Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jövő héten lesz 2 éves a...

Jövő héten lesz 2 éves a kicsi fiam, és a beszédfejlődésével kapcsolatban kérdeznélek Titeket, hogy nálatok volt-e olyan, hogy úgy tanult, sokat ismételt titeket? Gyakran 3-4 szavas mondatokat is. Kérdésre is gyakran megismétli a kérdést.

Figyelt kérdés

2014. okt. 22. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez normális. Néha kis papagáj volt, ma már szépen beszél, önállóan. 28 hós.
2014. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2 évesen még teljesen normális :)

enyém 3 évesen is erősen echolált, ezért felmerült az autizmus gyanút, de önmagában nem baj, akkor jelenthet gondot ha túl sokáig csinálja, vagyis ha majd 1-1,5 év múlva is :)

2014. okt. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
teljesen normális :)
2014. okt. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam. (bár a 2. válaszadó kicsit megijesztett az autizmussal)
2014. okt. 23. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:

2es vagyok. bocs, pedig pont azért írtam, hogy ne ijedj meg :)

nem autista a fiam, csak felmerült, de 2 évvel később tutira kizárták. ő beleragadt ebbe az ismétlésbe, vagyis nála echolálás volt. nem használta az igent-nemet hanem ha igen volt a válasz akkor megismételte a kérdést, de kérdő hangsúllyal. ha nem akkor meg csöndbe volt.

de 4 évesen meg tökéletesen beszélt hatalmas szókinccsel, szóval kamatoztatta. ne aggódj! :)

2014. okt. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod :)
2014. okt. 24. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!