell.

Színező esetleg nem érdekli?

Kellemeset a hasznossal vegyítsd:)

2014. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak nagyon jó a finommotorikája, 8 éveseknek való legót képről, egyedül összerak, imád puzzle-t kirakni, nagyon ügyes is ezekben. Nagyon jó a labdajátékokban, sportként is épp ezért ezt választottuk. Viszont utál rajzolni, színezni, párosító játékokat játszani, nekünk azt kellene fejleszteni, mert jövőre iskolás lesz. A logikai érzékét sem ártana fejleszteni. Próbálom "rávenni" ezekre játékos formában, de erőltetni nem szeretném, így igen, inkább azt erősítem benne, amiben jó. Karácsonyra pedig én legót veszek neki, nem kifestőkönyvet :)
2014. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kifestő, foglalkoztató füzet 500 Ft, Télapó is hozhatja a századik csoki helyett:) Nem egy árkategória a Legoval.
2014. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, tudom, nem is úgy értettem:) De van neki kb 20 db kifestője, amikhez még hozzá sem nyúlt, így nem látom értelmét még egynek, csak hogy menjen a többihez. De azért persze kap majd valamilyen fejlesztőt is, lehet hogy memóriajátékot. Gondoltam rá, hogy kap mentőbotos, vagy chimás, vagy valami olyan, amit szeret, talán nagyobb kedvel ül le velük játszani.
2014. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!